Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Boj o Hanu Lipovskou: Pluralita buď je, nebo není, nic mezi tím. Totalitní senátoři Kavárny opět vykoukli zpoza masek demokratů. Co na to mlčící většina v senátu? Svoboda jako za nacismu. Petice Synátorů

Boj o Hanu Lipovskou: Pluralita buď je, nebo není, nic mezi tím. Totalitní senátoři Kavárny opět vykoukli zpoza masek demokratů. Co na to mlčící většina v senátu? Svoboda jako za nacismu. Petice Synátorů

6. 2. 2020

Tisk článku

Zdeněk Koudelka připomíná, že boj proti nominantce do televizní rady, mladé ekonomce se "zakázanými názory", kopíruje praktiky nacismu i komunismu, a Josef Provazník k tomu přidává výklad petice "19 synátorů"

Hana Lipovská je kandidátka do Rady České televize. Navrhli ji čeští a moravští biskupové a postavil se za ni Dominik kardinál Duka. Hana Lipovská je známá moravská ekonomka z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity. Je kvalifikovaná pro členství v Radě České televize zvláště, když hospodaření České televize není dobré a vyhýbá se veřejné kontrole tím, že nechce sdělit výrobní náklady politických pořadů. Tají náklady na výrobu pořadů Václava Moravce.

Někteří, napojeni mocensky a finančně na Českou televizi, se zřejmě bojí průhlednosti hospodaření této instituce. Proto chtějí znemožnit volbu lidí, kteří by mohli únik peněz z televize prokouknout. Proti Haně Lipovské se postavila skupina 19 senátorů (Hilšer, Dienstbier aj.) s tím, že by vůbec neměla kandidovat, jelikož dle senátorů může podle důvodové zprávy k zákonu o České televizi kandidovat jen ten, kdo podporuje veřejnoprávní média. Stanovisko jim zpracoval advokát Jiří Kučera z nátlakové organizace Nadační fond nezávislé žurnalistiky. Ale pro práva a povinnosti je rozhodující text právních předpisů, ne důvodová zpráva.

Právo na přístup k veřejným funkcím garantuje Listina základních práv a svobod. Zákon může dát určité podmínky - např. věk. Tyto podmínky však musí být rovné a v demokratickém právním státě přípustné. Žádný zákon nestanoví, že členové Rady České televize či Českého rozhlasu musí tato média a lidi v nich milovat. Jsou demokratické státy, která nemají státní (veřejnoprávní) rozhlas a televizi. Jejich zřízení či zrušení je na úvaze demokratického zákonodárce. Vůbec není v působnosti televizní či rozhlasové rady.

Čtěte ZDE: Tak "argumentuje" kavárna: Fackami a "rozbitím d..žky" k hledání kořenů pravdy a lásky. Majdan se nezdařil, frustrace "nadlidí" stoupá. Policie mlčí. Topolánkova rada. Občané II. kategorie. Stíny teroru vylézají z děr

Výklad, že v radách České televize a rozhlasu musí sedět jen jejich zastánci, je nedemokratický a elitářský. Připomíná to, když v době totality se museli lidé ve veřejných funkcích hlásit k marxismu-leninismu či v nacistickém Německu k národnímu socialismu. Vede k oligarchii, tedy nedemokratické vládě úzké skupiny.

Náš stát se neváže na nějakou ideologii a členství v televizní radě nemůže být žádnou ideologií podmíněno. Je to pokus o třídění lidí na ty, kteří mají určitá práva, a ty, kteří je nemají, protože nevěří České televizi, ale mají jen povinnost na ni platit. I americká revoluce proti Británii vznikla z myšlenky: "Není zdanění bez zastoupení.". Myslelo se zastoupení v britském parlamentu, kam americké osady nevysílaly poslance. Jestliže musí všichni platit na Českou televizi, mohou se všichni ucházet o členství v její radě.

Skupina senátorů protidemokraticky volá po omezení základního ústavního práva ucházet se o veřejné funkce. Smutné je, že se k této skupině přidal senátor Mikuláš Bek, bývalý rektor Masarykovy univerzity, na které Hana Lipovská působí. Univerzity mají být pevnostmi názorové různosti, ne centrem ideologického kádrování. Naopak senátorka Jitka Chalánková se za právo ucházet se o veřejné funkce i pro Hanu Lipovskou postavila.

Josef Provazník: Vzkaz senátorům

G. Soros tvrdí, že by Facebook neměl řídit jeho zakladatel Mark Zuckerberg. Patrně by měl být Facebook znárodněn či arizován? Jako hlavní hřích uvedl, že Zuckerberg prý spolupracuje s Donaldem Trumpem. 

Je to stejně trhlé, jako když senátoři Hilšer, Goláň, Láska a spol. tvrdí, že by Hana Lipovská neměla kandidovat do Rady České televize, protože spolupracuje s Institutem Václava Klause, takže je jako Petr Kellner či PPF a na konci celého řetězce je dle jejich paranoiou ovládlou myslí určitě Trump nebo Putin.

Ve skutečnosti senátorům Kavárny ale o mladou ekonomku vůbec nejde. Jde jim o to, aby se veřejně neangažoval nikdo z euroskeptiků, kritiků ČT, odmítačů genderismu, ekologismu a multikulturalismu. Nikdo, kdo si dovoluje nesouhlasit s Miliony chvilek pro beznadějné demonstrace kvůli prohraným volbám a podobnými obskurními spolky, jejichž členové považují i zesnulého Jaroslava Kuberu za extrémistu. 

Nikdo, kdo si dovolil někdy vyjádřit podporu prezidentu Václavu Klausovi, nebo si s ním třeba jen jednou potřásl rukou. 

Když jsem sepsal svůj otevřený dopis, tak mi ale také (aspoň ne primárně) o Hanu Lipovskou nešlo. Je škoda, že to mlčící senátorská většina nechápe. Nebo spíš nechce chápat. Protože je samozřejmě pohodlnější mlčet, aby nebyly ohroženy nějaké dohody o podpoře jednotlivých kandidátů na předsedu Senátu.

Čtěte ZDE: Kavárna opět lynčuje: Na naši televizi (placenou vámi) se sahat nebude! Senátoři pojistkou totality? Halík zase vyskočil z krabičky. Obhájí biskupská konference kadidátku? Otevřený dopis a petice synátorů

Vždyť proč si dělat v příjemném závětří zle kvůli hájení nějaké názorové plurality? Proč řešit, že jejich senátorští kolegové ve skutečnosti vážně ohrožují základní demokratické principy? Však nejde o život, že? 

Těch více než 4.000 lidí, kteří již podepsali petici 19 synátorů. to naštěstí vidí jinak. A jak jsem si pročítal jejich vzkazy, tak nejméně polovina z nich Hanu Lipovskou rovněž nezná. Ale na rozdíl od těch 19 senátorů vědí, co je to demokracie. 

Rád bych tímto vzkázal senátorům Marku HilšeroviVáclavu LáskoviTomáši Goláňovi a dalším z té totalitářské devatenáctky, že jedním otevřeným dopisem a peticí 19 synátorů to nekončí. Nejde tady o jednu kandidátku do Rady ČT, jde tady o občanské svobody, o právo veřejně se angažovat bez ohledu na to, jaké zastávám názory.


Tagy článku

Doporučujeme

Bidenova Amerika se opět musí stát planetárním diktátorem: Jsme silní, ale podceňujeme se. Více bombardovat. Více státních převratů. Jak vychovat Američany pro Nový světový řád? Musíme ho zavést tvrdou rukou

Bidenova Amerika se opět musí stát planetárním diktátorem: Jsme silní, ale podceňujeme...

Bill Gates a Pandemie 1: Jaká bude dvojka? Výzkum čipování dětí není fáma. Proč investoval do Pfizeru? Manželka by přitvrdila v cenzuře. Pozor na zavádějící konspirace - zakrývají tu skutečnou. Nové chytré hodinky

Bill Gates a "Pandemie 1": Jaká bude dvojka? Výzkum čipování dětí není fáma. Proč investoval...

NEJČTENĚJŠÍ

Hlavní událost týdne: Blátivý šašek řekl pravdu. Obelháni červeným svetrem. Jsme na hraně. Kolik hodin zbývá zbytkům svobody? Až naštvané baby vyženou chlapy do ulic. Jak uboze jsme dopadli

Hlavní událost týdne: Blátivý šašek řekl pravdu. Obelháni červeným svetrem. Jsme na hraně....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky