Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Skandál: Bakalovo Centrum.cz cenzuruje soukromé e-maily. Alternativní média na černé listině. Trestný čin, jenž nikoho nezajímá. Kam je schopna kavárna zajít? Ze svědectví žurnalisty mrazí

Skandál: Bakalovo Centrum.cz cenzuruje soukromé e-maily. Alternativní média na černé listině. Trestný čin, jenž nikoho nezajímá. Kam je schopna kavárna zajít? Ze svědectví žurnalisty mrazí

22. 2. 2018

Tisk článku

Milan Vidlák - šéfredaktor časopisu Šifra - podává krajně znepokojivé svědectví o šokujících cenzurních praktikách Bakalova mediálního domu na internetu

Nejprve jsem vůbec nechápal, co se děje. Pár lidí si stěžovalo, že jim neodepisujeme na maily, a jeden náš zákazník, se kterým jsem si pravidelně psal, se najednou odmlčel.

Nedošlo mi to ani poté, co 12. února vydal alternativní server Aeronet.cz článek s názvem Víme první! Bakalův freemail Centrum.cz maže a blokuje od prosince minulého roku všechny emaily, které obsahují odkazy nebo zmínky o serverech české alternativy. Blokován je Aeronet, Parlamentní listy a další přibývají. Bakalova Economia zřejmě porušuje zákon Evropské unie o síťové neutralitě! Známe podrobnosti!. Naštval jsem se a pomyslel si něco neslušného s tím, že to je jako za bolševika.

Takže firma dámského krejčího, který se vypracoval až na uhlobarona, mediálního magnáta a Sorosovu spojku v Česku, maže odkazy na články Aeronetu, který píše o jeho temných aktivitách, i když je to protizákonné?

No to je skandál.

Mail od paní z Karviné

Obzvláště ironické je to ve světle toho, jak se média z jeho stáje Economia a. s., týdeník Respekt či deník Hospodářské noviny, ohánějí svobodou a demokracií a straší diktátory a totalitou. To je samé porušování lidských práv a omezování svobody slova v Rusku, v Číně, Africe a kdekoli se to panu Bakalovi hodí, ale jakmile se totalitní cenzura děje v Česku, a dokonce v jejich stáji (nebo spíš chlívě?), mlčí jako zařezaní. Inu, koho uhlí jíš, toho píseň zpívej…

No a pak to přišlo. Napsala nám do redakce paní Č. z Karviné (kraje, kde by pan Bakala kvůli svým loupeživým nájezdům nedožil příštího rána), že jí nedorazilo lednové číslo. Její reklamaci jsme poctivě vyřídili a zpravili ji o tom. Za pár dní přišel zcela totožný mail; poprosili jsme ji o trpělivost, že je nový časopis již na cestě. Když přišel třetí totožný mail, který vůbec nereagoval na to, že jsme jí psali, poprosil jsem paní Č., ať mi napíše, zda četla naše maily. Nic. Její adresa končila @centrum.cz.

Po testovacím dni bylo jasno: na mailové servery, které provozuje Economia a. s. Zdeňka Bakaly a jeho ženy Michaely Bakala Maláčové, nejen že nechodí žádné maily obsahující odkazy na články z alternativních serverů, i když i to je příšerné. Aeronet, jelikož jeho provozovatelé používají zřejmě také freemaily typu gmail.com, seznam.cz a podobně, se domníval, že se jedná pouze o odkazy v mailech.

Čtěte ZDE: EU přitvrzuje cenzuru: Nenávidí Juncker Protiproud? Příručka jak (ne)psat k migraci - o muslimech jen dobře! Ochrana liberální demokracie totalitou? Již se šikují: Železná pěst mainstreamu dopadne bez slitování

Cenzura nejtvrdšího kalibru

Situace je ale mnohem závažnější. Časopis Šifra si platí hosting a doménu casopis-sifra.cz a na ní má i redakční maily, tudíž poté, co Aeronet vynesl na světlo, co provádí Economia a. s., jsme mohli velmi snadno ověřit, že z domén, které si pan Bakala zařadil na blacklist, nepřijde ani pozdrav.

Jde samozřejmě o trestný čin, neboť nikdo, i když je to přední český gauner, nemá právo cenzurovat maily svým uživatelům ani těm, kteří jim píšou ze svých placených domén. Ale zajímá to někoho? Co na to naše spravedlivá média? Kde jsou všichni ti Reportéři ČT? Všichni svorně mlčí a dělají, že o ničem nevědí. Klasika.

Když to prasklo, Bakalonoviny z blacklistu smazaly Aeronet a Parlamentní listy, které čte nejvíc lidí, a ostatní cenzurované weby tam nechaly!

Nejděsivější na tom všem je, že když pošlu email na centrum.cz nebo volny.cz, mail se mi v poště označí jako odeslaný. Ale příjemce nedostane ani žádnou zprávu o tom, že je tento mail smazán, nebo že mu nechtějí doručit. Nespadne dokonce ani do spamu. Prostě zmizí. Já si myslím, že můj mail adresátovi došel, a adresát netuší, že mu měl nějaký mail přijít, takže jsou vlastně všichni spokojení. Do doby, než to praskne.

Je to úplně stejné, jako kdybych na poštu donesl dopis, pošta mi dala razítko, že ho přijala a pošle, a vzala za to ode mě peníze. Jenže poté, co odejdu, jej otevře, řekne si, že je Vidlák blbec a má pro demokracii nepřijatelné názory, a zahodí ho. Jenže prachy by si vzala a razítko by mi dala. Přijde vám to absurdní? Bakalovi ne. Zřejmě proto, že je to demokrat nejdemokratičtější. Jak se v Česku i jinde ukazuje stále zřetelněji, ten, co nejvíc používá slova jako slušnost, demokracie a svoboda, se často chová jako ten největší dobytek.

Čtěte ZDE: Totalita v Česku: Éra Sobotkova kanibalismu. Kdy došlo k revoluci? Dýcháme jen díky setrvačnosti z 90. let. Mluvíte pravdu? Jste nenávistní! Zlomyslné dodržování zákonů se trestá. Tak pravil Člověk v tísni

Novodobí bolševici

Dnes se mi opět ozvala naše laskavá čtenářka, paní Č. z Karviné, které mažou maily ode mě. Tentokrát z jiného mailu, manželova.

„Dobrý den, chápu, že toho máte hodně, ale chtěla bych se na něco zeptat. V lednu 2018 mi nepřišlo aktuální číslo Šifry. Mám předplatné od listopadu 2017. Druhého února 2018 jsem psala mail na redakci a 6.2.2018 na Váš mail. Nepřišla žádná reakce. Časopis došel, a tak jsem to neřešila. Před pár dny jsem si dala stáhnout Speciální vydání zdarma. Čekám a nic. Po několika dnech jsem to dala stáhnout na manželův mail na centrumu. Nic. Dnes jsem to dala stáhnout na mail na seznamu a hned to přišlo.“

Když jsem jí potvrdil, že jsme se stali obětí cenzury, odpověděla z manželova mailu: „Ráno jsem si přečetla Váš mail a doteď jsem ještě naštvaná. Člověku se ani nechce věřit, co všechno je dnes možné. Když jsem ten článek na Aeronetu četla, nenapadlo mne, že si to ověřím na vlastní kůži. V totalitě jsem se narodila, a jak to tak vypadá, asi v ní i umřu. Bohužel.“

Ano, bohužel. Tihle novodobí bolševici se od starých kovaných komunistů z 50. let liší možná tím, že mají hezčí obleky a používají líbivější fráze, ale metody mají velmi podobné. Ať už se nacházejí v Česku, nebo třeba v Německu.

Mluvil jsem o tom dnes s kamarádem a moderátorem Ondřejem Brožem, kterému pro změnu blokují YouTube kanál, na rádiu Svobodný vysílač. Rozhovor o cenzuře a o tom, jak to chodí v médiích, si můžete pustit níže.

Doba je zlá

Mimochodem, nové číslo Šifry, které právě vychází, nese velmi přiléhavý titulní název – Média a lži. Upozornil bych mimo jiné na exkluzivní rozhovor s nejpopulárnější německou moderátorkou Evou Herman, která byla hvězdou nejsledovanějšího německého pořadu na veřejnoprávní televizi ARD. Protože se kvůli své inteligenci a otevírání témat, která se nehodila, stala nepohodlnou, pod absurdní záminkou se jí zbavili.V rozhovoru pro Šifru vysvětluje, proč novináři nesmějí říkat pravdu a musejí polykat „politicky korektní ropuchy“, co se děje doopravdy v Německu, co si myslí o Angele Merkelové a proč jsou unavené mozky Němců na konci svých sil.

Vřele doporučuji, je to jiná káva než ta naředěná břečka od pana Bakaly. „Mé srdce vždy poskočí radostí, když sleduji, jak se země Visegrádské čtyřky v EU prezentují. To mi dává naději, že ještě celý svět není ztracen. Jsou to snahy, které nakonec musejí vést ke svobodě. Německo je od takového postoje vzdálené na světelné roky,“ říká v rozhovoru Eva Herman.

Ano, doba je zlá. A svoboda je jen iluze. Zrovna když jsem řešil, proč nechodí našim předplatitelům maily, poskytla manželka pana Bakaly Michaela Maláčová Bakala, která je mimochodem členkou představenstva a faktickou šéfkou vydavatelství Economia a. s., bizarní rozhovor serveru Seznam zprávy.

„Dlouhodobě se člověk nemůže přetvařovat nebo dělat něco falešně. Ono se říká, že boží mlýny melou. A já se jich díkybohu nebojím,“ říká Michaela Bakala. Myslím si, že má v tomto případě pravdu. Protože jestli se nezmění, nebude to Bůh, s kým se jednou potká. Ten má totiž na takovou černou práci lidi – v místech, kde je pořádné horko.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Rozum i právo kapituluje: Patříme totiž na Západ! Justiční hanba České republiky. Obrana národa se trestá! Hardkrafting nebo softkrafting? Obhajoba zde po letech opět součástí obžaloby. Je suis Walter Kraft!

Rozum i právo kapituluje: Patříme totiž na Západ! Justiční hanba České republiky. Obrana...

Probuďme se konečně: Cenzorské běsnění narůstá. Aliance pro rodinu nesmí mluvit! Lidovec Výborný se děsí příšery, kterou pilně vykrmil. Posypou lidovci hlavu jako soudruzi v šedesátých letech při kultu osobnosti?

Probuďme se konečně: Cenzorské běsnění narůstá. Aliance pro rodinu nesmí mluvit! Lidovec...

NEJČTENĚJŠÍ

Chyba majitelů žaláře: Pokus o Babišovu likvidaci může nečekaně pootevřít dveře. Budou u nás volit Sudeťáci? Vezměte jim prachy! Na tom stojí idea EU. Políbit prsten nestačí. Hrdina z donucení. Dojde i na Havlova slova?

Chyba majitelů žaláře: Pokus o Babišovu likvidaci může nečekaně pootevřít dveře. Budou...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky