Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Tanec zlata II: Plundrování Evropy Američany nabírá na síle. Jsou švýcarští bankéři jen „bílým koněm“? Přerozdělení? Od bohatých k super bohatým

Tanec zlata II: Plundrování Evropy Američany nabírá na síle. Jsou švýcarští bankéři jen „bílým koněm“? Přerozdělení? Od bohatých k super bohatým

21. 1. 2015

Tisk článku

Květa Polhammer Lauterbachová vysvětluje, jak nebezpečnou hru s námi hrají ti, kteří v temném pozadí tahají za nitky měnových a zlatých manipulací na náš účet

První část článku Tanec zlata, propad eura a švýcarský frank ukázala, jak funguje propojený systém centrálního bankovnictví, který slouží především k přerozdělování od pilných a pracovitých lidí k onomu jednomu promile nahoře.

pp

Čtěte ZDE: Tanec zlata, propad eura a švýcarský frank: Podobná situace jako před II. světovou válkou? Nic není náhoda. Česká republika nám už dávno nepatří

Nyní se podívejme, jak dochází ke znehodnocování měny a proč jedno promile potřebuje v EU alespoň jeden normální stát s normální měnou. Vzpomeňme si na vtip o plánovaní cen za socialismu: ten sice může zvítězit na celém světě, alespoň v jedné zemi však musí zůstat svobodný trh, protože jinak nebudeme vědět, kolik co stojí. S eurem je to už podobné, proto "musí" být svobodný švýcarský frank. Viz heslo "bankovní socialismus".

Zlato versus fiat money

Jak ostatní země ve světě navyšovaly podíl zlata coby rezervní měny užitečné v době krize, vidíme zde. Podívejte se na stav zásob zlata na začátku krize 2008. Tabulka ukazuje množství zlata v tunách a podíl zlata na celkových devizových rezervách.

pp

K tomu malá poznámka: Je velkou otázkou, zda Němci své zlato vůbec uvidí. Viz článek Prošustrovala US Central Bank německé zlaté rezervy?. Navýšení rezerv prudce pokračuje až do roku 2014, přestože cena zlata je burzou COMEX manipulovaná, viz výše uvedený článek. Hlavně se podívejte, kdo zlato nakupuje a komu zůstává bezcenný finanční šrot.

pp

Zatímco švýcarští bankéři mlčeli jako ryba, Mario Draghi (šéf ECB, Evropské centrální banky) na všechny strany hlásá, co připravuje. Že se chystá prosadit kvantitativní uvolňování, tj. tisk možná až 3 bilionů (ničím nekrytých) eur jako fiat money na dluh. Chce začít vykupovat (o technice toho prozatím ještě tolik nevíme) dluhy evropských zemí, a tím osvobodit banky od šrotu. Hlavně ty italské. Hodný to strýček Mario!

Petrodolar jde do kytiček a stahuje euro s sebou. Kurz eura k dolaru 1:1 se neodvolatelně blíží

Německá Bundesbanka se staví proti. Generální návladní Evropského soudního dvora zatím připustil, že program OMT, který byl částečně ECB už odstartován, může být za jistých okolností uplatněn. Pokud i německý soud v Karlsruhe rozhodne, že se tento názor musí akceptovat, nemají Němci šanci. Bude to něco jako daň Němců za dosavadní blahobyt v rámci dříve jimi kontrolované EU, který jim byl dříve umožněn, a nyní přes ECB zase odebrán. Jenže znehodnocení eura ničí všechny, nejen Němce.

pp

Čtěte ZDE: Putinova zlatá past: Had požírá svůj vlastní ocas. Zlikviduje Rusko a Čína petrodolar? Umělé snížení cen je sebevražedné. A co se stane, až Západ nebude mít čím platit?

Švýcarsko se trhlo od eura, aby s ním nepadlo

Švýcaři vidí v krocích ECB, která se chystá přeměnit na americký FED, ohrožení svých zájmů. Proč by drželi euro, když jeho hodnota padá a padat bude ještě víc? Ať si exportéři nadávají! Hrozí únik kapitálu do Švýcarska? Prý ne, poněvadž SNB (Švýcarská národní banka) chce snížit atraktivitu franku tím, že paralelně s posílením měny zavedla, respektive zvýšila "negativní úrok" (krásný nový vynález centrálních bankéřů) z 0,5 na 0,75 %. Kdo bude mít příliš franků na účtu, tak se mu z nich prostě bude ubírat. Tak má tedy vypadat působení svobodného trhu podle švýcarských liberálů. Kdo si vydělal, ten bude po zásluze potrestán. A to nebudu obtěžovat dalšími opatřeními, jako snížením referenční základní sazby na mínus 1,5 %.

Investoři si rádi připlatí, aby si mohli nakoupit v celosvětovém měnovém chaosu trochu stabilní a perspektivní měnu. Petrodolar jde do kytiček a stahuje euro s sebou. Kurz eura k dolaru 1:1 se neodvolatelně blíží. A toto si podtrhněme.

Přerozdělení? Od bohatých k super bohatým

Zoufalci, kteří se nechali bankéři nalákat a vzali si hypotéky v cizích měnách, v tomto případě ve švýcarských francích, zapláčou. „Díky“ 15. lednu ten, kdo má hypotéku ve výši 83 tisíc, má nyní dluh hned 100 tisíc franků a více. Že by frank zase výrazně spadl, nelze příliš očekávat. Tito lidé nejsou ovšem v kategorii oněch bohatých. Komentátoři v diskusních příspěvcích jásají: „Konečně někdo začíná vyhánět penězoměnce z chrámu!“ Tím bych si jistá tedy nebyla. Ptejme se opět: Cui bono, v čí prospěch?

Vydělají především ti, kteří mají majetek spravovaný u velkých švýcarských bank. A to jsou ony „elity“, které tahají za nitky v ECB i ve Švýcarské národní bance. A spousta velkých ryb z EU zde má uložený svůj majetek. A nyní režírují propad eura a současně zhodnocení švýcarského franku. Dochází opět k tomu, co jsme zažili my v Čechách v devadesátých létech za Klause. Co se toho tady dalo koupit za babku díky uměle nastavenému kurzu koruny! Jenom jsem zírala!

Nyní může začít výprodej celé Evropy: Ať už jsou to balíky akcií fungujících firem, nebo přebírání celých firem. Zvláště, když politici prosadí smlouvu TTIP s USA. Švýcaři mohou být pouze bílým koněm, který umožní další koncentraci moci a nadvlády nad Evropou. Velice ráda bych se mýlila a věřila, že ve Švýcarsku jde opravdu, ale skutečně opravdu o proklamovanou svobodu a demokracii!

 Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Václav Klaus: Zastavme hrozbu povinného očkovacího experimentu. Proč odmítám tento nátlak? Uvažování ekonoma. Návrh pro fanatické propagátory: Modrá covidová knížka

Václav Klaus: Zastavme hrozbu povinného očkovacího experimentu. Proč odmítám tento nátlak?...

USA: Pád do vlastní jámy? Amerika zažívá bezprecedentní krizi a fiasko Demokratů. Odstavit Bidena i šílenou a neschopnou Harrisovou? To půjde těžko. Umírající kobyla však stále kope. Kolik zla ještě způsobí? Vrátí se Trump?

USA: Pád do vlastní jámy? Amerika zažívá bezprecedentní krizi a fiasko Demokratů. Odstavit...

NEJČTENĚJŠÍ

Prohrávají: Hysterická snaha zlomit nepodvolené vrcholí. Co je bruselské státní tajemství? Bystrá Okamurova poslankyně s přesnou otázkou. Na co spoléhá zabiják Babiš? Utajené cíle známe. Jde jen o to neztratit nervy

Prohrávají: Hysterická snaha zlomit nepodvolené vrcholí. Co je bruselské "státní" tajemství?...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky