Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Muslimský útlak žen: Příležitost pro byznys? Zlo vydávané za vzrušující záležitost. Proč nepřátelé svobody pocházejí ze svobodných společností? Feminismus na scestí. Nenávist vůči ženám součástí světové módy?

Muslimský útlak žen: Příležitost pro byznys? Zlo vydávané za vzrušující záležitost. Proč nepřátelé svobody pocházejí ze svobodných společností? Feminismus na scestí. Nenávist vůči ženám součástí světové módy?

10. 1. 2018

Tisk článku

Giulio Meotti vysvětluje, jak je možné, že se v liberální a rádoby-rovnostářské společnosti stal módním hitem symbol násilí a nesvobody importovaný z muslimského světa

Nemluvíme o pochmurném typu muslimského oděvu v Rakka nebo v Kábulu, ale o globálním trhu, který je západní, barevný, údajně radostné islámské podnikání.

Nejdříve to byla muslimka nosící hidžáb v časopisu Playboy. Potom společnost Nike předvedla "sportovní hidžáb" pro atletky. Mezitím, minulé jaro, Aab, jeden z hlavních islámských obchodníků s oblečením, otevřel svůj první boutique v Londýně, právě v čase každoročního Londýnského týdne módy. Módní časopis Vogue Arabia vydal své úplně první vydání. Minulý měsíc, Mattel odhalil první panenku Barbie s hidžábem, která je zjevně součástí první série věnované ženám "rozbíjejícím sociální bariéry".

Módní symbol?

Konformní a "inkluzivní" vládní skupiny, toužící po zisku, udělaly z islámského závoje údajný nový symbol svobody a módy. Islamisté porozuměli této psychologii západních elit, které se děsí obvinění z islamofobie. Tak se stala islámská nenávist k ženám součástí světové módy. Například inzerát v posledním čísle amerického módního časopisu Vogue:

"Dolce& Gabbana vyrábí kolekci hidžábů a abají (saúdský oblek žen, sahající až na zem), určený pro muslimské zákazníky na Blízkém Východě. Pro muslimské ženy se vkusem pro luxusní módu, je tato kolekce vzrušující záležitostí."

Bohužel, pro většinu žen na Blízkém Východě, není závoj a abaja "vzrušující záležitostí", ale nezbytné zlo obskurní ideologie. Poté, co byl Islámský stát poražen, mnoho žen vyrazilo do ulic města Rakka, v Sýrii, aby si sundalo závoj. Už minulý červen, byly viděny podobné výjevy v Rakka, když byla poprvé osvobozena od Islámského státu. Ženy se filmovaly, jak svoje závoje pálí.

Čtěte ZDE: Násilí na ženách: Muslimské země na dně žebříčku. Náhoda? Palestinci bijí manželky - prý kvůli okupaci. Půl miliónu bitých v Turecku? Pokrytci řeční v OSN. Za všechno může Izrael

Vnuceno násilím

Islamisté mívali problémy vnucovat hidžáb a abáju bez použití zastrašování a násilí. Avšak zdá se, že západní vládnoucí skupiny jim pomáhají uspět, zatímco legitimizují jejich ideologii, tím, že mění tyto nástroje útlaku na běžné oblečení. Například švédská delegace 15 vedoucích představitelů, při návštěvě Íránu, vedená švédským ministerským předsedou, obsahovala 11 žen. Ty měly "skoro po celou dobu" v Íránu na hlavě šátek. Evropská dychtivost podřídit se politickému islámu byla také jasná při ostudném zakrytí nahých soch v Římě během návštěvy iránského prezidenta Hassana Rouhani v roce 2016.

Šátek na hlavě, I když je nošen dobrovolně, určuje ženě, ve jménu náboženství, odpovědnost za kontrolu sexuální touhy mužů. Klasifikace žen jako cudné, stejně jako necudné, je znak podřízení islámskému zvyku ze 7. století. Dokonce zdůrazňují, že toto říkají jejich vlastní knihy. Korán je tím vlastně "islamofobní".

Zatímco módní průmysl je plně zaměstnán usmiřováním si politického islámu, ženy v mnoha islámských zemích trpí násilím a zastrašováním pod islámským právem šaría. Otázka práv žen – řídit auto (nyní nakonec povoleno v Saúdské Arábii), jezdit na kole (zakázáno v Íránu), opustit dům bez povolení mužského "dohlížitele", mít stejnou hodnotu před soudem jako muž, nebýt mlácena a tak dále - se stalo standardní pro pokrok v islámském světě.

Indonésii, byla nedávno žena potrestána veřejným výpraskem za "cizoložství". Byla přinucena si kleknout před dav diváků a dostala 100 ran maskovaným vykonatelem, následně byla hospitalizována.

Na druhé straně v Británii, v hostitelské zemi některých událostí islámské módy, se deník The Independent pokouší popírat, že muslimské ženy trpí pod islámskými soudy, které legálně působí v Británii. Ve Francii se mnoho kaváren stalo "no-go zónami pro ženy". Podvolení se žen je vynucováno nejen v islámském světě, ale nyní také v Asii a na Západě.

Čtěte ZDE: Islám jako mocenská ideologie: Je nebezpečný ze své podstaty. Tušíme vůbec, čemu je Evropa vystavena? Čtyři fáze islamizace. Vítači půjdou jako první. Jsme na prahu totální konfrontace?

Nepřátelé svobody

Podle francouzské filozofky Elisabeth Badinter, názor, že všechny kultury jsou si rovny, spolu s názorem, že je důležité ochraňovat jedinečnost každého, přispěly ke zpochybňování univerzality lidských práv. Kulturní relativismus, na kterém je založeno okouzlení muslimským závojem, zamyká ženy do podřízené pozice. Je to také zradou všech těch muslimských žen, které sní o světě bez náboženských příkazů – jako je povinné panenství a být jedinečným nositelem ctnosti celé rodiny nebo klanu – a také to je zradou těch žen, které touží po světě, kde si každý může vystavět svoji vlastní identitu. Znamená "rozbití překážek" (jak výrobce nové Barbie - Mattel prohlašuje) pro ženu společenskou emancipaci a svobodu výběru nebo podřízení se a "cudnost"?

Esejista Pascal Brucner napsal:

"Nepřátelé svobody se rekrutují nejdříve ze svobodných společností, někteří z osvícených elit, kteří popírají přínos demokratických práv pro zbytek lidstva, dokonce i pro své spoluobčany, pokud mají tu smůlu, že patří k jinému náboženství, či k jinému etniku"

Místo vychvalování těchto závojů, skutečný feminismus by měl bránit práva a svobodu všech žen. Neměl by se ideologicky podřizovat těm, kteří ženy potlačují. Nemělo by se poukazovat u žen na "jejich kulturní původ" pod záminkou neuražení jejich "odlišnosti". Tento způsob vede k podpoře bití manželek, nucených sňatků, nucené izolace, polygamii, nerovnosti před zákonem, mrzačení ženských orgánů a kamenování za domnělé cizoložství, což často znamená být obětí znásilnění.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Drama kolem prezidenta: Opravdu jej nemocnice léčí? Pozor na agenta Koudelku a policii. Patří ředitel ÚVN mezi spiklence? Zemanova kreace přijde, jen pokud přežije. Proč již není lékařské konzilium? Čas nula

Drama kolem prezidenta: Opravdu jej nemocnice léčí? Pozor na agenta Koudelku a policii....

Válka proti covidovým tyranům: Světový sanitární fašismus globalistů naráží na odpor. V mnoha zemích už lidé v ulicích tvrdě bojují. Odmítají očkování a raději nejdou do práce. Uspěje odhodlaný boj proti totalitě? Kdy u na nás?

Válka proti covidovým tyranům: Světový sanitární fašismus globalistů naráží na odpor....

NEJČTENĚJŠÍ

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder? Šance je veliká. Obětuje Miloš Zeman v partii dámu? Nemocný, nikoli bezmocný. Babiš na Hrad! I ČT už otáčí. Kdy začne bombardování?

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder?...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky