Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Smrtelně nebezpečné rovné příležitosti
Popisek: Hasíme, hasíme! | Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

Smrtelně nebezpečné rovné příležitosti

1. 4. 2013

Tisk článku

Ivan Poledník Zatímco bude vaše žena řečnit na valné hromadě, uspíte doma děti a zdřímnete si s nimi. Váš byt zachvátí požár, hasiči budou na místě téměř okamžitě.

Jenže, co čert nechtěl zrovna ženská směna. Takže uhoříte i s dětmi, ale zase to bude genderově chvályhodná tragédie

V posledních letech se hojně diskutuje o tzv. rovných příležitostech mužů a žen v různých sférách lidské činnosti, zejména co se týká tradičně (tedy opodstatněně) mužských profesí. V armádě USA si ženy nedávno vymohly možnost nasazení v prvních bojových liniích, pro něž donedávna platila ještě některá omezení. Pojďme jim pogratulovat. (Za Sovětským svazem či Izraelem se sice trochu zpozdily, ale k „dohnat a předehnat“ mají dobře našlápnuto.)

Absurdita rovných příležitostí

Nebo u nás: koncem roku 2012 schválila Evropská komise směrnici nařizující velkým firmám, aby ve svých dozorčích radách angažovaly nejméně 40 procent žen. Další podobné totalitní - v důsledku samozřejmě naprosto absurdní a kontraproduktivní - sociálně inženýrské zásahy do lidských svobod na sebe, v naší neomarxismem a organizovaným naturalismem metastázované Evropě, jistě nenechají dlouho čekat.

Množí se případy, kdy vyškolený hasič musí ustoupit nevyškolené ženě.

Absurditu politiky rovných příležitostí a s tím spojených kvót pro zastoupení žen nedávno ukázal výsledek testů švédských hasiček. Švédsko je obecně známé svými levicovými sociálními experimenty, praxe kvót je zde rozšířena možná nejvíce na světě. Místní aktivisté a aktivistky usilují dokonce o rušení mužských a ženských rodů v jazyce, vydávání knih s bezpohlavními hrdiny a podobně.

Tato politika postihla i fyzicky a psychicky náročnou, dříve ryze mužskou, profesi: hasiče. Švédský Národní svaz hasičů se v posledních letech s tímto problémem čím dál intenzivněji potýká a snaží se mu čelit různými cestami, včetně soudních.

Dobře vyškolený hasič

Vyskytují se případy dobře vyškolených hasičů, do jejichž několikaletého tréninku byly vloženy nemalé finanční prostředky, a přesto tito muži museli uvolnit místo méně výkonným a nedostatečně kvalifikovaným ženám proto, aby byl jejich tým genderově vyvážený.

Mluvčí svazu Peter Bergh se již veřejně netají obavami z tohoto trendu, kdy je genderová skladba zcela nadřazena nad profesní dovednosti. V Malmö byli dokonce vyhozeni zkušení hasiči s praxí, aby mohli uvolnit svoji pracovní pozici zástupkyním "něžného pohlaví".

Rychlost zásahu u mužů - hasičů se pohybuje ve vteřinách, u žen - hasiček jsou to celé minuty

V jihošvédském Lundu se uskutečnilo hasičské cvičení, které ukázalo, že ženskému týmu trvá více než desetinásobek času překonání překážky v podobě bezpečnostních dveří oproti týmu mužskému. Běžné bytové dveře zvládnou hasiči překonat obvykle během 10, maximálně do 20 sekund. Bezpečnostní dveře pak během 45 až 60 sekund. Oproti tomu ženám-hasičkám trvalo překonání bezpečnostních dveří celých 11 minut!

Henrik Persson, velitel hasičské jednotky v Höganäs je touto situací velmi znepokojen a dodává, že podmínky pro záchranu životů v hořících budovách jsou čím dál těžší právě z důvodu časté instalace bezpečnostních dveří různých typů.

Jak přežít hasičku

Dále též Persson hovoří o tom, že překonat takové překážky vyžaduje značné svalové úsilí, prostorovou orientaci a týmovou práci pod krátkodobým extrémním tlakem. Nároky na fyzickou sílu jsou přitom u švédských hasičů téměř eliminovány proto, aby bylo možné nabrat dostatečný počet žen do jednotlivých sborů. Persson také vysvětluje, že po 11 minutách na druhé straně při vážnějším požáru není šance na přežití.

Zde vidíme, jakému riziku je naše společnost vystavována z ideologických důvodů, zatímco se doslova topíme v předpisech a omezeních regulujících naše každodenní úkony od kanceláře až po ložnici.

Henrik Persson dále vzpomíná, že do 90. let 20. století byli do hasičských sborů přijímáni silní muži švédského původu, se zkušeností z manuálních technických oborů. Postupně však začaly být vnucovány ideje pestrosti a rovných šancí pro ženy a imigranty, což vyústilo v situaci popisovanou výše.

Zdvořilé spáleniště

Mnoho zkušených hasičů se proti tomu se vší zdvořilostí stavělo, přesto byli smeteni novým trendem. K tomu dodává, že práce hasičů nespočívá pouze v likvidaci požárů, ale v nejrůznějších rizikových situacích, při nehodách těžké techniky a podobně, kdy tedy pochopitelně pokaždé klade nároky na fyzické schopnosti, které ženy přirozeně nikdy mít nebudou.

V Malmö již mnohokrát došlo k situaci, kdy byl místní hasičský sbor povolán k urychlené pomoci, avšak zrovna ve chvíli, kdy ve službě nebyli dostatečně zdatní a kvalifikovaní jedinci. Ti museli být sháněni telefonicky, čímž docházelo k zásadnímu zdržení celého zásahu.
Tagy článku

Doporučujeme

Big Pharma: Globální mafie. Současná alopatická medicína neléčí příčiny nemocí. Hašení následků za cenu vyvolání ještě horšího onemocnění? Jsme obětí zhoubné vakcinace a nevědeckých omylů. Byznys je byznys

Big Pharma: Globální mafie. Současná alopatická medicína neléčí příčiny nemocí. Hašení...

Američtí vědci: Vakcíny jsou čisté jedy! Očkování mRNA je jasným porušením Norimberského kodexu. Proč se zemřelí po očkování nesmějí pitvat? Přijde brzy epidemie rakoviny? Píchat toxin dětem je šílenství! Znásilnění injekcí je zločin

Američtí vědci: Vakcíny jsou čisté jedy! Očkování mRNA je jasným porušením Norimberského...

NEJČTENĚJŠÍ

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder? Šance je veliká. Obětuje Miloš Zeman v partii dámu? Nemocný, nikoli bezmocný. Babiš na Hrad! I ČT už otáčí. Kdy začne bombardování?

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder?...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky