Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
USA na stejné cestě jako u nás po roce 1948: Zákon, který likviduje svobodu a demokracií. Útok na ústavu. Komunisté mnoha barev a odstínů. USA, náš vzor: takže brzy u nás! Rychetský, Fiala a Pekarová na tom už makají...

USA na stejné cestě jako u nás po roce 1948: Zákon, který likviduje svobodu a demokracií. Útok na ústavu. Komunisté mnoha barev a odstínů. USA, náš vzor: takže brzy u nás! Rychetský, Fiala a Pekarová na tom už makají...

20. 4. 2021

Tisk článku

Chris Farrell popisuje hrůzy nového amerického volebního zákona, jehož účelem je, aby po volebním podvodu "vedoucí úloha vítězné bolševické strany" definitivně nahradila chatrné zbytky demokracie

O návrhu zákona H.R.1 – takzvaném "Zákonu pro lidi 2021" (For the People Act of 2021) – se toho už napsalo hodně. K návrhu tohoto zákona se vyjádřil i bývalý víceprezident Mike Pence. Redakční rada deníku Wall Street Journal bila na poplach již v lednu 2021. Redaktoři časopisu National Review se s tím nepárali a rovnou jej nazvali "útokem Demokratické strany na americkou demokracii".

Zákon H.R.1 chce "pro posílení naší demokracie rozšířit v USA volební účast a zjednodušit Američanům přístup k volebním urnám, snížit vliv velkých peněz v politice, posílit etická pravidla pro státní zaměstnance a zavést další protikorupční opatření. " Návrh zákona má 791 stránek.

Nespravedlnost pro všechny 

Zde je jen několik nejděsivějších federálních mocenských faulů obsažených v návrhu zákona H.R.1 namířených proti 50 americkým státům pořádajícím volby podle Ústavy USA:

  1. Zakazuje státní zákony týkající se identifikace voličů a povoluje sklízení hlasovacích lístků
  2. Nařizuje, aby se volební lístky zaslané poštou započítávaly po dobu až 10 dní po skončení voleb – volební den se tím změní na "volební sezónu";
  3. Zavádí automatickou volební registraci lidí žádajících o podporu v nezaměstnanosti nebo o zařazení do programů Medicaid a Obamacare nebo hlásících se na vysokou školu a propouštěných vězňů.

Je toho tam mnohem víc a je to čím dál tím horší. Podstatně horší. Zákon obsahuje omezení Prvního dodatku Ústavy USA, který se týká politických projevů a podpory či opozice vůči kandidátovi nebo návrhu zákona. A nezapomeňte: Cílem toho všeho je prý "posílení naší demokracie".

Pokud vás zajímá anotovaná analýza H.R.1 zastávající opačný názor, než je ten můj, tak se laskavě obraťte na Brennan Center for Justice (Brennanovo centrum pro spravedlnost). Rádi vám tam vysvětlí, jak lze ta pitomá ústavní práva osekat tak, aby byly "spravedlivější" pro všechny. Analýza Brennanova centra čtenáře sebevědomě ujišťuje o tom, že návrh zákona H.R.1 "potvrzuje moc Kongresu chránit volební právo, regulovat federální volby a bránit demokratický proces ve Spojených státech." Brennanovo centrum se snaží vyretušovat článek I, oddíl 4 Ústavy USA – tzv. volební klauzuli – z našich dějin a z naší volební praxe. Tato volební klauzule nařizuje a zmocňuje jednotlivé státy, aby určovaly "čas, místo a způsob" voleb do Kongresu. Zákon H.R.1 by tuto volební klauzuli zašlapal do země.

Čtěte ZDE: Popřevratové Spojené státy: Druhá Maova kulturní revoluce v plném proudu. Smazat a kriminalizovat. Dechberoucí míra pokrytectví. Čas na boj? Příliš málo a příliš pozdě. Půlka národa zbavena občanských práv. Tohle skončí zle

Komunisté všech odstínů 

Pokud chceme ze současné situace najít cestu ven, tak je užitečné si připomenout, jak jsme se do této hrozné situace vlastně dostali. Základem šílenství H.R.1 je právní pozitivismus – Stanfordská encyklopedie filozofie k této tezi uvádí, "že existence a obsah práva podle právního pozitivismu závisí na sociálních faktech, a nikoliv na jeho hodnotách." (Poznámka překladatele: Právní pozitivismus zdůrazňuje význam pozitivního práva na úkor práva přirozeného.)

Návrh zákona H.R.1 tvoří téměř 800 stran militantního sociálního inženýrství útočícího na základy Ústavy USA, na volební právo a na politickou svobodu projevu. A přitom je tento zákon vydáván za "zákon pro lidi".

Autoritáři – socialisté a komunisté všech odstínů, ve všech zemích a epochách – právní pozitivismus rádi používají, protože jim umožňuje obrovskou volnost navrhovat, realizovat a především prosazovat vše, co si vymyslí, jak by to podle nich mělo být. Znáte snad lepší způsob, jak vybudovat dělnický ráj? Je tady ale – samozřejmě úplně teoretická alternativa – zařídit to tak, že ukradené volby nebudou nikdy podrobeny auditu a pak už to pojede po vašem celé příští století jako po másle.

Ve světě právního pozitivismu je to všechno úhledné a snadné. Vypracujete jednostranný podrobný plán (nabitý skandálními návrhy) dlouhý téměř 800 stran, který NIKDO nebude číst, natož aby mu někdo rozuměl. Protlačíte jej legislativním procesem díky tomu, že vaše strana tam má momentálně většinu, a necháte jej podepsat prezidentem, který je členem vaší strany. Abrakadabra – podvádění se stalo přijatelným a "legálním" (v zásadě stejnou metodou prosazuje Brusel všechny hrůzostrašné "zákony" v EU již dlouho, pozn. PP).

Prohráváme 

Pro čtenáře, kterým tato technika připadá znepokojující a nezdá se jim být v souladu s velkou tradicí debaty a kompromisu popsanou v zakládacích listinách Spojených států a jejich politických dějinách – toto vše má dobrý důvod. USA byly založeny na principu přirozeného práva, které dodržuje univerzální morální principy etických a právních norem lidského chování bez ohledu na to, zda je konkrétní vláda uznává nebo ne – a to je v zásadě protiklad právního pozitivismu. Ale dnes už bohužel existují celé generace Američanů, kteří se s těmito myšlenkami nikdy nesetkali.

Vše autentické a skutečné o založení naší země jako ústavní republiky bylo z myslí Američanů vymazáno prostřednictvím našeho vzdělávacího systému. Umožnili jsme lidem jako je Howard Zinn, aby milionům středoškoláků a vysokoškoláků diktovali historické objasnění toho, co jsme my Američané, zač. A tak byli američtí studenti celá léta krmeni relativismem, kritickou teorií, dekonstrukcí absolutně všeho a subjektivitou. Tato degradace našich vzdělávacích standardů byla neuvážená a hloupá. Je to výsledek naší lhostejnosti. A jak pak mohou potom lidé jednat lépe, když nic lepšího neznají?

Kooptování a vyprázdnění idejí v našem vzdělávacím systému je hlavním vysvětlením, proč prohráváme tento zápas a ztrácíme naší republiku. Bojovnost našich zákonodárců je nyní ještě umocněna ochotou prezidenta.

To jsou velmi vážné věci a nikdo nám neříká, PROČ tento zápas prohráváme. Spousta lidí kvůli tomu lomí rukama. Spousta lidí je kvůli tomu oprávněně pobouřená. Ale ten nepříjemný mučivý pocit, že se Amerika někam vytrácí – a proč se ze všeho, v co jsme věřili, nyní dělá zločin nebo zahanbující vtip v sociálních médiích – to nám až do teď nikdo nevysvětlil.

Nyní je čas vymanit se z naší ospalosti a pasivity vyvolané Covidem-19. Pokud vás neprobralo volební "vítězství" Joea Bidena – tak návrh zákona H.R.1. by vás probrat měl. Sdělte, prosím vás, všem vlivným osobám jasně a zdvořile, co si o něm myslíte.

Zdroj.Tagy článku

Doporučujeme

Hra s ohněm: Stojíme před Karibskou jadernou krizí číslo 2? Operace s falešnou vlajkou připravena. Rusko válku nechce. I Německo si ještě pamatuje. Co zastaví Washington? Dementní Biden to nebude

Hra s ohněm: Stojíme před Karibskou jadernou krizí číslo 2? Operace s falešnou vlajkou...

Vynálezce mRNA vakcín: Očkování mne málem zabilo. I chytří a vzdělaní dělají osudové chyby. Výběrová šarže jedovaté šmakulády. Nápady a příkazy shora: Buďme extra opatrní! Skrytá rizika

Vynálezce mRNA vakcín: Očkování mne málem zabilo. I chytří a vzdělaní dělají osudové chyby....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky