Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Senátní volby: Šance na změnu? Spíš výstavba základů hrází proti potopě. Kocábovi snivci doufají v Itala Bělohradského. Uspějí prezidentovi muži? Máme radu pro ty, kdo už chtějí říci DOST! - a nevědí, jak na to

Senátní volby: Šance na změnu? Spíš výstavba základů hrází proti potopě. Kocábovi snivci doufají v "Itala" Bělohradského. Uspějí "prezidentovi muži"? Máme radu pro ty, kdo už chtějí říci DOST! - a nevědí, jak na to

21. 9. 2016

Tisk článku

Radek Pokorný opatrně doufá, že letošní senátní volby by se mohly stát signálem pro alespoň náznak žádoucích změn v naší "zabetonované" euro-politice, a nabízí jeden zajímavý návrh "volitelných" kandidátů

Letošní senátní volby mohou být prvním krůčkem k tolik potřebné změně poměru sil na naší ztrouchnivělé politické šachovnici. Zatímco volby do krajských zastupitelstev, které proběhnou 7. a 8. října, mohou poměr sil v celostátní politice změnit spíše nepřímo, hlasování o třetině senátorů může mít o něco bezprostřednější vliv na mocenské poměry v zemi.

pp

Vítači a odmítači v Senátu 

Současný Senát je odrazem rozložení politických sil v "předimigračních" časech. Není tedy divu, že v něm dominují sociální demokraté (32 křesel). Nejkřiklavějším dokladem tohoto tristního stavu je skutečnost, že byl před dvěma lety zvolen senátorem i hlavní představitel dnešních vítačských "ufonů" a nebezpečných sociálních experimentátorů Jiří Dienstbier. A právě socialisté mohou na blížících se volbách nejvíce tratit. Obhajují totiž 12 křesel, z čehož plyne, že volby budou především o udržení pozic Dienstbierova ideového dvojčete, šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky.

Většinový systém, jímž se do Senátu volí, nabízí totiž pro voliče mnohem jasnější kontury mezi postoji konkrétních kandidátů, což jim může usnadnit rozhodování a celkově lepší orientaci v politickém terénu.

Letošní senátní volby budou nepochybně ovlivněny i tématem migrace. Z třetiny pozměněný Senát může přinést do celostátní politiky cenné impulsy, jichž z něho dosud při jeho převážně "pražsko-kavárenském" složení vychází pomálu.

Teoreticky by v těchto volbách mohli voliči zamíchat kartami do té míry, že by došlo k oslabení Sobotkovy pozice ve straně - a tím i celého "vítačského" křídla. Hlavní souboj se zřejmě odehraje mezi ANO a ČSSD. Vzhledem ke klesajícím preferencím socialistů a vychytralé Babišově "protiimigrační" přetvářce je pravděpodobné, že ČSSD tento souboj prohraje. Propad socialistů v krajských volbách, doprovázený případnou ztrátou většiny v Senátu, by ohrozil jednu ze Sobotkových opor - předsedu horní komory a bývalého odborového předáka Milana Štěcha. A to by před jarním sjezdem situaci ve straně nepochybně rovněž ovlivnilo.

Zvláště pokud by v krajských a senátních volbách naopak uspěli Zemanovi lidé Zděnek Škromach či Michal Hašek. Dosavadní jihomoravský hejtman Hašek lavíruje: střídavě Sobotkovi přísahá věrnost a likviduje jeho konkurenty ve svém okolí, současně se tváří odbojně (a je za to předmětem mediálních skandalizačních kampaní). Právě souboj o "Sobotkovu" jižní Moravu - a zvláště pak Hodonín, kde "zemanovec" Škromach křeslo obhajuje - bude důležitým indikátorem možných budoucích pozitivních pohybů v ČSSD.

Čtěte ZDE: V Emauzích koncert pod duhovou vlajkou nebude: Útok na poslankyni Nytrovou homo-mafii neprospěl. Sobotkova zpátečka před volbami. Přikáže nám EU povinné kvóty na přidělování dětí? Pryč s Přírodou!

Pražští snílci

Velmi sledované budou i některé pražské obvody, kde socialisté stavějí společné kandidáty se Zelenými, na nichž "Pražské kavárně" vskutku upřímně záleží. Jedním z lakmusových papírků bude z tohoto pohledu kandidát ČSSD a Strany zelených "italský profesor" (v Čechách příliš nežije) Václav Bělohradský, kandidující v Praze 6, tradiční baště "pražské kavárny". Proti němu ANO postavilo vskutku politickou postavu, baleťáka Vlastimila Harapese a zcela již havlistická ODS zase někdejší undergroundovou legendu (a pozdějšího zpravodajce) Františka "Čuňase" Stárka.

Snivci tvrdí, že právě výsledek tohoto souboje bude pro socialisty důležitý i z jiného pohledu. V případě úspěchu by se prý totiž Bělohradský mohl stát dlouho hledaným společným kandidátem ČSSD a "vítačské platformy (VP)" na prezidenta a vyřešit tím Sobotkovi zásadní problém, co s prezidentskou volbou, která hrozí znovu rozštěpit stranu.

Je to sice úvaha na úrovni Kocábovy "Kroměřížské kavárny", hledající Zemanova protikandidáta v tradiční skupince "pražských kavárenských povalečů", mezi něž se Bělohradský v posledních letech přiřadil, ale pokud Bělohradský projde, "kavárnu" to opět posílí. Jistou nadějí by proto mohla být kandidatura Jana Koukala, někdejšího pražského primátora za ODS v době, kdy ještě (za Václava Klause) existovala, tentokrát na kandidátce Živnostníků na Praze 11.

Podobně důležitá bude pro socialisty a "VP" také obhajoba senátorského křesla oranžovo-zelené Ivany Cabrnochové v Praze 10, proti níž ANO postavilo stejně šílenou náměstkyni pražské primátorky Evu Kislingerovou a ODS pak relativně normální (a tamním voličům absolutně neznámou) viceprezidentku Hospodářské komory Irenu Pálkovou.

pp

Čtěte ZDE: Konvička rozpuštěný, ale (zatím) nevypuštěný: Bombardování muslimské kadibudky zakázáno. Sobotka totiž na dovoz islamistů už vypsal tendr. Cinknutý mariáš velkého Andreje s cikánskými žolíky. A co na to Tomio? 11. září veselé jak má být

Jak uspěje Konvička?

Zajímavé bude měření sil v Táboře mezi ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem (ČSSD), lavírujícím ve straně mezi sobotkovským a zemanovským křídlem, a starostou Mladé Vožice Jaroslavem Větrovským, nominovaným za ANO, či stávajícím senátorem za ODS Pavlem Eybertem.

Zdaleka nejdůležitějším signálem však bude případný zisk zřejmě nejznámějšího "protiimigrantského" kandidáta Martina Konvičky, který zde kandiduje za novou stranu (již názvem se odvolávající na šlágr německé polické scény, Alternativu pro Německo, AfD) - Alternativu pro ČR 2017. Ukáže to, do jaké míry jsou táborští občané pod vlivem pražských "centrálních" médií, či zda rozhodují podle svých autentických zájmů. Zajímavý test.

Ostatně pokud se na tyto volby podíváme z perspektivy včasné obrany proti migrační invazi (přepisující politickou mapu sousedního Německa), nabízejí se skoro v každém obvodu možnosti volby mezi "vítači" a "odmítači". Ukazuje to i doporučení střízlivých konzervativců z Akce D.O.S.T.

Čtěte ZDE: Příkladné metody vládnoucí strany: Exekutory na věřitele, jemuž dluží stamilióny, a chrastavské peklo ministryně Valachové. Výchova cikánských delikventů k multi-kulti obohacení země. No nevolte to!

"Dosťáci": Volme tak, aby Česká republika zůstala česká!

Jako vždy v čase před volbami do Senátu chce Akce D.O.S.T. doporučit kandidáty, kteří ve své politické činnosti hájí některé z hodnot, k nimž se hlásíme. V senátních volbách jde spíše o konkrétní osobnosti kandidátů, než o jejich stranickou příslušnost. V současné době, kdy budou evropské země čelit přímému ohrožení v důsledku nelegální masové imigrace, je výběr rozumných kandidátů napříč politickými stranami potřebný dvojnásob.

Naše podpora pochopitelně neznamená, že se s vybranými kandidáty shodneme ve všem, nebo že jde o nějaký "tým snů". Čekat něco takového by bylo naivní. Jde o to podpořit takové kandidáty, kteří neustoupí nátlaku multikulturalistických struktur. Budou-li v Senátu takoví politikové, bude to pro Českou republiku a její občany dobré.

Akce D.O.S.T. proto podporuje ve volbách do senátu tyto kandidáty:

 • Volební obvod č. 7 - Plzeň-jih: Martin Koller (Úsvit - Národní Koalice) - vojenský analytik
 • Volební obvod č. 10 - Český Krumlov: Radim Hreha (Alternativa pro Českou republiku 2017) - mediální analytik
 • Volební obvod č. 13 - Tábor: Martin Konvička (Alternativa pro Českou republiku 2017) - VŠ pedagog
 • Volební obvod č. 16 - Beroun: Petr Hampl (Alternativa pro Českou republiku 2017) - sociolog
 • Volební obvod č. 19 - Praha 11: Jan Koukal (Strana soukromníků ČR) - bývalý pražský primátor, diplomat
 • Volební obvod č. 22 - Praha 10: Miroslav Koranda (Patrioti ČR) - ředitel základní školy
 • Volební obvod č. 25 - Praha 6: Daniel Solis (nestraník nominovaný SPR - RSČ) - politolog
 • Volební obvod č. 28 - Mělník: Jiří Kobza (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) - podnikatel
 • Volební obvod č. 31 - Ústí nad Labem: Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) - senátor
 • Volební obvod č. 40 - Kutná Hora: Milan Vodička (Svobodní s podporou ODS a Strany soukromníků ČR) - ekonom
 • Volební obvod č. 43 - Pardubice: Petr Štěpánek (Alternativa pro Českou republiku 2017) - novinář, hudebník
 • Volební obvod č. 46 - Ústí nad Orlicí: Martin Strnad (Úsvit - Národní koalice) - podnikatel
 • Volební obvod č. 49 - Blansko: Robert Štěpánek (Úsvit - Národní koalice) - podnikatel
 • Volební obvod č. 52 - Jihlava: Petr Paul (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) - jednatel společnosti
 • Volební obvod č. 55 - Brno-venkov: Jiří Brančík (Svoboda a síla) - psycholog
 • Volební obvod č. 58 - Brno-město: Luděk Moudrý (Úsvit – Národní koalice) - podnikatel
 • Volební obvod č. 61 - Olomouc: Eva Hrindová (Alternativa pro ČR 2017) - zakladatelka hnutí Naštvané matky
 • Volební obvod č. 64 - Bruntál: Jiří Žák (ODS a Strana soukromníků ČR) - bývalý senátor
 • Volební obvod č. 67 - Nový Jičín: Pavel Jurečka (Úsvit - Národní koalice) - učitel v penzi
 • Volební obvod č. 70 - Ostrava-město: Liana Janáčková (Nezávislí) - starostka Mariánských Hor a Hulváků
 • Volební obvod č. 73 - Frýdek-Místek: Jan Osoba - (Úsvit – Národní kolice) - geolog

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Cynické rothschildovské divadlo: Děje se ve Francii další velký podvod? Jak hlásáním pravdy zničit ty, kdo za pravdou stojí. Voliči tak vysokou politickou ligu nechápou. Kandidát kazítko pro likvidaci pravice?

Cynické rothschildovské divadlo: Děje se ve Francii další velký podvod? Jak hlásáním pravdy...

Provokace proti Moskvě: Šmíra s údajným kyjevským pučem skončila fiaskem. Zelenský ve zmatku odvolal svého člověka v čele SBU. NATO míří na Ukrajinu. Stoltenberg: „Musíme se připravit na nejhorší“. Krajní řešení?

Provokace proti Moskvě: Šmíra s údajným kyjevským pučem skončila fiaskem. Zelenský ve...

NEJČTENĚJŠÍ

Lékaři se svědomím jdou do boje: Rozhoduje se o budoucnosti národa? Prudký nárůst úmrtí očkovaných zní z USA. Špička ledovce? Špinavá hra pod pláštěm medicíny. Šíření strachu všemi kanály. Přestala veškerá legrace

Lékaři se svědomím jdou do boje: Rozhoduje se o budoucnosti národa? Prudký nárůst úmrtí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky