Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
USA před volbami: Nenávist a pohrdání Demokratů vlastním lidem. Nejhlouběji zakořeněné předsudky Američanů. WikiLeaks znovu hovoří. Americký establishment definitivně diskreditován. Plavíme se do neznáma

USA před volbami: Nenávist a pohrdání Demokratů vlastním lidem. Nejhlouběji zakořeněné předsudky Američanů. WikiLeaks znovu hovoří. Americký establishment definitivně diskreditován. Plavíme se do neznáma

28. 10. 2016

Tisk článku

Patrick Joseph Buchanan nahlíží do dalších uniklých emailů spolupracovníků Hillary Clintonové a pochybuje nad tím, že by se americkému establishmentu ještě někdy podařilo napravit svoji zaslouženě zostuzenou reputaci

Pročistí někdy Hillary Clintonová to hnízdo antikatolíků, které tvoří její nejužší okruh spolupracovníků? Nebo je to vlastně v jejím okolí patřičné?

V e-mailu z roku 2011, jehož kopii dostal i šéf Hillaryiny kampaně John Podesta, nadává John Halpin mediálnímu magnátovi Rupertu Murdochovi za to, že vychovává děti v “misogynní” katolické víře - tedy víře, která (podle něho) nenávidí ženy. Halpin byl přitom zaměstnancem Centra pro americký pokrok, které Podesta založil.

Z uniklých e-mailů

V emailu píše, že “nejmocnější síly” v konzervativním hnutí jsou vždycky katolické a dodává: “Je to neuvěřitelná bastardizace křesťanské víry. Nejspíš je k ní přitahuje ta systematická filosofie a skutečně zpátečnické genderové vztahy…”

Clintonové mluvčí Jennifer Palmieriová si přisadila: “Nejspíš si myslí, že jde o sociálně nejakceptovatelnější a politicky konzervativní víru. Jejich bohatí kamarádíčci by nepochopili, kdyby přestoupili k evangelíkům.”

“Máš naprostou pravdu,” odpovídá Halpin. “Takhle můžou pohazovat s termíny jako 'Tomistická logika' a 'subsidiarita' a znít sofistikovaně, protože nikdo nerozumí tomu, o čem se k čertu mluví.”

Takže si to shrňme. Páreček poradců Hillary Clintonové se baví na účet víry rodiny Murdochovy - a tradičního katolického učení, morálky a sociálních vzorců. Jde o ukázkový příklad antikatolicismu, který Artur Schlesinger starší jednou nazval “nejhlouběji zakořeněným předsudkem amerického lidu.”

Čtěte ZDE: Šéf FBI: Hillary lže, jako když tiskne. Malý přehled velkých lží před prezidentskou volbou. Bude mít "horolezkyně" za viceprezidentku falešnou indiánku? Prezidenta nemá vybírat policie, ale voliči

Jižani a čmoudi

V dalším e-mailu z nejnovější várky, publikované serverem WikiLeaks, píše Ben Wolfgang z Washington Times Podestovi a Neeře Tanden, prezidentce Centra pro americký pokrok. V mailu se strefuje do soutěže krásy Miss America, protože většina finalistek je z amerického Jihu.

Podesta na to: “to je fakt, není to docela divné, že z 15 finalistek je je jich 10 z celkem jedenácti států CSA?” (Konfederace - Confederate States of America).

“Divné to není vůbec,” míní Tandenová. “Předpokládám, že jediní, kdo se na tu věc ještě kouká, jsou ti konfederační dole na Jihu - a teď to už i sami vědí. A tak celou věc zmanipulovali ve svůj prospěch.”

V dalším emailu zase Podesta používá slovník, o němž kdysi liberálové prohlašovali, že Nixona “diskvalifikuje” jako prezidenta. Když mluví o bývalém guvernérovi Billu Richardsonovi, říká o něm a dalších Hispáncích, že jsou to “žebraví čmoudi” (v originále “needy Latinos”, pozn. překl.).

Emaily zkrátka odhalují pohrdání a výsměch, se kterým se naše takzvaně liberální elity baví o katolících, evangelících, Jižanech a dokonce i Hispáncích, jejich tradiční opoře. A obsah emailů dobře odpovídá známým a v pravém slova smyslu bigotním postojům Hillary Clintonové a Baracka Obamy.

Pokrokoví a zaostalí Američané

V září řekla Clintonová skupině bohatých příznivců na akci v New Yorku, jejímž účelem bylo vybrat peníze na boj za práva gayů:

“Polovinu Trumpových voličů klidně můžete hodit do toho, čemu přezdívám ‘koš plný zoufalců’. Pravice? Jsou to rasisté, sexisté, homofobové, xenofobové, islamofobové - nebo jak se to všechno jmenuje.”

Clintonová pokračovala za hlasitého potlesku a smíchu: “Někteří z těch lidí jsou nenapravitelní. Ale naštěstí oni nejsou Amerika.”

Slova Clintonové k jejím LGBT spolustraníkům jsou ozvěnou slov, které Obama pronesl k bohatým (jak jinak) příznivcům v San Franciscu v roce 2008, když se starali, proč si lépe nevede v Pensylvánii:

“Víte, když přijedete do těch malých pensylvánských městeček, vidíte… že už tam pětadvacet let chybí práce… a není tedy divu, že zahořkli, že se drží náboženství, zbraní, nebo antipatie vůči lidem, kteří nejsou jako oni, nebo protiimigrantských nálad, nebo jsou naladěni proti obchodním dohodám. Je to pro ně možnost, jak si vysvětlit vlastní frustraci.”

Tedy: když Pensylvánci nestačí na zbytek národa, svedou to na jiné a zabarikádují se doma se svou Biblí, bigotností a puškou. 

Obama sám přitom nikdy ani trochu nevysvětlil, proč celých dvacet let spokojeně sedává i se ženou (kterou si tam vzal) a dcerami (které tam nechal pokřtít) v kostele řvavého rasisty reverenda Jeremiaha Wrighta, který v období 11. září pokřikoval od pultíku: “Bůh zatrať Ameriku!” To asi Baracka přitahovala bigotnost pana reverenda?

Poslední emaily tedy jen potvrzují, co už dávno víme. Naše takzvané elity donekonečna obviňují ostatní z “rasismu, sexismu, homofobie a xenofobie”, ale samy se koupou ve vlastní bigotní nenávisti - vůči Jižanům, konzervativcům, středostavovským Američanům, evangelíkům i katolíkům - těm “nenapravitelným”.

Čtěte ZDE: Volby v USA: Skončí tento svět rukou ženy v cynických šatech? Trump v TV: Já za to nemohu, že jste hloupější, než Asad. Slepičí vývar v přímém přenosu. Slyšte slovo komika

Definitivní diskreditace

Do voleb ještě zbývá pár týdnů. Přesto však letošní kampaň už dokázala navždy zničit pověst amerického establishmentu. Jeho kořeny v národě byly silně narušeny, pokud ne vůbec přeťaty. Kampaň ukázala světu portrét americké demokracie na skutečně odpudivém vrcholu.

Tím, jak divoce útočil na ty, kteří se opovážili se mu postavit, se establishment úplně zbavil jakéhokoli morálního kreditu, který ho přitom údajně opravňoval k vůdčí roli v naší společnosti. Morální kredit elit je pryč.

I kdyby Clintonová vyhrála, už nikdy nemůže věrohodně promluvit jako zástupce amerického lidu. 

A co se týče národních mediálních pluků - "Čtvrté moci" - byla odhalena jejich naprostá nevěrohodnost. Některé z největších jmen žurnalistiky nepokrytě propagovaly kandidáta “režimu”, zatímco jiná byla odhalena jako placení “spolupracovníci”, tvářící se jako objektivní reportéři. 

Která instituce v Americe, snad s výjimkou armády, má ještě respekt národa? A pokud lidé nerespektují režim, který jim vládne, a mají oprávněný dojem, že sleduje vlastní sobecké zájmy namísto těch jejich, proč by ten režim měli respektovat, nebo poslouchat, co jim říká?

Plavíme se do dosud neznámých vod.

Zdroj. 

PP
Tagy článku

Doporučujeme

Covidový teror a vydírání se vrací: Následovníci Eichmanna a Mengeleho? Je třeba se bránit. Alternativa proti zlu ihned likvidována. Jako dobytek na porážku? Výkupné za důstojný život

Covidový teror a vydírání se vrací: Následovníci Eichmanna a Mengeleho? Je třeba se bránit....

Odbojné Polsko se nebojí: Je na cestě k Polexitu? Na majdan to zrovna nevypadá. Co si počneme (se) SPOLU ve V4? EU nezávislost nedopustí. Dobrá i špatná zpráva pro Ukrajince. Na křižovatce základních hodnot

Odbojné Polsko se nebojí: Je na cestě k Polexitu? Na majdan to zrovna nevypadá. Co si...

NEJČTENĚJŠÍ

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder? Šance je veliká. Obětuje Miloš Zeman v partii dámu? Nemocný, nikoli bezmocný. Babiš na Hrad! I ČT už otáčí. Kdy začne bombardování?

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder?...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky