Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Smrt svobody: Rychle a tiše. Vadí ti migrantské násilí? Budeš bez peněz! Zřídí Mastercard výbor pro kontrolu nepohodlných? Další nástroj totality v pohybu. Co čeká Tommy Robinson? Neziskovky a jejich nové trofeje

Smrt svobody: Rychle a tiše. Vadí ti migrantské násilí? Budeš bez peněz! Zřídí Mastercard výbor pro kontrolu nepohodlných? Další nástroj totality v pohybu. Co čeká Tommy Robinson? Neziskovky a jejich nové trofeje

14. 5. 2019

Tisk článku

Ivan Poledník upozorňuje na další současný nástroj instalované globální totality a omezení osobních svobod každého z nás - dost možná ten úplně nejúčinnější

Žijeme v totalitě jak vyšité. Cenzura řádí v médiích, zvláště těch internetových, za každým patníkem číhá fanatický levičácký aktivista, kárná komise či neziskovka. Kdokoli patřičně jásavě nesouzní s jediným povoleným názorem na společnost (nebo si dokonce dovolí mít vlastní názor – hrůza jen pomyslet, jestli dokonce nějaký ten konzervativní, stejný jako měli rodiče), je na základě absurdních obvinění a osočení nálepkován, umlčován, profesně a společensky likvidován, nebo přímo kriminalizován. Metodami daleko "vymakanějšími" než v dobách nedávno minulých, o to účinnějšími. Že je znásilňován jazyk, kultura, přirozený řád věcí a veškeré tradiční hodnoty, bereme už jako samozřejmost.

Kritika homosexualismu, homosňatků s adopcemi nevinných dětí, které se nemohou bránit či odmítání nejrůznějších dalších deviací, genderu a feminismu, je zakázaná. Obrana křesťanství, ochrana nenarozených dětí či institutu přirozené rodiny, podpora kulturní a národní identity, kritika multikulturalismu, odmítání nelegální imigrace, malá horlivost při démonizaci Ruska - za vše se různými způsoby trestá. A bude trestat mnohem důsledněji a tvrději. 

Vedle cenzury internetu, jíž tak vehementně podporuje vedle chapadel Pražské kavárny například i "česká" eurokomisařka Věra Jourová, či pronikání do soukromí celou škálou moderních technologií, se nyní formuje další útok na občanské svobody. Z hlediska okamžitého efektu dokonce ještě účinnější. A v budoucnu, ve spojitosti s plánovaným zrušením hotovostních plateb, vlastně perfektně likvidační. 

To není strašení. Akcionáři finančního giganta Mastercard se chystají hlasovat o návrhu na zřízení „Výboru pro lidská práva“ určeného ke sledování toků peněz mezi „nenávistnými“ jedinci a skupinami.

Finanční moloch

Mastercard Inc. je původně americká nadnárodní finanční instituce zabývající se bezhotovostními platbami. Jejími dalšími obchodními značkami jsou například Cirrus, Maestro nebo Masterpass. 

Platební kartu Mastercard vlastní a používá také u nás pomalu každý (mnozí dokonce více než jednu). Odpovídá to strategii společnosti, jež se nesnaží překonat v podílu na americkému trhu vítězící společnost VISA, avšak o to více se zaměřuje na Evropu. I některé naše (respektive u nás působící zahraniční) banky v nedávné době přešly právě k preferenci karet Mastercard. Celosvětově tak Mastercard zprostředkovává zhruba třetinu všech karetních plateb. Tento gigant má okolo 13.500 zaměstnanců, jeho obraty se pohybují v astronomických výšinách.

Teď nám sděluje, že „aktivisté“ donutili akcionáře uspořádat zmíněné hlasování za účelem sledování plateb „pravicových extremistů“ a skupin hlásajících „bílou nadřazenost“.

Výbor by měl v první řadě monitorovat finanční podporu těchto jednotlivců a skupin realizovanou pomocí platebních karet společnosti. Logickým dalším krokem je sledování a omezování konkrétních osob a jejich plateb pro individuální potřeby. To již půjde skutečně z úzkých do tenkých. 

Čtěte ZDE: Liberální eurotyranie: Brutálnější než za komunismu. Tommy ji bezděky odhalil. Charaktery našich poslanců. Úpadek médií během pár let? Smrtící koktejl ze zbytků demokracie. Má tento totalitní systém ještě trhliny?

Mocná neziskovka

Mastercard byl k tomuto kroku (prý) donucen mezinárodní neziskovkou SumOfUs, táhnoucí za jeden provaz kromě jiného s Georgem Sorosem (bojovali spolu mj. též proti Brexitu), zabývající se především „bojem proti diskriminaci“ v rámci velkých společností. Po dobu několika měsíců tato mocná organizace (má vliv mj. na PayPal, Facebook, Google či Twitter) bojovala s vedením společnosti, které je – jako jedna ze světlých výjimek – zarytě proti. SumOfUs však dosáhla toho, že americká Komise pro cenné papíry dala tomuto hlasování zelenou.

Jedním z těch, kdo jsou první na ráně, je všem dobře známý Tommy Robinson. Právě on v uplynulých měsících žádal o podporu své publikační činnosti prostřednictvím platebních karet poté, co mu tyto platby zablokoval PayPal. To se stalo loni v listopadu s odůvodněním, že „peníze mohou být použity k podpoře nenávisti, násilí nebo jiných forem netolerance, která je diskriminační“. 

Společnost SumOfUs se ohání propagandistickým materiálem, v němž tvrdí, že pomocí platebních karet je podporována řada dalších nebezpečných aktivistů, alternativních médií, „nebezpečných“ fondů a nadací. S logem Mastercard na svých stránkách navíc údajně Tommy budí zdání legitimity svých aktivit a umožňuje dárcům jednat „rychle a tiše“. 

Po schodech vzhůru

Užší vedení Mastercard celou záležitost odmítá více komentovat, poukazuje pouze na svobodný přístup k podnikání a ke svým financím pro všechny lidi a zatím opakuje své zamítavé stanovisko ke zřízení výboru.

Jenomže Mastercard není v hledáčku neziskovek zničehonic. Nejprve k témuž donutily o něco menší společnosti jako Patreon či již zmíněný PayPal. Nyní se cítí dostatečně silné na hráče formátu Mastercard. Ani potom se nezastaví. 

Tommy Robinson nebyl první, komu PayPal zablokoval konto. Předcházela mu řádka u nás méně známých konzervativních či antiislámských aktivistů. Využití finančních společností, globálních technologických firem a sociálních médií k dovršení nové totality je ve své důkladnosti zrůdné. Tato trojice může totiž zcela zlikvidovat zbytky občanských svobod rychleji než si vůbec umíme představit.

Tommy Robinson se nyní ptá: „Co přijde jako další? Můj mobilní operátor?“ 

Možná. Jistě však bude jednat rovněž „rychle a tiše“. 

Tak jako vraždí profesionálové.

...dokud to jde.
Tagy článku

Doporučujeme

Klasičtí levičáci již revoluci nestíhají: Utopisté versus ničitelé. Obrana populismu. Jižní Amerika se staví na zadní. Západ jako odstrašující příklad pádu do propasti. Kontrarevoluce odkud by ji nikdo nečekal. Pozabíjejí se sami?

Klasičtí levičáci již revoluci nestíhají: Utopisté versus ničitelé. Obrana populismu....

Revoluce frčí: Vyházíme operní pěvce, protože jsou bílí! Běda, jak se to někomu nelíbí. Seznamy a čisticí prostředky. Za chvíli nám nezbyde nic. Léčba covidem z optimismu a naivity? Ještě si je za pár dní budeme volit

Revoluce frčí: Vyházíme operní pěvce, protože jsou bílí! Běda, jak se to někomu nelíbí....

NEJČTENĚJŠÍ

Těsně před bombardováním: Lžou nám ráno, v poledne i večer. Proč nefouká vítr? Proč ještě nejsou v našich ulicích žluté vesty? Proud brzy nezaplatíme. Tajemný případ Izrael. Brzy u nás? Ostatně soudím...

Těsně před bombardováním: Lžou nám ráno, v poledne i večer. Proč nefouká vítr? Proč ještě...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky