Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Místopředseda Královéhradeckého kraje a zakládající člen ODS opouští stranu a říká: Doba žádá velkorysost, toleranci a pokoru.
Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

Místopředseda Královéhradeckého kraje a zakládající člen ODS opouští stranu a říká: Doba žádá velkorysost, toleranci a pokoru.

24. 8. 2013

Tisk článku

Redakce Protiproud Na politické scéně začíná být rušno. Ve chvíli, kdy Václav Klaus nevyloučil své přímé zapojení do boje s levicí, dostalo vše ještě další dynamiku. Zvláště pak v ODS. Včera ze strany odešel známý poslanec Boris Šťastný, dnes udělal podobný krok Petr Štěpánek. Přinášíme jeho prohlášení.

Občanskou demokratickou stranu, politickou stranu, kterou si vymyslel Václav Klaus, jsem v roce 1991 v Hradci Králové spoluzakládal. Václava Klause stále považuji za daleko nejvýraznější politickou osobnost naší polistopadové éry. To, že jsem s ním po nějaký čas mohl osobně spolupracovat, pro mě byla čest i obrovská životní zkušenost.

PP

Mirka Topolánka, druhého předsedu ODS, považuji za svého přítele a mám jej – možná právě proto, že i jemu jsem byl po nějaký čas hodně blízko – lidsky rád. Způsob, jakým byl z politiky odejit, dodnes – a s odstupem času čím dál více – považuji za faul. Lidský, mediální i politický.

Ve chvíli, kdy na tom ODS ani pravice jako celek nejsou zrovna nejlépe, jsem uvítal, že právě tito dva ostřílení matadoři, bývalí předsedové ODS a premiéři České republiky – ale svého času i rivalové – k sobě dokázali najít cestu, spojit síly a nabídnout pomoc. Byl bych raději, kdyby se to odehrálo v rámci ODS, nicméně je evidentní, že většina současného vedení občanských demokratů si zapojení a normalizaci vztahů se svými bývalými předsedy evidentně nepřeje. Považuji to za fatální chybu.

Za těchto okolností vítám Klausovo a Topolánkovo rozhodnutí přispět k renesanci pravicové politiky v naší zemi prostřednictvím nového politického, respektive volebního subjektu a jsem připraven se na něm podílet, ať už zapojení obou bývalých předsedů bude jakékoli. Zároveň vítám participaci dalších „klausovských“ sil, ochotných přiložit ruku k dílu. Doba žádá velkorysost, toleranci a pokoru.

Uvědomuji si, že moje rozhodnutí znamená také nutnost vypořádat své vztahy s ODS. Učiním tak v tichosti, s noblesou a ve vší slušnosti. Svoje kritické názory na směřování ODS jsem v posledních měsících říkal dostatečně nahlas jako člen, nepovažuji za slušné ani vhodné vykřikovat je nyní, když už jsem jednou nohou ze dveří. Prožil jsem s ODS v dobrém i ve zlém 23 let, odcházím obohacený i smířený. Přestože se v některých názorech můžeme lišit, většiny členů si stále vážím, a ty ze svého nejbližšího okolí, které mám rád, budu mít rád i nadále. Ostatně jsem si jistý, že oni mi oplatí stejně.??

Petr Štěpánek, odstupující místopředseda Regionálního sdružení ODS Královéhradeckého kraje

24. 8. 2013

PP


Tagy článku

Doporučujeme

Pátá kolona připravuje tichý převrat: Chapadla neziskovek rdousí už i policii a soudy. Člověk v předstírané tísni pochoduje institucemi. Jak Rozumek omlazuje imigranty? Národ si hřeje vlastní parazity

Pátá kolona připravuje tichý převrat: Chapadla neziskovek rdousí už i policii a soudy....

Lavrov: Přestaňte blbnout, dokud je čas. V Mnichově se mudrovalo nad krachem Západu. Pompeo popřál Rusku to, co spojencům ne: Hodně štěstí! Zelenskyj okouzloval Balkánskou řeznici

Lavrov: Přestaňte blbnout, dokud je čas. V Mnichově se mudrovalo nad krachem Západu. Pompeo...

NEJČTENĚJŠÍ

Amerika se přibližuje krachu: Zloděj Bloomberg, který chce do Bílého domu, zachvacuje vše jako virus. Amazon a jeho padělky. Hillary a její Demokraté pracují pro Wall Street. Kdy se to celé zhroutí?

Amerika se přibližuje krachu: Zloděj Bloomberg, který chce do Bílého domu, zachvacuje...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky