Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Politická schizofrenie: V Topolánkovi se pere Mirek s Mirkem. Bylo by lepší, kdyby se Klaus nejmenoval Klaus? Voliči jsou nebezpečná banda. Ubrání někdo Kalouska? Berme to s rezervou

Politická schizofrenie: V Topolánkovi se pere Mirek s Mirkem. Bylo by lepší, kdyby se Klaus nejmenoval Klaus? Voliči jsou nebezpečná banda. Ubrání někdo Kalouska? Berme to s rezervou

30. 10. 2017

Tisk článku

Ivo Strejček přemítá, co si bývalý šéf ODS a někdejší premiér vlastně myslí a proč provádí takové názorové veletoče mezi současnou ODS a TOP 09

V Týdeníku Echo (21. října 2017) byl publikován zajímavý, v mnohém inspirativní rozhovor bývalého předsedy ODS Mirka Topolánka s názvem „ODS mohla zastavit nástup Okamury“. Názory Topolánka na migraci, současný stav EU, na slabost a nechuť dnešního vedení ODS nabídnout rozhodně a bez vytáček řešení nejzávažnějších problémů doby a – dokonce – opakované přihlášení se k názorům svého předchůdce ve stranické funkci Václava Klause (s nímž měl Mirek Topolánek svého času komplikované vztahy) bylo čtení osvěžující. Dokonce by se dalo doporučit k přečtení všem, kteří si tohoto textu do té doby nevšimli.

Ale nedá! Buďto jeho autorem nebyl Mirek Topolánek sám, či máme v Čechách Topolánky dva, nebo – a to je asi nejpravděpodobnější – je dnešní Mirek Topolánek schizofrenně rozštěpenou osobností, u které není zcela jasné, který názor mu vůbec můžeme věřit.

Klause nebo Kalouska?

Proč? Na zpravodajském serveru Echo24 totiž 23. října 2017 (dva dny po rozhovoru v Týdeníku Echo!) tentýž Mirek Topolánek zveřejnil obsahově zcela odlišný text s názvem „Ubraňte Fialu před Klausy!“.

Co se za těch pár hodin s Mirkem Topolánkem stalo, že předvedl tak prudký názorový obrat? Proč obsah svého brilantního rozhovoru vzápětí zcela popřel v jiném textu?

V jisté části rozhovoru totiž Topolánek o Václavu Klausovi (starším) říká: „Prošel jsem určitým vývojem a dnes se názorově potkáváme více než dříve. Můžeme ODS ukazovat směr a radit, ale vliv na ni máme minimální“. Kde se najednou vzal tak zásadní Topolánkův apel bránit před Klausy předsedu Fialu, když přiznává, že vliv Václava Klause na ODS je „minimální“? Co se tak dramaticky a náhle změnilo?

Čtěte ZDE: Exprezident: Respektujme výsledky voleb! Vyhrálo odmítnutí migrantů, eura a Bruselu. ODS promarnila úžasnou příležitost. Bez skutečných lídrů to nepůjde. Frustrovaná Kavárna znevažuje naši zemi v zahraničí

Anebo tím chce Topolánek říci, že mělo být zakázáno Václavu Klausovi juniorovi kandidovat za ODS, protože se jmenuje Klaus? Chce tím říci, že pro ODS jsou nebezpeční voliči ODS, kteří Václava Klause juniora obdařili preferenčním hlasem? Nebo chce říci, že jemu leží osud ODS na srdci víc, než členům, kteří Václava Klause juniora v primárkách umístili na čelné místo pražské kandidátky?

Názorově si přece Topolánek s oběma Klausy notuje, když ve svém rozhovoru velmi přesně a otevřeně říká: „TOP 09 se postupně mění v liberální stranu. ODS se měla hodnotově posunout víc doprava, obsadit konzervativní pozice, zvednout prapor vlastenectví a nedopustit nárůst stran, jako je Okamurova SPD“. Ale vždyť to jsou slova Václava Klause mladšího, který je říká jako přes kopírák.

Proč je tedy třeba naráz bránit Fialu před Klausy, když se s tím starším Topolánek „názorově potkává více než předtím“, a s tím mladším stejně precizně pojmenovávají hrubé chyby, kterých se současné vedení ODS dopustilo?

Brát s rezervou

Nejspíše to bude takhle: Mirek Topolánek vyhlásil, že on sám o víkendových volbách volil TOP 09. Takhle volit je jistě možné – a v případě bývalého předsedy ODS, který míval k Miroslavu Kalouskovi názorově často blíže, než k autentickým myšlenkám své strany – snad i pochopitelné. Je však třeba se rozhodně vzepřít, aby souběžně se svým chováním vyzýval k „obraně ODS před Klausy“, protože Topolánkova vize budoucnosti ODS, jak vidno, je (znovu) v Kalouskově náruči a ve vytvoření jakési nové, metamorfované, Unie svobody či Čtyřkoalice. A tady si zcela rozhodně s oběma Klausy, a jistě i částí členské základny ODS, rozumět nebude.

A právě proto je třeba rady názorově rozpolceného a nestálého Mirka Topolánka v „dresu TOP 09“ brát víc než s velkou rezervou. Je to škoda, protože jsem si v jedné chvíli sám sobě říkal, že „na tom Topolánkovi nakonec něco na stará kolena bude“.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Hra na kobliheň: Nemáme žádnou funkční vládu, zato dva premiéry. Jak dostat vzdorující do polepšovny? Do akce povolán Mimozemšťan Omicron. Vyřeší to válka ukrajinského komika? Rakety očkované nerozpoznají

Hra na kobliheň: Nemáme žádnou funkční vládu, zato dva premiéry. Jak dostat vzdorující...

Manipulace bije do očí: Kovidové mýty v toku času. Seznam Zprávy na čele dezinformací. Jsme tu všichni primitivní asociálové? Možná přijde i Tečka. Co bude napřesrok? Přijďte zítra na Letnou

Manipulace bije do očí: Kovidové mýty v toku času. Seznam Zprávy na čele dezinformací....

NEJČTENĚJŠÍ

Ústavní soud: Nikomu nejsme povinni sdělovat, zda jsme očkováni. Hospody ani zaměstnavatel na tyto informace nemají nárok. Kdo vás k tomu nutí, dopouští se trestného činu. Vyvěste výrok ÚS v každé provozovně!

Ústavní soud: Nikomu nejsme povinni sdělovat, zda jsme očkováni. Hospody ani zaměstnavatel...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky