Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zdraví a svoboda jsou siamská dvojčata
Popisek: Zdravé zuby jsou víc, než zdravá zelenina | Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

Zdraví a svoboda jsou siamská dvojčata

1. 4. 2013

Tisk článku

Jana Hollanová Abychom se mohli o své zdraví postarat, musíme mít svobodu rozhodovat se, jakým způsobem o sebe chceme pečovat.

Zdraví a svoboda patří k nejdůležitějším životním hodnotám. Nikdo nepochybuje o tom, že zdraví je podmínkou všech dalších aktivit. Abychom se však mohli o své zdraví postarat, musíme mít svobodu rozhodovat se, jakým způsobem o sebe chceme pečovat.

Druhá možnost je trpně přijmout nabízený servis našeho socialistického zdravotnictví, oné příslovečné „bílé armády“, ve skutečnosti řízené zájmy farmaceutických a průmyslových lobby.

Jak nám vrátit zdraví

Odevšad slyšíme, že žijeme v technologicky vyspělé společnosti a máme vynikající systém zdravotní péče. Všechno by tedy mělo být v pořádku. Když přijde nemoc, naše pokročilá medicína by měla umět – alespoň ve většině případů – nám zdraví navrátit.

Nejde o žádné pojištění, ale jinak nabarvené daně, stejné jako v totalitních dobách, kdy bylo takzvaně „zdravotnictví zdarma“.

Kupodivu ale nemocných lidí stále přibývá, místo aby jich ubývalo, celá populace je stále nemocnější, vypadá to, jako by velezrádné nemoci měly před naším dokonalým zdravotnictvím neustálý náskok. A protože standardní medicínské postupy často nepřinášejí očekávané výsledky, stále více lidí je z našeho „vyspělého zdravotnictví“ rozčarováno a s jeho výkony nespokojeno.

Současný systém zdravotní péče mnoho alternativ nenabízí. Především nám nedává svobodu zvolit si způsob či techniku léčby. Přitom i u nás existuje mnoho osvědčených léčebných systémů i zajímavých nových přístupů a technik, které mohou šetrným způsobem pomoci najít cestu ke zdraví.

Jinak nabarvené daně

Základním problémem je, že zdravotní pojišťovny prakticky jiné než „klasické metody“ nehradí. Proto alternativní přístupy a techniky nejsou součástí systému, který si sice povinně hradíme, ale o zvolené péči nerozhodujeme. Je to jednoduché: Nejde o žádné pojištění, ale jinak nabarvené daně, stejné jako v totalitních dobách, kdy bylo takzvaně „zdravotnictví zdarma“.

Jednoduchý zákon tvrdé ekonomické bariéry ve státem řízeném zdravotnictví zní: Pokud se chceme léčit „alternativně“, musíme sáhnout do kapsy a léčbu si zaplatit. Pro mnoho sociálně slabších lidí se tím jiný než státem povolený způsob péče o zdraví stává nedostupným.

Alternativní léklaři jsou pod přísnou mediální kontrolou.

Přesto přibývá těch, kteří si svého zdraví i svobody cení natolik, že si raději zaplatí léčbu, kterou považují – pro sebe – za nejlepší. Chtějí svobodně rozhodovat o svém životě a zdraví. Tuto svobodu nám totiž – alespoň zatím – nikdo vzít nemůže.

Širší volba

Není pochyb, že jak v klasické medicíně, tak v alternativních metodách léčení se pohybuje mnoho nezodpovědných lékařů i léčitelů. Zatímco prvně jmenovaní jsou předmětem mediální kontroly jen výjimečně, alternativní „lékaři“ i metody jsou předmětem stálé ostrakizace, skandalizace a zesměšňování. V rubrice zdraví vás proto chceme vést bezpečnými ověřenými cestami, které umožňují svobodu rozhodování.

Neznamená to, že stojíme proti klasickým lékařským metodám – někdy jsou opravdu nenahraditelné. To, oč nám jde, je rozšíření prostoru rozhodování – které předpokládá především informace. Takové, které tak či onak „necenzuruje“ farmaceutická či lékařská lobby.

Povedeme o nich diskusi s nejvýznačnějšími odborníky v alternativních metodách léčení. A budeme rádi, když se do této diskuze svými zkušenostmi zapojí také čtenáři.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@protiproud.cz

                                                                                                   Tagy článku

Doporučujeme

Bývalý spolupracovník WHO a fondu Billa Gatese: Vakcinace proti omikronu povede ke katastrofě. Špičkový vědec a spoluvynálezce mRNA vakcín ve svém dopise volá po okamžitém zastavení očkování proti koronaviru

Bývalý spolupracovník WHO a fondu Billa Gatese: Vakcinace proti omikronu povede ke katastrofě....

Tichá střelba s tlumičem: Nejde jen o bezprostřední následky vakcinace. Likvidace přirozeného imunitního aparátu. Koordinovaný strach - Injekce - Potlačení přirozené imunity - Mírné infekce - Hromadná smrt. Podaří se?

Tichá střelba s "tlumičem": Nejde jen o bezprostřední následky vakcinace. Likvidace přirozeného...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky