Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Váleční hrdinové od Stalingradu kancléřce Merkelové: Když se nacismus dostane k moci v jedné zemi, zamoří celý svět. Na Ukrajině se už opět zdraví Heil! Zastavme to!

Váleční hrdinové od Stalingradu kancléřce Merkelové: Když se nacismus dostane k moci v jedné zemi, zamoří celý svět. Na Ukrajině se už opět zdraví Heil! Zastavme to!

12. 2. 2015

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší na okraj minské konference dokument-svědectví těch, kteří nasazovali v boji s nacismem své životy a dnes viní Německo, že jeho opětovné zrození v současném Kyjevě „přehlíží“

Minské jednání skončilo. K jeho výsledkům přineseme samozřejmě v příštích hodinách samostatný komentář. Před tím je však užitečné si připomenout, co je vlastním pozadím ukrajinské krize a občanské války, o jejíž zastavení se nyní na poslední chvíli snaží také Německo. Právě to Německo, které jako hlavní evropská mocnost – faktický vládce Evropské unie – stálo za státním převratem na Ukrajině, v jehož důsledcích se dnes Evropa opět ocitá na pokraji zničující války.

PP

Není podstatné, že hlavním hybatelem „Majdanu“ byly Spojené státy s Velkou Británií a Polskem. Kdyby Německo řeklo včas jasné NE, v Kyjevě by se nacismem zamořené „elity“ pučistů k moci nedostaly. Proto právě  někdejší poražený („osvobozený“, jak říká dnešní německý prezident Gauck) ve Druhé světové válce – a nyní již opět hegemon současné evropské politiky – nese za tento vývoj zvláštní odpovědnost.

I to bylo jistě důvodem, proč někteří přeživší bojovníci od Stalingradu – zřejmě rozhodující bitvy Druhé světové války – napsali otevřený dopis Angele Merkelové. Šest slavných obyvatel Volgogradské oblasti, vážených a po celém světě známých veteránů, oslovilo německou kancléřku a lídry dalších evropských zemí s alarmující výzvou, kterou (jak je v našich „pluralitních a demokratických“ médiích již opět standardem) nikdo neuveřejnil.

Vážená paní Merkelová!

V roce 70. výročí vítězství nad fašismem, my, veteráni té strašné války, a účastníci její nejhroznější bitvy, pozorujeme, jak Evropu opět obchází strašidlo – duch fašismu. Dnes je jeho centrem Ukrajina, kde ideologie krajního nacionalismu a antisemitismu je realizována ve fyzickém násilí, v likvidaci disidentů, vraždami lidí, motivovaných etnickou nenávistí a odmítáním jiných kultur.

Čelíme známému obrazu: průvody s loučemi, muži v uniformách s nacistickými znaky, zvedající ruce v nacistickém pozdravu a chráněni státní policií v této fašistické přehlídce v centru města. To všechno už jsme zažili a víme, k čemu to vede.

Hnědý mor, v posledním desetiletí na Ukrajině doutnající, se rozhořel a dovedl Ukrajinu ke krvavé občanské válce. Nacistická uskupení, jako je například „Pravý sektor“ a mnoho neformálních, ale dobře vyzbrojených praporů „Azov“, s podporou ukrajinské armády systematicky ničí obyvatele východní Ukrajiny. Zabíjejí nevinné lidi jen proto, že chtějí mluvit svým rodným jazykem a že mají jinou představu o budoucnosti své země, neboť nechtějí žít ve státě, kde vládnou Banderovci.

Tito stoupenci tzv. „Ukrajinské osvobozenecké armády“, která – připomínáme Vám, paní Merkelová – bojovala za druhé světové války na straně wehrmachtu a SS divize „Galicia“ (Halič), a to zejména při masakrech sovětských Židů, jsou nyní velebeni svými ideologickými otci a dědy. Po nacistických zločincích přejmenovávají ulice a města Ukrajiny! Před našima očima na Ukrajině přepisují dějiny XX století! Lze se divit, že současní Banderovci s fanatickým leskem v očích, osobně dobře známým nám, veteránům z front druhé světové války a z bitvy o Stalingrad, zaslepeni nenávistí, volají po zarovnání Donbasu se zemí, po vypálení napalmem obyvatel východu své země?! Existují doložitelné důkazy, že lidé byli zabíjeni jen proto, že nosili Svatojiřskou stuhu – symbol vítězství nad fašismem.

PP koláž

Čtěte ZDE: Poslední hodiny před posledním pokusem o mír: Na Doněck útočí fosforové bomby a americké Apache. Ve Slavjansku zabíjel etylénový oxid. Zbyl snad Američanům z iráckého tažení?

Podpora nacismu – opět z Německa?

Pravda je taková, paní Merkelová, že Ukrajina opět naplno zažívá nacismus! Nejsou to nějaké anti-semitské poznámky v Parlamentu ani informace pro neznalé o nadřazenosti jedné rasy nad druhou. Jde o skutečné a krvavé zločiny, jejichž oběti se počítají již na stovky a tisíce.

Ale Západ k tomu zaujímá velmi zvláštní stanovisko, které my nechápeme. Lze ho interpretovat jako přehlížení ukrajinského nacismu. Tak se jeví obzvláště postoj Evropy k Ukrajině a obzvláště tak to začíná vnímat ruský lid.  A my bychom chtěli vědět, co si o tom z hlediska své historické zkušenosti myslí německý lid.

Pokud si někdo myslí, že od ukrajinského nacismu se lze jednoduše odvrátit, přehlížet ho, ten se velmi mýlí. Povaha nacismu je taková, že i ignoraci vnímá jako podporu a jako projev své síly.

Je pro nás důležité znát váš názor, znát stanovisko vůdce velkého národa, který kdysi onemocněl hnědým morem, ale za cenu strašlivých obětí se z něj vyléčil. Víme, jak se ve vaší zemi bojuje s jakýmikoliv projevy nacismu. A věřte, vážíme si toho. Tím více je pro nás těžké pochopit, proč, když tak důkladně potíráte případné zárodky nacismu ve své zemi, připouštíte jeho projevy v jiných částech Evropy?

Proč evropští lídři pochodují na podporu francouzských karikaturistů, zabitých islámskými teroristy a proč nepochodují proti fašismu na Ukrajině? Proč se tohoto pochodu zúčastnila hlava státu, která nařídila ničení vlastního obyvatelstva? Proč si dvanáct francouzských obětí zaslouží pozornost a tisíce mrtvých ruských a ukrajinských ne? Víte, kolik dětí bylo zabito na východní Ukrajině násilníky s nacistickým hákovým křížem na uniformě?

Chcete o tom vůbec vědět? Dáme vám tuto informaci, pokud ji nemáte. Proč evropské národy tiše přihlížejí masovému násilí na Ukrajině? Nebo se o tom prostě ve Vašich médiích nehovoří? V tom případě kde je ta jejich oslavovaná nezávislost? Jde o nezávislost na faktech? Na pravdě? Jaký je pravý účel Vašich ekonomických sankcí? Oslabit Rusko jako mocnost? Podporovat nacismus na Ukrajině? Nebo jednoduše snížit naše důchody, které dostáváme jako účastníci Druhé světové války?

Několik lekcí

Vážená paní Merkelová, temná historie XX. století nám dala několik lekcí:

1. Přepisování historie – přímá cesta k nacismu

To je začátek všech evropských fašistických režimů 20. a 30. let. Stejnou cestou dnes jde Ukrajina přepisováním učebnic o historii a hromadnými demolicemi sovětských památek. Vrcholem lží bylo prohlášení ukrajinského premiéra Jaceňuka německým médiím o „invazi SSSR do Německa a na Ukrajinu“! Chtěli bychom znát váš názor na to, stanovisko vůdce země, kde za popírání holocaustu hrozí vězení.

2. Hledání „viníků“ – typický projev nacismu

Fašistické režimy svalují všechny neúspěchy svých zemí na různé skupiny – etnické, sociální, náboženské. Kdysi roli viníků plnili Židé a komunisté, v dnešní Ukrajině je viníkem jejich neúspěchů ruské obyvatelstvo obecně a východ země.

3. Když se nacismus dostane k moci v jedné zemi, mor se rozšíří po celém světě

Nemůžete tolerovat nacismus v jedné zemi, a věřit, že bude fungovat jen v rámci jejích hranic. Vlna nacismu se rozšíří všude, překračujíc hranice kterékoliv země. Právě proto byl nacismus nazván hnědým morem. Nacismus je nutné zastavit už v zárodku, jinak přijde k Vám domů.

4. Nacismus nelze ignorovat, s nacismem je možné jen bojovat

Pokud si někdo myslí, že od ukrajinského nacismu se lze jednoduše odvrátit, přehlížet ho, ten se velmi mýlí. Povaha nacismu je taková, že i ignoraci vnímá jako podporu a jako projev své síly. Nacismus nezůstává na jednom místě, vždy jen roste a rozšiřuje se! Proto je jediný způsob, jak mu čelit – pevným a aktivním bojem proti němu.

5. Hlavní zbraní v boji proti nacismu v jeho raných etapách je pravda

Jedině pravda poráží nacismus. Kvůli podstatě nacismu a jeho nenávistné ideologii, projevující se kromě jiného i popravami nevinných lidí, bojujeme proti nacismu jako takovému. Historická pravda – to je nejlepší ochrana před  nacismem. Pokud by před mladými Ukrajinci jejich vlastní vláda neskrývala skutečnou historii jejich země a lidu, příznivců nacismu by na Ukrajině bylo méně. Současná média hrají velikou roli; ona mohou nacismus buď podporovat anebo se stavět proti němu.

PP koláž

Čtěte ZDE: Majitelé EU v Moskvě: Válka je na spadnutí? Washington a pražská kavárna po ní touží. Klaus a Zeman ji odmítají. A co my ostatní? Modlit se a věřit. Zázraky se dějí

Vážená paní Merkelová!

Rusko jako nástupce Sovětského svazu má zvláštní historické poslání. Před 70 lety jsme porazili nacisty v Evropě a v té válce jsme utrpěli největší ztráty. Osobně my, Stalingradci, jsme s nadlidským úsilím přispěli ke změně běhu dějin. A nejen naší historie, ale i evropské, světové. A proto právě my víme, že nesmíme dopustit zopakování nacismu. A to tím více, že se tak děje přímo vedle nás! Bojovali jsme a budeme bojovat proti tomuto zlu. A navrhujeme Vám bojovat společně!

Jedna postava legendárního a u nás oblíbeného filmu, která je prototypem onoho skutečně existujícího nacistického vůdce, ve filmu říká:: „Jakmile se někde místo slova „Zdravím tě“ řekne „Heil“, pak vězte, že tam na nás čekají a odtud začneme své velké znovuzrození!“

Paní Merkelová, Ukrajinou zní všude „Heil“, zní to otevřeně fakticky s podporou úřadů. Je čas zastavit toto zlo ohrožující celý evropský svět! Pevně věříme, že německý národ, stejně jako všechny ostatní národy Evropy, spolu s ruským lidem zničí tohoto rodícího se hada v jeho zárodku!

Maxim Matvejevič Zagorulko, Alexandr Ivanovič Kolotuškin, Maria Vasiljevna Sokolova, Michail Vasiljevič Tereščenko, Evgenij Fedorovič Rogov a Alexandr Jakovlevič Sirotenko.

Zdroj.

PP
Tagy článku

Doporučujeme

Sliby, chyby: Zvoleným politikům nelze věřit ani slovo. Jak to bude s povinným očkováním? Osvědčená taktikta pro dnešek: Dělají z nás blbce. Odporná totalita již obchází okolo. Bránit nás nebudou. Ale pane Okamuro...

Sliby, chyby: Zvoleným politikům nelze věřit ani slovo. Jak to bude s povinným očkováním?...

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder? Šance je veliká. Obětuje Miloš Zeman v partii dámu? Nemocný, nikoli bezmocný. Babiš na Hrad! I ČT už otáčí. Kdy začne bombardování?

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder?...

NEJČTENĚJŠÍ

Realita voleb: Andy vyhrál drtivě. Kde chce vzít pětikoalice tolik trafik? Zemanova situace je kritická. Budeme zde ještě hledat logiku? Vyhlídka na poklidný podzim. Hrozí nám barevná revoluce?

Realita voleb: Andy vyhrál drtivě. Kde chce vzít pětikoalice tolik trafik? Zemanova situace...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky