Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
„Nejsme jako my: Aneb Nečasova ODS míří k volbám“. Známý mediální expert kriticky hodnotí aktuální dění ve své straně

„Nejsme jako my: Aneb Nečasova ODS míří k volbám“. Známý mediální expert kriticky hodnotí aktuální dění ve své straně

5. 9. 2013

Tisk článku

Petr Štěpánek Politické strany jsou v presu. Šibeniční termín předčasných voleb zhušťuje obvyklé bitvy o místa na kandidátkách do několika dnů. Jedna z největších probíhá v ODS. Havlistické křídlo zatím zjevně vítězí: V Praze kandiduje Miroslava Němcová s bývalým primátorem Svobodou, zatímco místopředseda Tomáš Chalupa po tvrdém souboji odešel poražen. Jak přípravy na volby někdejšího lídra pravicové části politického spektra hodnotí straníci, kteří stojí k havlistům v opozici? Přinášíme text jednoho z nich.

Miroslava Němcová byla dva roky Nečasovou první místopředsedkyní a předsedkyní Poslanecké sněmovny v době Nečasovy vlády. Bez výhrad podporovala nečasovskou politiku popření předvolebních slibů. Ve sněmovně i uvnitř ODS.

 pp

Zloděj koní Bohuslav Svoboda

Bohuslav Svoboda byl Nečasovým koněm v Praze. S topáckým Tůmou by prý šel krást koně, ale pak ho podrazil. Pak magistrátním pučem podrazil vlastní spolustraníky. Souběžně podrazil také koaliční pražské sociální demokraty. Nakonec se nestačil divit, když Topka podrazila jeho. Pozitivního nepředvedl nic, celou svoji politiku založil jen a pouze na kritice svého předchůdce. Obviněný policií je ovšem on sám, nikoli předchůdce. Nečas vždy všechny jeho úlety, i ty za hranicí stanov ODS, přikryl a podpořil. 

Bendl jako beranidlo

Petr Bendl Nečasovi posloužil jako beranidlo k vnitrostranickým mocenským hrám, mimo jiné k odstranění ministra zemědělství Ivana Fuksy. Předtím byl s Bémem proti Topolánkovi, pak coby ministr dopravy s Topolánkem proti Bémovi a pak pro změnu zase proti Topolánkovi. Následně za post ministra zemědělství zase s Nečasem proti rebelujícím Středočechům.

Jiří Pospíšil - miláček novinářů

Jiří Pospíšil se stal na Nečasovu objednávku místopředsedou ODS a pak ministrem spravedlnosti v jeho vládě. Není to týmový hráč, hraje jen na sebe. Narazil s tím už u Topolánka, pak i u Nečase. Jeho vystoupení s Medou Mládkovou v Krausově televizní show je dokonalou etudou podrazáctví a neloajality vůči vlastním spolustraníkům. Opravdu běs! Je osobně odpovědný za to, že Česká republika je na nejlepší cestě stát se prokurátorsko-policejním státem.

Nečas se fatálně mýlil, když hřímal, že policejní podplukovníci a plukovníci nebudou rozhodovat o tom, kdo bude sedět ve vládě. Rozhodují. A Pospíšil na tom má lví podíl. Za to vše byl posléze odměněn funkcí místopředsedy Poslanecké sněmovny. Pospíšil je dokonalou esencí posunu ODS tragickým směrem. Však také právě proto je miláčkem novinářů zdejšího hlavního mediálního proudu.

pp

Čtete ZDE: Hladovějící Mirka Němcová

Nejsme jako my

Martina Kubu si Nečas povolal do vlády jako ministra průmyslu a obchodu. Michal Doktor kvůli tomu ODS opustil. V jižních Čechách ovšem zdaleka nebyl první. Následně se Kuba stal Nečasovým prvním místopředsedou.

Zbyňka Stanjuru si Nečas vybral za předsedu poslaneckého klubu ODS a později z něho učinil ministra dopravy. Hned za ním následují na kandidátce další pretoriáni a pretoriánky nečasovské politiky.

Na kandidátce ODS už chybí jenom sám Petr Nečas.

Petra Fialu Nečas do své vlády povolal jako ministra školství, Pavla Blažka jako ministra spravedlnosti. Blažek byl sice po nějaký čas v klatbě, nicméně místopředsedou ODS se předtím stal také na Nečasovu objednávku.

A ještě můj domovský královéhradecký region. Nečasovi kritici tu byli vždy přehlasováni spojenými poslaneckými silami. Zdeňka Horníková už je nyní ze hry, neboť přijala trafiku místopředsedkyně NKÚ (co na tom, že u soudu ve věci náchodského pivovaru vyšlo najevo, že na jí kontrolovaných účtech přistálo pivovarských půl mega), a tak lídrem bude exposlanec Pavel Staněk. Ten Staněk, který si pro benzín namísto k pumpě, kde by za něj musel platit tak jako všichni ostatní, jezdil na hradecké letiště.

Vzhůru k volbám! Jako hlavní heslo navrhuji: Volte nás! Nejsme jako my.

Ještě že existují takoví kazisvěti, jako jsem třeba já, na které je možné volební výprask vždycky svést. Prý máme mlčet, protože je před volbami. Jenže před nějakými volbami je skoro pořád a po volbách se žádná sebereflexe opakovaně nekoná.

Ne, nemyslím si, že každý, kdo v minulosti dostal polibek od Petra Nečase, je automaticky nezpůsobilý pro další politickou kariéru. Nicméně neoddiskutovatelným faktem zůstává, že právě Nečas a jeho garnitura tuto zemi i ODS kamsi přivedli. A stále platí, že čeho je moc, toho je příliš. Na kandidátce ODS už chybí jenom sám Petr Nečas.

Takže vzhůru k volbám! Jako hlavní heslo navrhuji: Volte nás! Nejsme jako my.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Cynické rothschildovské divadlo: Děje se ve Francii další velký podvod? Jak hlásáním pravdy zničit ty, kdo za pravdou stojí. Voliči tak vysokou politickou ligu nechápou. Kandidát kazítko pro likvidaci pravice?

Cynické rothschildovské divadlo: Děje se ve Francii další velký podvod? Jak hlásáním pravdy...

Provokace proti Moskvě: Šmíra s údajným kyjevským pučem skončila fiaskem. Zelenský ve zmatku odvolal svého člověka v čele SBU. NATO míří na Ukrajinu. Stoltenberg: „Musíme se připravit na nejhorší“. Krajní řešení?

Provokace proti Moskvě: Šmíra s údajným kyjevským pučem skončila fiaskem. Zelenský ve...

NEJČTENĚJŠÍ

Lékaři se svědomím jdou do boje: Rozhoduje se o budoucnosti národa? Prudký nárůst úmrtí očkovaných zní z USA. Špička ledovce? Špinavá hra pod pláštěm medicíny. Šíření strachu všemi kanály. Přestala veškerá legrace

Lékaři se svědomím jdou do boje: Rozhoduje se o budoucnosti národa? Prudký nárůst úmrtí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky