Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Mikrovlnné zbraně: Kdo je vyvíjí a k čemu jsou? Za vším špatným hledej jen Rusko nebo Čínu. V čem je zatím problém využití? Dosti rychle ohřátá svačina v Himálaji. Raději si ani nepředstavovat, co dělá gay-bomba

Mikrovlnné zbraně: Kdo je vyvíjí a k čemu jsou? Za vším špatným hledej jen Rusko nebo Čínu. V čem je zatím problém využití? Dosti rychle ohřátá svačina v Himálaji. Raději si ani nepředstavovat, co dělá gay-bomba

30. 11. 2020

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší informace o hrozivých mikrovlnných zbraních, jejichž vývoj a možné současné i budoucí použití je naštěstí zatím plné otazníků

Nevolnost, popáleniny, panický strach, vyřazení z provozu elektronických systémů (dokonce včetně kardiostimulátorů). To zdaleka není úplný seznam možných následků působení tohoto druhu zbraní. A neobejde se to samozřejmě bez záhadných historek o Rusech. Je však třeba odlišovat mýty od reality.

The Daily Mail napsal v těchto dnech o tom, že Čína údajně použila mikrovlnné zbraně v pohraniční konfrontaci s Indií v Tibetu. List se odvolává na jistého čínského vědce, který svým studentům řekl o použití (v srpnu 2020) nesmrtonosných mikrovlnných zbraní, v důsledku čehož pocítili indičtí vojáci nevolnost jako při otravě. Ani indické, ani čínské úřady o tom ovšem neučinily žádné prohlášení. V případě The Daily Mail se každopádně nemůžeme divit titulku, který zní: "Je pravda, že Moskva roky tajně ozařovala naše špiony mikrovlnami?"

O čínské zbrani však psala i o něco serióznější média, například The Times.

Takže chtěli bychom vědět, zda je to skutečně pravda - o těch Číňanech a o Moskvě. Jednoznačnou odpověď v textu článku asi nenajdeme, pokusíme se však zobecnit některá fakta, dohady a spekulace. 

Leukocyty amerických úředníků

Mikrovlnné zbraně jsou zatím především výborným tématem pro divoké teorie.

V již zmíněném článku The Daily Mail se píše o tom, že od počátku 50. let až do konce roku 1979 používal Sovětský svaz mikrovlnné záření proti zaměstnancům velvyslanectví USA, a v důsledku toho se u mnoha amerických úředníků prudce zvýšil počet leukocytů a objevily se i další zdravotní problémy. Po více než třiceti letech Agentura pro národní bezpečnost USA s odvoláním na údaje rozvědky oznámila, že jistá země (jde pochopitelně o Rusko) vlastní silné mikrovlnné zbraně, které mohou nepřítele nejen vylekat, ale i zničit, a to tak, že nezůstanou žádné důkazy. Můžete si zde přečíst originál této zprávy, a informovala o tom četná uznávaná média.

Podle oficiálních údajů nejsou v současné době ve výzbroji armád vyspělých zemí žádné bojové systémy pro smrtelné mikrovlnné působení na nepřátelské vojáky. Avšak výzkumné práce se v této sféře prováděly a provádějí i nadále v mnoha státech.

Čtěte ZDE: Nové ruské zbraně: Západ je zmatený a hysterický. Bude odpovídat další provokací? Pentagon: V tuto chvíli se nejsme schopni ubránit. Generálové blufují zatímco armády upadají. Může si NATO za Putinovu odpověď samo?

Bude to bolet, ale oděv se nepoškodí

V roce 2012 zástupce vědeckovýzkumného ústavu ruského Ministerstva obrany Dmitrij Soskov oznámil jedné zpravodajské agentuře, že vojáci začali zkoušky s nesmrtícími elektromagnetickými zbraněmi, které se dají efektivně používat v lokálních konfliktech či pro rozehnání demonstrantů. Podle Soskova je používáno elektromagnetické záření na mimořádně vysoké frekvenci. Namířený paprsek prý vyvolává nesnesitelnou bolest, silné pálení pokožky, ale přitom působení na vnitřní orgány je zcela vyloučeno a nejen to - záření nepoškodí ani oděv. Napsala o tom samozřejmě i západní média, která upřesnila, že "Rusko bude první zemí, která použije bolestivý paprsek".

Od té doby se žádné nové informace o této domnělé ruské zbrani neobjevily, mluví se zato o podobném vývoji v USA.

Proti Afgháncům, migrantům a BLM

Za oceánem mají program Active Denial System (ADS), podle kterého se také vyvíjely a testovaly nesmrtící zbraně sloužící k rozhánění davu. Princip působení a pocit "ozáření" by měl být přibližně stejný: speciální zařízení vyvolává na vzdálenost několika desítek metrů bolestivé pocity, téměř popáleniny, což člověka nutí, aby okamžitě ustoupil z místa, kde ho paprsek zasáhl.

Systém byl určen jednak pro použití v Afghánistánu jednak pro rozhánění demonstrací.

BBC oznámila, že letos v červnu se americká policie obrátila na Národní gardu s žádostí o nasazení speciálních elektromagnetických zbraní na rozhánění demonstrantů v parčíku naproti Bílému domu. Tento případ vyšel najevo díky majoru Národní gardy Adamu Demarkovi, který jako důstojník spojů dostal kopii elektronického dopisu. Vysoký důstojník vojenské policie se v něm ptal, zda má Národní garda ve Washingtonu mikrovlnná děla schopná okamžitě "utlumit" člověka, který se chová agresivně. Demark odpověděl, že podobnou zbraň Národní garda v hlavním městě nemá. Je příznačné, že ministerstvo obrany ani jiné represívní složky státu neodpověděly médiím na žádost o komentář k této zbrani a jejím eventuálním použití.

V srpnu tohoto roku deník The New York Times napsal, že v roce 2018 navrhovaly americké pohraniční služby použití mikrovlnných díl proti migrantům, kteří se pokoušejí proniknout nezákonně na území USA z Mexika.

Neselektivní zbraň

Jak uvedl v rozhovoru pro ruské noviny Nezavisimaja gazeta odborník na čínský vojensko-průmyslový komplex Vasilij Kašin, také ČLR se "aktivně věnuje" otázkám nesmrtonosných zbraní na "uklidnění nepokojů".

"Čína je jedním ze světových lídrů v této oblasti. Ale táhnout tento systém do hor - to není jen tak. Montuje se na velký náklaďák a musí být umístěn několik set metrů od cíle. Nelze vyloučit jeho použití v Himalájích (proti indickým vojákům)", prohlásil Kašin.

Řekl ale také ještě jednu velmi důležitou věc: na mikrovlnných zbraních různého druhu prý pracuje celá řada zemí. Klíčová slova jsou zde "různého druhu". Protože mikrovlnné zbraně - to není jen věc vyvolání paniky mezi nepřátelskými vojáky nebo zdivočelými demonstranty. Podobné působení, pokud mluvíme o civilistech, patří k neselektivním. Jedna věc tedy je zkoušet tuto zbraň na připravených dobrovolnících, a úplně jiná používat ji proti davu, ve kterém mohou být například lidé s kardiostimulátorem, těhotné ženy nebo prostě lidé, kteří mají sklon k panice. Silný proud mikrovlnného záření by mohl způsobit poruchy biologických systémů. 

Jsou ale i globálnější projekty spojené s využitím mikrovln jako prostředků radioelektronického boje.

Plazmoid – postrach balistických raket

Výzkumy v oblasti mikrovln a mimochodem i laserových technologií probíhaly v SSSR od 60. let. A úspěchy ve vývoji systémů radioelektronického boje v současném Rusku, navazují na vysokou úroveň podobných technologií v Sovětském svazu. Patří sem i komplex pro dálkové odminování 15M107 Listva, nebo mediální spekulace o "elektromagnetické bombě" pod krycím názvem Jelabuga.

Není přesně známo, zda byly prováděny v SSSR práce spojené s nesmrtícím působením mikrovln, je však zajímavé, že v 90. letech přišla skupina ruských vědců s návrhem na zřízení mezinárodního systému protiraketové obrany za využití velkého počtu mikrovlnných zářičů, které by mohly v zemské atmosféře vytvářet řízený shluk plazmy - "plazmoid" schopný ničit bojové hlavice balistických raket. V té době se dokonce uvažovalo o společném rusko-americkém experimentu. Dnes ale víme, že k realizaci podobného projektu jsou potřeba obrovské kapacity, a proto vytvoření reálného bojového systému za využití mikrovlnného záření v dohledné budoucnosti patrně není možné.

Čtěte ZDE: Poseidon: O nejmocnější zbrani se raději nemluví. Dají si USA konečně pokoj? Pláč na stránkách Newsweeku. Smete New York ruská tsunami? Jelcinovo Rusko je definitivně historií

Je to něco jako "gay bomba"?

Existuje několik faktorů, které brání širokému uplatnění těchto zbraní:

  • Již zmíněná nevýběrovost. Silné mikrovlnné systémy používané proti lidem mohou být řazeny ke zbraním hromadného ničení.
  • Možná odvetná opatření a jejich následky se dají těžko předvídat - pravděpodobnost analogické odvety už nejednou zabránila některým zemím v použití mnoha typů zbraní. Tak to bylo v době druhé světové války, kdy státy poučené hořkými zkušenostmi z první světové války prakticky nepoužívaly chemické zbraně.
  • Efektivní způsoby odvety, které se dají použít, pokud bránící se strana zná podstatu působení. Například specifické stínění prostorů.
  • Obrovská spotřeba energie k dosažení globálnějších výsledků.

V dohadech o mikrovlnných zbraních je zatím stále mnoho mezer, jednoduše kvůli utajení podobných výzkumů. Snad se časem objasní, zda jde o reálné použití "zbraně budoucnosti", nebo o stejné hlouposti jako zprávy o "gay bombě", chemické zbrani, která byla vyvíjena v USA a měla vyvolávat u vojáků nekontrolovatelné homosexuální chování.

Jen s tím rozdílem, že to o "gay bombě " byla pravda.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Hra na kobliheň: Nemáme žádnou funkční vládu, zato dva premiéry. Jak dostat vzdorující do polepšovny? Do akce povolán Mimozemšťan Omicron. Vyřeší to válka ukrajinského komika? Rakety očkované nerozpoznají

Hra na kobliheň: Nemáme žádnou funkční vládu, zato dva premiéry. Jak dostat vzdorující...

Manipulace bije do očí: Kovidové mýty v toku času. Seznam Zprávy na čele dezinformací. Jsme tu všichni primitivní asociálové? Možná přijde i Tečka. Co bude napřesrok? Přijďte zítra na Letnou

Manipulace bije do očí: Kovidové mýty v toku času. Seznam Zprávy na čele dezinformací....

NEJČTENĚJŠÍ

Ústavní soud: Nikomu nejsme povinni sdělovat, zda jsme očkováni. Hospody ani zaměstnavatel na tyto informace nemají nárok. Kdo vás k tomu nutí, dopouští se trestného činu. Vyvěste výrok ÚS v každé provozovně!

Ústavní soud: Nikomu nejsme povinni sdělovat, zda jsme očkováni. Hospody ani zaměstnavatel...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky