Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Rusové na olympiádě: Pod neutrálními trenýrkami? Ohavná politická hra kočky s myší. Rusko se musí bránit. Nastoupí sportovní vlasovci? Tetka z Francie rozhodne. Antidopingová agentura zaslouží pohřbít

Rusové na olympiádě: Pod neutrálními trenýrkami? Ohavná politická hra kočky s myší. Rusko se musí bránit. Nastoupí sportovní vlasovci? Tetka z Francie rozhodne. Antidopingová agentura zaslouží pohřbít

14. 12. 2017

Tisk článku

Alexandr Rostovcev reaguje na potupnou politickou hru Mezinárodního olympijského výboru a Mezinárodní antidopingové agentury s ruskou vrcholovou sportovní reprezentací

5. prosince se byrokrati z MOV (Mezinárodní olympijský výbor) setkali ve Švýcarském Lausanne s jasně vymezeným předmětem jednání: povolit či zakázat ruskému olympijskému týmu účast na zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Nejvyšší sportovní funkcionáři se zabývali doporučením Mezinárodní antidopingové agentury WADA a jejího šéfa McLarena.

Ve skutečnosti to, o čem MOV rozhodoval, nebyla první taková velká intrika. Výbor již měl zkušenosti s ponižujícím výrokem ve vztahu k sportovcům ruského olympijského národního týmu v předvečer loňských olympijských her v Rio de Janeiro.

Teta z Francie 

Otázkou jen bylo, zda zakázat účast na olympijských hrách celému týmu, nebo tolerovat úzkou skupinu „čistých“ sportovců. Tedy těch, kteří mají trvalý pobyt mimo Rusko a byli podrobeni antidopingovým testům v zahraničí. Plus malá skupinka ruských olympioniků, kterým jejich „čistotu“ prokáže WADA.

Jak se dalo očekávat, MOV zakázal účast ruského olympijského týmu na nadcházejících zimních olympijských hrách, avšak milostivě dovolil ruským sportovcům požádat o účast na hrách jako soukromým osobám - pokud vůči nimž nemá WADA námitky. V takovém případě bude jejich účast na olympiádě posuzována zvláštní komisí pod vedením Valerie Funeyronové (teta francouzského socialistického politika a bývalého ministra sportu), vedoucí nezávislé organizace pro dopingové testy.

To znamená, že se vybraní atleti mohou zúčastnit olympijských her i když jen pod trenýrkami na štangli namísto vlajky a národního symbolu. Hrát ruskou státní hymnu či dokonce oslavovat svoji vlast jim bude přísně zakázáno pod trestem diskvalifikace. Jediný prvek na jejich oblečení v ruštině smí být jejich jmenovka - pruh se jménem a nápisem „ruský sportovec“. Podobné, jako nosili sovětští vězni své "SU" v nacistických koncentrácích

Média uvedla, že MOV dokonce apeloval na sportovní módní návrháře, aby vytvořili pro ruské sportovce „neutrální uniformy“.

Nedošlo tedy k žádnému překvapení, MOV navíc dokázal nenápadně procpat vůči ruskému olympijskému hnutí další potupné podmínky.

Čtěte ZDE: Šéf olympiády na život a na smrt 2016: „Alláhu, ať zvítězíme nad proradnými židy, zlými křesťany a všemi pokrytci!“ Američané dopovat mohou. Rusové jsou vyloučeni. Právo šaríja vítězí nejen ve sportu

Když vyloučit, tak doživotně

Rozhodnutím mezinárodních sportovních úředníků byl z olympijských her doživotně vyloučen místopředseda vlády a bývalý ministr sportu Vitalij Mutko a jeho někdejší zástupce Jurij Nagornyč. Kromě toho MOV diskvalifikoval celý ruský olympijský výbor, přičemž jeho předseda Alexandr Žukov byl z MOV vyloučen.

Ruské olympijské hnutí tak utrpělo další těžkou ránu a bude čekat do doby, kdy MOV zruší zákaz. Do té doby nebude ruský tým smět bojovat za čest ruské státní vlajky na všech budoucích olympijských hrách.

Rozhodnutí o vyloučení předchází zpráva Samuel Schmidta, který byl pověřen vyšetřit, zda tedy existoval onen „Státní program pro sportovní doping“ na olympijských hrách v Soči v roce 2014. Schmidtova matka přísahá, že určitě probíhal, a to ve „velmi velkém měřítku.“

A aby bylo "spravedlnosti" učiněno skutečně zadost, rozhodli funkcionáři v Lausanne, že je Rusko povinno zaplatit 15 miliónů dolarů jako náhradu za práci mezinárodních sportovních aktérů a na budoucí práci komise vedené Funeyronovou tetou.

Ruské úřady již dříve uvedly, že za takových ponižujících podmínek výlet do Pchjongčchangu nemá smysl, přičemž se i státní televizní a rozhlasová společnost postavila k případným přenosům odmítavě.

Zdá se, že většina Rusů má shodný názor, který se dá vyjádřit slovy: „za takových podmínek si na to, čemu říkáte olympiáda, koukejte sami“.

Sklízíme plody loajality

V zásadě platí, že jediný, kdo necítí lítost nad celou touto hořkou katastrofou, je nezapomenutelný vrcholový oficiál Mutko a jeho tým. Před několika lety, když naše týmy, včetně paralympioniků, byly vyloučeny z účasti na hrách v Riu, byly z jeho tábora slyšet výkřiky: „Ano, víme, že se na nás vrhli všichni McLarenovy psi, a ano budeme toho parchanta žalovat.“

Nestalo se však nic. Vůči WADA nebyla přijata žádná opatření. Mutko a jeho úředníci se nechtěli hádat s olympijskou mafií. Doufali, že se nebude nic dít, a že se problém tak nějak vyřeší sám.

Nyní, když se ruské olympijské hnutí dočkalo dalšího potupného kopance do sedací části, Mutko smutně klopí oči a poskytuje plačtivé rozhovory.

Velmi ostře a otevřeně reagovala na rozhodnutí MOV slavná atletka Jelena Isinbajevová:

„Důvody pro to všechno netřeba hledat na Krymu či na Ukrajině, ani v ruském sportu. Důvodem pro to všechno je rozhodnutí vedení naší země, které přijalo za své, že mezinárodní organizace a instituce jednají vždy spravedlivě a čestně a my ve skutečnosti nemusíme nic dělat. Je třeba se zaměřit na své vlastní problémy, a ostatní věci ponechat jiným zemím. Jsou moudřejší, více vědí.

Teď sklízíme plody této nesmyslné loajality vůči Západu. Během doby totiž všechny mezinárodní organizace získaly své „vlastníky“. Vlastníky, kteří sami umožňují používání dopingu a sami mohou odebírat medaile za 'špatné chování'. A nemůžeme s tím nyní nic dělat. Je čas vyvázat se z těchto "privátních" organizací. Nestačí pořád jen fňukat a prosit.“

Je těžké se dohadovat s renomovanými sportovci. Stačí připomenout, jak Mutko a jeho ustaraná firma ve všem ustupovala organizaci WADA. Museli jsme žádat o povolení k obnovení činnosti RUSADA (Ruská protidopingová asociace). Chtějí získat přístup ke všemu. Chtějí zdvojnásobit naše příspěvky do rozpočtu – buďme tak laskaví a na důvody se neptejme! Chcete poslat své lidi ke kontrole naší RUSADA, budeme to hradit a bude nás to stát spoustu peněz. Ale je to nutné! Nechtějí vidět naše atlety ve svých dozorčích radách. Ano, my je tam nepotřebujeme.

Čtěte ZDE: (Anti)dopingová agentura WADA: Berou všichni - potrestejte Moskvu. Operace hybridní války. Odstřihněte nepřítele z mezinárodních soutěží. Medvědi potvrdili, co všichni víme. Karneval pokrytectví gladiátorů

Kolektivní vina?

A teď se zdá, že Velká Británie, která nikdy příliš nezářila svými sportovními úspěchy, avšak získala pod svoji částečnou kontrolu WADA, bude soutěžit s Čínou o zlaté příčky. A četní mistři Evropy, „astmatici“, kteří od WADA dostali výjimku na dopování, odsuzují v médiích „špinavé úspěchy ruského olympijského týmu“.

Ale nejzajímavější na všech těchto tahanicích je toto: Dobrá, připusťme, že mnoho ruských sportovců si vzalo něco zakázaného, něco co není košer. Ale proč v takovém případě nepotrestají viníka, ale uchylují se ke kolektivní odpovědnosti?

Očekává se, že ve středu (6. 12. 2017), na všeruském fóru dobrovolníků ve sportovním areálu „Megasport“ v Moskvě, oznámí prezident Putin konečné rozhodnutí o účasti ruských sportovců na zimních olympijských hrách 2018. A podle toho, co dosud řekl, odpověď bude v duchu nedávného prohlášení „nebudeme činit pokání“.

(Vladimír Putin ovšem celoplošný bojkot nevyhlásil: "Nebudeme bránit tomu, aby se naši sportovci účastnili olympijských her, pokud se jich někdo osobně bude chtít zúčastnit." - pozn. PP)

Ať vše dopadne jakkoli, jedno je nepochybné: V průběhu 26 postsovětských let Rusko důsledně jednalo tak, že se přizpůsobovalo pravidlům hry někoho jiného. A to i tehdy, když se pravidla neustále měnila - dokonce i v průběhu hry. To musí skončit, od nynějška musíme hrát jako profesionálové.

Rusko je obviněno z nedodržování olympijských ideálů de Coubertina? Spíše by starý gentleman de Coubertin byl šokován při pohledu na to, jaký „mezinárodní činovníci“ z jeho olympijského hnutí udělali bordel - a ze sportu miliardové tržiště.

Zachovat rovnou páteř

Pro Rusko je účast v této show, která byla vytvořena pro účely nové studené války, kategoricky vyloučená. A olympionik, který bude ochoten v ní sloužit pod „neutrální“ vlajkou s odůvodněním „že všichni budou vědět, že jde o ruské sportovce“, by měl být vnímán jako sportovní vlasovec.

Ruský systém sportovních organizací, navzdory svým vážným nedostatkům, je základním stavebním kamenem fungování sportovních škol a dává spoustu energie a zdrojů do mladých talentů. Sportovní šampioni jsou národními hrdiny. To ovšem znamená, že také mají morální povinnost vystupovat pod symboly Ruska – státní vlajkou a státní hymnou.

Doufejme, že budeme schopni učinit a dodržet rozhodnutí rozhodnutí: MOV od nás nedostane ani desetník, ani jeden gram podpory z Ruska. A WADA by měla být pohřbena, jak bylo slíbeno, několika rozsudky soudů.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Úder 2: Nic neskončilo. Karviná je jen malou epizodou. Gates a Fauci versus Prymula. Kdo je tajemný muž, který do toho hodil vidle? Proč o něm Babiš nesmí promluvit? Přeformátovaný svět se před námi teprve vynoří

Úder 2: Nic neskončilo. Karviná je jen malou epizodou. Gates a Fauci versus Prymula. Kdo...

Francie: Další rána pro svobodu slova. Pořád se nedostatečně udává! Cenzura jako všelék? Pravomoci pro hejno myšlenkových policajtů. Je nemilovat lidským právem? Na sociálních sítích už si ani neškrtnete

Francie: Další rána pro svobodu slova. Pořád se nedostatečně udává! Cenzura jako všelék?...

NEJČTENĚJŠÍ

USA: Patrioti budují domobranu. Občanská válka? Převrat v Komuně: Transgender vyhnán kriminálníkem. Běloši do pracovních táborů? Média mimo realitu. Honičky a rabování utužují zdraví! Vše podle Majdanu

USA: Patrioti budují domobranu. Občanská válka? Převrat v Komuně: Transgender vyhnán kriminálníkem....

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky