Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Vláda ubližuje českým dětem: Ve školách v náhubcích? Data dokazují škody na fyzickém i duševním zdraví. Co na to Inspekce bezpečnosti práce? Nechte naše děti zdravě růst! Otevřený dopis a petice

Vláda ubližuje českým dětem: Ve školách v náhubcích? Data dokazují škody na fyzickém i duševním zdraví. Co na to Inspekce bezpečnosti práce? Nechte naše děti zdravě růst! Otevřený dopis a petice

18. 11. 2020

Tisk článku

Marta Ondroušková je zdravotní sestra, která ze svých zkušeností odmítá povinné nošení roušek dětmi ve školách a v otevřeném dopise vládě vyjmenovává závažné argumenty pro toto naléhavé stanovisko

Ve volebním humbuku z USA trochu zanikl útok našich představitelů na naše děti. Hurá, vracejí se do školy prvňáci a druháci! Jenže povinně s rouškou na celé vyučování i do družiny i na přestávku. Já, jako zdravotní sestra roušku musím nosit v zaměstnání a dělám to minimálně, pouze pokud jsem v kontaktu s pacientem. Na to, že se v ní nedá dlouho být a plnohodnotně dýchat jsem přišla již v březnu, kdy jsem s ní poprvé, jako vždy, vyběhla 2 patra po schodech k pacientovi.

Začala jsem přemýšlet, co se to vlastně s mým tělem děje a začala shánět informace.  Jsem tedy zděšena tím, co MŠMT ve spolupráci s MZ a samozřejmě s poslaneckým posvěcením, vykouzlilo. Jsem také zklamaná tím, že jsem nenarazila na mediální alternativě na jediný ohlas, a přitom je to něco, co se týká budoucnosti a zdraví našeho národa. 

Ano, lidé se k tomu vyjadřovali v diskusích na Novinkách, na iDnesu a leckde jinde, ale kdo sleduje diskuse? 

Proto jsem napsala otevřený dopis a vytvořila petici

 

Čtěte ZDE: Opatření proti pandemii koronaviru: Vlády lidi nezachraňují, ale zabíjejí. Šest důvodů pro uvedené tvrzení. Operace s krycím názvem „COVID-19“. Geopolitika lidožroutů: Vakcinace na usmrcení přebytečné populace

Otevřený dopis vládě za výuku dětí ve školách bez roušek

Vážený pane ministře Roberte Plago,
Vážený pane ministře Jene Blatný,
Vážený pane premiére Andreji Babiši,
Vážené paní poslankyně, páni poslanci, 

My, níže podepsaní rodiče a občané se na Vás obracíme tímto otevřeným dopisem s důraznou žádostí o revizi rozhodnutí vlády o návratu dětí (1. a 2. tříd) do škol. Rozhodnutí je zajisté správné. Všichni chceme, aby se děti vrátily co nejdříve do škol. S  podmínkou, že budou při vyučování a ve všech prostorách školy a ve družině muset být v rouškách, však nesouhlasíme. S tímtéž nesouhlasíme také u starších dětí či mladistvých a učitelů. Věříme, že občané jsou natolik zodpovědní, že dokáží rozlišit, kdy mají dítě do školy poslat, a kdy ne. Ví, zda došlo k rizikovému kontaktu, či ne.

 1. Roušky jsou diskomfortní pro dospělé, natož pro děti.
 2. Děti jsou rouškami rozptylovány, hrají si s nimi, sundávají je, padají jim, ohmatávají je, hází s nimi (zvláště o přestávkách), nedbají na to, že se jedná o infekční materiál. Menší děti ani nejsou schopny pochopit, co je na rouškách infekční - bacily nejsou vidět, tedy neexistují.
 3. Vdechování odpadních metabolitů, kterých se respirací organismus zbavuje, dochází k pomalé intoxikaci organismů našich dětí.
 4. Opětným vdechováním vyloučených bakterií a virů může dojít k pomnožení nežádoucího mikrobiomu či reinfekcím a  k vážným zdravotním komplikacím, např. pneumonii (před kterou má opatření chránit), jiným respiračním potížím, kožním problémům atp.
 5. Vdechováním vyloučeného oxidu uhličitého dochází ke snížení koncentrace, únavě, poruchám paměti, může dojít i k neurologickým poruchám, poruchám vědomí v důsledku hypoxie mozku, zvýšení oxidačního stresu a poruchám acidobázické rovnováhy (acidóze) . To může vést zvláště u disponovaných jedinců k rozvoji rakoviny a jiných, vnitřních, v dětském věku neobvyklých nemocí.
 6. Rizika popsaná v bodě 3-5 mohou mít synergický účinek.
 7. Mezní bezpečná hodnota oxidu uhličitého je 1000ppm. V roušce dosahuje běžně i přes 10000ppm. Nošení roušek tedy nesplňuje požadavky BOZP.
 8. Dětský mozek je obzvláště citlivý na nedostatek kyslíku.
 9. Děti nejsou ohroženou skupinou pro Covid 19.
 10. Reálná rizika vyplývající pro děti z nošení roušek mnohonásobně převyšují předpokládaný profit ohrožených skupin a vlastně spolu souvisí pouze okrajově, jelikož k reálnému ohrožení může dojít jen u malé dispenzarizované části populace. Jen malá část dětí bydlí s prarodiči v jedné domácnosti bez možnosti nestýkat se .
 11. Neexistuje studie, která by prokazovala, že nošením roušek lze předejít nemoci Covid 19.
 12. Důležité je také odrouškování učitelů. Mimika je nedílnou součástí mluvního projevu a pro dobré porozumění je zvláště u menších dětí nezbytným předpokladem pro udržení pozornosti dětí a pochopení sděleného. Také pro výuku jazyků je sledování mluvidel učitele důležitou součástí učení.

Nechte naše děti zdravě růst, vyvíjet se, učit se. Nechte učitele pracovat a všechny svobodně dýchat! Děti jsou naše budoucnost a ponesou si následky našich špatných rozhodnutí celý život.

Mgr. Marta Ondroušková

Petice k otevřenému dopisu ZDE.
Tagy článku

Doporučujeme

Lejnová útočí na Polsko: Nezávislost nesmíme připustit! Poláci šlápli bruselským soudruhům na hračky. Nehorázný apel na Solidaritu. Co je cílem integrace? Ve vlastním zájmu stůjme při našich sousedech

Lejnová útočí na Polsko: Nezávislost nesmíme připustit! Poláci šlápli bruselským soudruhům...

Stát jako hračka: Demoblok je posedlý mocí. Pomsta nebo paranoia? Slušnost zde nehledejme. Babiš pochopil? Piráti chtějí škodit bez mandátu. Budou mít svoje nové ministerstvo?

Stát jako hračka: Demoblok je posedlý mocí. Pomsta nebo paranoia? Slušnost zde nehledejme....

NEJČTENĚJŠÍ

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder? Šance je veliká. Obětuje Miloš Zeman v partii dámu? Nemocný, nikoli bezmocný. Babiš na Hrad! I ČT už otáčí. Kdy začne bombardování?

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder?...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky