Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zastavit občany jak to jen jde: Protesty se šíří po celém světě. Brutalita roste. V Brně zasáhli proti demonstraci odpůrců. Ne náhodou před Rychetského ÚS. Celé je to protiprávní. Výsměch zákonům. Kde jsou žalobci? Nedáme se!

Zastavit občany jak to jen jde: Protesty se šíří po celém světě. Brutalita roste. V Brně zasáhli proti demonstraci odpůrců. Ne náhodou před Rychetského ÚS. Celé je to protiprávní. Výsměch zákonům. Kde jsou žalobci? Nedáme se!

16. 3. 2021

Tisk článku

Zdeněk Koudelka upozorňuje na další - tentokráte brněnský - pokus totalitní moci o umlčení vzmáhajících se protestů a Protiproud k tomu připojuje "pozvánku" k celosvětovému vyjádření odporu, který se chystá na neděli 20. března

Přibývají brutální zákroky městských strážníků i státní policie proti vyjádřením odporu ke kovidové totalitě, v níž zmrazil celou zemi vládou vyhlášený výjimečný stav. Jen zlomek z nich se podaří zachytit na vida, která pak kolují na internetu.

Nesporně nejvíc ohlasů vzbudil zákrok z Uherského hradiště, kde místní "mlátičky" zbourali a zatkli otce, a nechali jeho tříleté dítě (přihlížející mlácení rodiče) na ulici. Pokud by se jej neujala prodavačka, která celou tuto odpornou záležitost sledovala, kdo ví, jak by to s malým chlapcem dopadlo. Lži místních městských "šéfů" (ODS) o tom, že vlastně nic nehrozilo, protože prý brzy na místo přijela policejní hlídka, která pak opuštěné dítě odvezla za otcem na stanici "měšťáků", jsou neobhjaitelné. Výsledků "prošetřování" se samozřejmě nedočkáme.

Stejně jako závěrů z brutálního útoku policisty na nic nedělajícího mladého muže v Českých Budějovicích či z pražské demonstrace, kde zase jiné "mlátičky" klečely na bezbranné mladé ženě ( stalo se 8. března jako příznačný "dárek" k MDŽ) přímo smrtícím "floydovským chvatem". (Vše obvykle pod záminkou nenošení roušky, ty ovšem, jak dále vysvětlíme, při demonstracích účastníci mít nejen nemusejí, ale dokonce ani nesmějí!)

To už nemohla ignorovat ani mainstreamová média. Ta sice - jako každá propagandistická hlásná trouba totalitní moci - horují pro co nejdrsnější zacházení s "narušiteli", ale současně si již začínají uvědomovat, že tím jen o to rychleji dozrávají "hrozny hněvu" utlačované veřejnosti. A tak začínají váhat...

Je ale smutné, že se ke "schvalování" policejní brutality mezitím propůjčily i některé osobnosti z "alternativní scény". Lze jen spekulovat, zda jsou důvody osobní, nebo už vykročily do "kravského tepla" mocenské stáje...

Nejsme v tom ale sami. Protesty se šíří v Rakousku i v Německu, policisté rozhánějí svobodymilovné občany vodními děly i na severu Evropy - a plamínky odporu proti totalitním cvičením vůči obyvatelstvu přeskakují stále dál. V neděli se chystá celosvětový protest proti obdobným metodám v podstatě ve všech zermích Západu, jejichž vlády jsou spojeny s globalistickou kovidovou a vakcinační "úderkou".

worldwidedemonstration.com

Není pochyb o tom, že moc se pokusí znovu protiprávně zakročit právě tak, jak popisuje události z minulého víkendu v Brně ústavní právní Zdeněk Koudelka:

Zdeněk Koudelka: Zásahy moci vůči protestujícím jsou protiprávní

V Brně se v neděli 14. 3. 2021 pod moravskými a státními vlajkami konala demonstrace proti vládním zákazům, příkazům a omezením lidí. Spíše nekonala. Začala projevem tajemníka městské části Brno-střed Petra Štiky, který vyhrožoval demonstrantům rozpuštěním akce, pokud nebudou dodržovat vládní usnesení a ministerské příkazy a zákazy. Petr Štika vyzýval k zahalení obličeje rouškami. Zamlčel, že účastnici demonstrace si nesmí zahalovat tvář, což nařizuje zákon o právu shromažďovacím. Přitom zákon je víc než usnesení vlády. Provokace protiprávního jednání státem či obecním úřadem je protiústavní a v rozporu s principem právního státu.

Pak mohli promluvit skuteční řečníci demonstrace, ale asi po 10 minutách byla demonstrace rozpuštěna. Demonstranti se vydali k rektorátu Masarykovy univerzity, kde ve stínu Ústavního soudu znovu rozpustila demonstraci policie a zadržela organizátory. Místo bylo příhodné, policie ví, že Ústavní soud vládní zákazy, i nesmyslné, podrží a represi proti občanům posvětí. A kdyby konstatoval pochybení, tak až za dlouhou dobu.

Tupost rozpuštění demonstrace

Demonstrace se v Brně konala na Zelném rynku, což je velký prostor. V rámci vládní politiky, která omezuje právo na demonstraci odporu k vládě, policie prostor uzavřela a pouštěla jen lidi poté, co ukázali občanský průkaz. Pustila asi 100 lidí a pak ostatním zabránila ve vstupu, aby nemohli vyjádřit odpor k vládním zákazům. Skupina 100 lidi na Zelném rynku je jako, když plivne do moře. Byl tam dostatečný prostor, lidé nikoho neohrožovali. Na šíření čínské chřipky demonstrace neměla větší vliv než prosté svezení v poloprázdné tramvaji či stání ve frontě před úřady, které omezily úřední dobu. Čínská chřipka nebyla materiálním důvodem pro rozpuštění demonstrace. Kdyby demonstrace nebyla rozpuštěna, skončila by za hodinu.

Tajemník Petr Štika rozpustil shromáždění, když jeden z účastníků vyzval k nenošení roušek. Tajemník se odvolal na možnost rozpustit shromáždění, pokud je vyzýváno k porušení ústavy či zákonů. Ovšem tajemník neuvedl žádné ustanovení ústavy či zákona, které nařizuje nošení roušky. To nařizují jen vládní usnesení a opatření Ministerstva zdravotnictví. Ale zákonný důvod pro rozpuštění shromáždění není výzva k porušení vládního usnesení či ministerského opatření.

Čtěte ZDE: SPOLU za policejní brutalitu: Městapo v Hradišti zasahuje. Sanitární diktatura v ukázkové akci. Dětský pláč. Náhubek i na prázdné ulici? Další Kauza Klaus: Neříkejte totalitní Hygieně pravdu!

Tupost ministerských opatření

Z jara 2020 jsou známa opatření Ministerstva zdravotnictví, která byla hloupá a masově nedodržována. Jednalo se například o to, že jste museli mít roušku, i když jste byli sami v lese nebo manželé v autě, byť v posteli ji mít nemuseli.

I nyní jsou některá opatření nedůvodná. Nedůvodné je opatření, abyste měli roušku, když jste na ulici sami. Ministr Jan Blatný jej nechce zrušit, protože se bojí, že by se mu přiznáním nesmyslu zbortil jeho systém zákazů a omezení, kterými svázal společnost. Blatný je jak Miloš Jakeš v době před pádem komunismu. Blatný se stejně jako Jakeš neschopností sebereflexe stál kůlem v plotě, kdy si ho neváží ani prezident, ani premiér. Hloupost trvání na příkazu, který vychází z nesmyslného předpokladu, že když jste sám na ulici, můžete někoho nakazit, je zjevná. Abyste někoho nakazili, musí být v blízkosti jiný člověk. Blatný nese politickou odpovědnost, že při vymáhání jeho nedůvodných příkazů dochází k zbytečnému násilí, jaké předvedli strážníci v Uherském Hradišti.

Je v rámci užívání vlastního rozumu na strážnicích, policistech i tajemnících obecních úřadů, jak budou opatření ministra Blatného vymáhat. Přece taky nevěří tomu, že na prázdné ulici může osamělý člověk někoho nakazit.

Neposlušnost

Odpor k hloupým Blatného opatřením je přirozený. Příkaz k nošení roušky na ulici, je-li tam člověk sám, je hloupým opatřením. Lidé často toto opatření nedodržují a policie je zpravidla nevymáhá. Prostě rozum vítězí a to je dobře. Základním pramenem práva je rozum, tím se má poměřovat každý zákaz.

Lidé nemusí sdělovat informace hygieně při trasování. Případ bývalého prezidenta Václava Klause ukázal, že pokud někdo sdělí hygieně informace o pohybu, ta to zneužije k jeho postihu. Za činnost hygieny odpovídá ministr Blatný. Pokud z vlády neodejde a nový ministr tuto praxi nezakáže, může každý odmítnout trasování, protože nikdo nesmí být nucen k sebeobvinění. To je zásada našeho právního řádu.Tagy článku

Doporučujeme

Vlídná past: Nepodvolení vyhráli první bitvu. Válka ale teprve začíná. Povinné očkování jako test. Anšlus Rakouska č. 2. Naším osudem je protektorát. To už Fiala s bruselskou pětkou váhat nebude. Co teď: Normalizace, nebo vzpoura?

Vlídná past: Nepodvolení vyhráli první bitvu. Válka ale teprve začíná. Povinné očkování...

Sorosovci pálí ze všech kanónů: Chránit děti před zvrhlostmi? V EU není horší zločin! Maďarsko a Polsko pod dalším tlakem. Budou vládnout neziskovky? Zběsilá soudružka Jourová. Orbán musí prohrát, Polsko kapitulovat

Sorosovci pálí ze všech kanónů: Chránit děti před zvrhlostmi? V EU není horší zločin!...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky