Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Fotbalové mistrovství se blíží: Jak nejvíce poškodit Rusko? Nové zbraně na cestě do Kyjeva. Zaútočí na Donbas? Novičok, Dúmá a zjištění kolem MH 17 byly předehrou. Kopaná za horkého léta bude dramatická

Fotbalové mistrovství se blíží: Jak nejvíce poškodit Rusko? Nové zbraně na cestě do Kyjeva. Zaútočí na Donbas? Novičok, Dúmá a "zjištění" kolem MH 17 byly předehrou. Kopaná za horkého léta bude dramatická

28. 5. 2018

Tisk článku

Václav Danda sleduje jednotlivé epizody protiruské kampaně a ptá se, jak souvisí současná dodávka amerických střel Ukrajině s blížícím se šampionátem v Rusku

Novodobá Studená válka proti Rusku by se brzy mohla posunout do horké fáze - třeba zrovna 17. července 2018. Proč právě v tento den? To uplynou přesně čtyři roky od výstřelu z "Aurory", tedy přesněji z raketového systému, na let MH 17 nad Ukrajinou. Tento akt znamenal nastartování současného agresivního protiruského kurzu na Západě.

Také právě tou dobou končí fotbalové mistrovství světa pořádané Moskvou. Světový šampionát, který otevře slavnostním výkopem za účasti televizí celého světa prezident Vladimír Putin, je černou můrou protiruské aliance, která se bude snažit tuto akci za každou cenu narušit.

Vyšetřovatelé se ozvali

Není náhodou, že právě v těchto dnech před šampionátem, který začíná v Moskvě za čtrnáct dní, jsme mohli slyšet a číst triviální již obehraná "zjištění" tzv. vyšetřovatelů tragédie letu MH 17, mezi nimiž sice není Rusko, ale nechybí tam Ukrajina, jejíž tajné služby jsou s největší pravděpodobností za tento čin odpovědny. 

Fakta zveřejněná vyšetřovateli, která jsou doslova opsaná od propagandistů z neziskového sektoru a investigativní skupiny Bellingcat, hojně citované světovými médii, samozřejmě nemohou nikoho přesvědčit o tom, že by za sestřelením civilního stroje stálo právě Rusko a že by nešlo o provokaci Kyjeva a západních tajných služeb, čemuž naopak nasvědčují všechny známé skutečnosti. 

Proč se mezinárodní vyšetřovatelé například nezaměřili na skutečnost, že Ukrajina pustila do oblasti tvrdých bojů letadlo s třemi stovkami pasažérů? Proč neuzavřela vzdušný prostor? Proč letadlo svévolně změnilo kurz? Proč Spojené státy dodnes neposkytly satelitní snímky z doby tragédie, i když je prokázáno, že právě americké satelity celou oblast v době bojů monitorovaly? Snad proto, že by snímky jasně ukázaly, že letadlo bylo zasaženo raketou z prostoru, kde operovala ukrajinská armáda, která na rozdíl od doněcké domobrany byla těmito protiletadlovými systémy opravdu vybavena?

Čtěte ZDE: Korupce a hniloba: Jak Češi dodávají obrněnce Ukrajině. Rozmontovat, pak prodat za desetinásobek. Jedou v tom úplně všichni? Skandál, o němž se nedozvíme. Čím více ukradnou, tím méně jich přijede na Doněck

Mediální předpolí

Odpověďmi na tyto otázky se samozřejmě vyšetřovatelé nezabývali. Měly totiž od Ukrajinců a jejich sponzorů jasné zadání. Podobně jako britští vyšetřovatelé v kauze Skripal. Úkolem těchto vyšetřovacích týmů totiž není najít pravdu, nýbrž ovlivnit veřejné mínění ve světě. Každý průměrný čtenář či divák detektivek si dovede udělat vlastní názor na vyšetřování, které předem označí viníky, a pak horko těžko "vyrábí" důkazy. Když jsou součástí vyšetřovacího týmu také hlavní podezřelí - jako v případě MH17 či kauzy britský "novičok" - neubrání se občan se zdravým rozumem úsměvu.

O nalezení pravdy tu tedy samozřejmě nejde. Jen o to vytvořit si dostatečné předpolí k tomu, aby bylo možné více udeřit. Jako když si zinscenovaným přepadením vysílačky v Gliwicích hitlerovské Německo připravilo propagandistickou půdu pro napadení Polska. Stejně tak potřebuje protiruská aliance - stojící dávno nad státy a využívající jednotlivé vlády jak v USA, tak v Evropě jako své servisní organizace - vytvořit alibi před historií až odtroubí útok.

Americké zbraně

Letošní léto může být skutečně horké, nejen podle rtuti teploměru. K tomu, aby protiruská aliance šampionát narušila, není třeba hned napadnout Rusko vojensky. Spíše se zintenzivní bojové konflikty na hranici dotyku. Nejen v Sýrii, kde má Rusko i po částečném stažení stále své jednotky, ale především na Donbase. Podle některých zpráv uniklých z Kyjeva se Ukrajina pokusí právě v době konání šampionátu o zásadní průlom na Doněcké frontě.

Tomu by nasvědčovaly nejen snahy o prolomení fronty za pomoci těžkých zbraní, jak jsme je mohli sledovat ze strany Kyjeva za poslední měsíc v oblasti Horlivky, jež tvoří důležitý komunikační uzel a bránu k Doněcku, ale také trumf který Kyjev pro operaci „šampionát“ obdržel od americké administrativy. Americký senát navrhl už minulý rok zahájit dodávky zbraní Kyjevu včetně přenosných protitankových raketových kompletů Javelin. Nyní mluvčí amerického ministerstva zahraničí prohlásila, že raketové komplety již byly dodány.

Dodávka protitankových raket Javelin a dalších moderních útočných zbraní Ukrajině za více než 50 milionů dolarů (zhruba miliardu Kč) je tedy v těchto dnech v plném proudu a během následujících čtrnácti dnů budou tyto systémy připravené k použití na frontové linii. Informaci na svém webu zveřejnila televize ABC s odvoláním na nejmenovaný zdroj z amerického ministerstva zahraničí. 

FGM-148 Javelin je přenosný protitankový raketový komplet středního dosahu s pasivním samonaváděcím zařízením odpalovaný z ramene či vozidel. Střela se dá použít jako protitanková, dokonce je účinná i proti vrtulníkům. Účinný dostřel je u této supermoderní přenosné střely až 2500 m.

Čtěte ZDE: Majdan kam se podíváš: Co spojuje Skripala, Kuciaka a pilota Vološina? Ukrajinské zoufalství a protiruská hysterie neberou konce. Na řadě jsou Slováci. Chtěla Savčenková rozstřílet ukrajinský parlament minometem?

Útok v červnu?

Je logické, že Moskva bude nucena na tyto dodávky zareagovat a dodat na Donbas své zbraně, které by umožnily doněcké a luhanské domobraně bránit se kyjevskému útoku. To vše bezesporu povede k dalšímu  vyostření konfliktu, který může přejít v krvavé vojenské operace tak, jak jsme toho byli svědky v době sestřelení MH 17 před čtyřmi lety. Je nepochybné, že právě o to protiruské alianci jde. Není to Kyjev, kdo by jim tak ležel na srdci, je však třeba vyprovokovat Rusko k větší aktivitě, která se stane propagandistickým základem pro protiruskou kampaň v průběhu mistrovství světa ve fotbale (nebo těsně před jeho zahájením).  

Přípravy na tento válečný poločas jsme mohli sledovat březnovou provokací kolem novičoku i dubnovým divadelním chemickým představením v syrském Dúmá, v květnu pokračovala hra „zaútoč na Rusko“ obehranou vyšetřovací písničkou kolem MH 17. Je tedy možné, že červnový plánovaný útok na Doněck za pomoci nových amerických zbraní, bude přechodem z fáze nynějšího oťukávání k něčemu daleko závažnějšímu.
Tagy článku

Doporučujeme

Drama kolem prezidenta: Opravdu jej nemocnice léčí? Pozor na agenta Koudelku a policii. Patří ředitel ÚVN mezi spiklence? Zemanova kreace přijde, jen pokud přežije. Proč již není lékařské konzilium? Čas nula

Drama kolem prezidenta: Opravdu jej nemocnice léčí? Pozor na agenta Koudelku a policii....

Válka proti covidovým tyranům: Světový sanitární fašismus globalistů naráží na odpor. V mnoha zemích už lidé v ulicích tvrdě bojují. Odmítají očkování a raději nejdou do práce. Uspěje odhodlaný boj proti totalitě? Kdy u na nás?

Válka proti covidovým tyranům: Světový sanitární fašismus globalistů naráží na odpor....

NEJČTENĚJŠÍ

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder? Šance je veliká. Obětuje Miloš Zeman v partii dámu? Nemocný, nikoli bezmocný. Babiš na Hrad! I ČT už otáčí. Kdy začne bombardování?

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder?...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky