Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kauza doktor: Tajemná cesta jednoho viru. Hledání viníka, to dnes novinářům jde. Přísné testy mají Žaponci! Voráček bude brzy grilovaný. Na pravdě vůbec nezáleží. Pozor však na hysterii!

Kauza doktor: Tajemná cesta jednoho viru. Hledání viníka, to dnes novinářům jde. Přísné testy mají Žaponci! Voráček bude brzy grilovaný. Na pravdě vůbec nezáleží. Pozor však na hysterii!

22. 7. 2021

Tisk článku

Stanislav Lelek komentuje nejnovější kauzu, kdy se mediálním hledačům spravedlnosti jejich sólokapr poněkud vymkl s rukou

Médii hýbe kauza neočkovaného doktora olympijské výpravy, který je viněn z nakažení očkovaných hráčů. Novináři tím dělají medvědí službu očkovací kampani, a vůbec jim to nedochází.

Co se stalo? Několik sportovců, kteří se společně vypravili vládním letadlem na olympiádu bez diváků, bylo Japonci pozitivně otestováno na přítomnost viru. Nikdo nevěděl, jak se to mohlo stát, tím spíš, že se všichni sportovci cítí podle dostupných informací báječně a ve formě. Nebýt testů, nic by se nedělo. První, co je nejspíš napadlo, bylo:

Jsem přece očkovaný, jak můžu být nakažený?!

Co se stalo? Několik sportovců, kteří se společně vypravili vládním letadlem na olympiádu bez diváků, bylo Japonci pozitivně otestováno na přítomnost viru. Nikdo nevěděl, jak se to mohlo stát, tím spíš, že se všichni sportovci cítí podle dostupných informací báječně a ve formě. Nebýt testů, nic by se nedělo. První, co je nejspíš napadlo, bylo: Jsem přece očkovaný, jak můžu být nakažený?!

Japonci jsou však nekompromisní. Jakmile byl vyřčen ortel, olympiáda pro ně skončila. Vakcína je dle naší vlády v pořádku, proto bylo třeba hledat viníka jinde. A vida, našel se! Překvapivě v osobě toho, který se Hippokratovou přísahou zavázal uzdravovat lidi. Doktor Voráček se nenechal očkovat, k čemuž ho samozřejmě nemůže nikdo nutit. V normálních časech by bylo pro celý tým zásadní, zda se všichni cítí dobře. Dnes o tom, kdo je zdravý, rozhodují testy - bez ohledu na to, že se cítí zdráv. Vzpomeňme na některé naše hokejisty s virovou horečkou v dřívějších dobách, kterým byly podány léky, jen aby mohli odehrát svou partii na ledě. Neměli tam objektivně co dělat, přesto si odehráli své, a nic se nestalo.

Upřímně, nezávidím olympijskému doktorovi ani za mák. Bude médii vláčen, bude grilován. Nedivil bych se ani, kdyby ho ten tlak dohnal k sebevraždě. Položme si nefanatickou otázku:

Kdo je tedy doopravdy vinen?

Každý z nás potká denně miliardy různých virů. Mnohé z nich vdechneme, mnohé jsou naší součástí od kolébky, a takhle si tu vedle sebe spokojeně žijeme. Pokud bychom se z nějakého důvodu začali na tyto všechny viry testovat, museli bychom umřít hrůzou. Nezabily by nás viry - ty nás potřebují.

Čtěte ZDE: Očkovací dilema: Brutální propagandou k opačnému efektu. Plány a výhrůžky užitečných vládních idiotů. Představa o normálním životě? Diverzitu přeci všichni milujeme! Řešení je zcela prosté

Nebýt médií, která nám podsouvají, že se máme bát tak sugestivně, až je to směšné, nejspíš by tu opravdu lidé umírali strachy. Takhle se tomu úpornému novinářskému snažení jen pousmějí, a pomyslí si: „Jen si kecejte.“ Jediný, kdo nevidí, jak dokonalou antikampaň vedou, jsou oni sami. Kolik jsme za celý rok, co tu s námi covid je, četli článků o prevenci a posílení imunity?

Nyní mají novináři sólokapra: neočkovaný doktor nakazil očkované sportovce! A přestože to vůbec nemusí být pravda, a tento výrok může vyděsit ty, kteří se již dali očkovat, budou rozdmýchávat mezi lidmi vášně, a nabádat je k doktorově upálení. Ještě že doktor není čarodějka, jejíž krásné mladé tělo by vybičovalo nenávist chlípných katů na absolutní maximum.

Kdyby se byl býval dal doktor Voráček očkovat, nejspíš by byl rovněž pozitivně testován. A viníkem by tentokrát byl... třeba pilot, nebo prodavačka z letištního kiosku. Přitom je to jasné jako facka od profesora Trachty: Původcem tohoto absurdního dramatu jsou testy, nebo spíš ten, kdo je nařídil: člověk.

A tak tomu bude vždy, když budeme testovat něco, co se nás objektivně v dané chvíli nijak nedotýká. Každý den nás probodne několik neutrin, částic z dalekého vesmíru. Nebýt vědeckých testů, ani bychom o nich nevěděli. Hysteriky však mohou zabít.
Tagy článku

Doporučujeme

Revoluce frčí: Vyházíme operní pěvce, protože jsou bílí! Běda, jak se to někomu nelíbí. Seznamy a čisticí prostředky. Za chvíli nám nezbyde nic. Léčba covidem z optimismu a naivity? Ještě si je za pár dní budeme volit

Revoluce frčí: Vyházíme operní pěvce, protože jsou bílí! Běda, jak se to někomu nelíbí....

Přehlídka poražených: Na Dny NATO se vykašlali skoro všichni. Jak dlouho ještě budeme předstírat důvěru? A jak uspěla petice za návrat do Kábulu? Vzdáme boj za Prahu? I Goebbels by měl problém

Přehlídka poražených: Na Dny NATO se vykašlali skoro všichni. Jak dlouho ještě budeme...

NEJČTENĚJŠÍ

Těsně před bombardováním: Lžou nám ráno, v poledne i večer. Proč nefouká vítr? Proč ještě nejsou v našich ulicích žluté vesty? Proud brzy nezaplatíme. Tajemný případ Izrael. Brzy u nás? Ostatně soudím...

Těsně před bombardováním: Lžou nám ráno, v poledne i večer. Proč nefouká vítr? Proč ještě...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky