Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Tajenka Blízkého východu: Všechno je jinak. „Teroristický“ Hizballáh bojuje za křesťany. Nenáviděné Rusko přináší mír. Drží „muž  na zabití“ klíče k řešení?

Tajenka Blízkého východu: Všechno je jinak. „Teroristický“ Hizballáh bojuje za křesťany. Nenáviděné Rusko přináší mír. Drží „muž na zabití“ klíče k řešení?

6. 1. 2015

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší zasvěcený komentář o situaci na Blízkém východě, který odhaluje, že pozice Ruska je při „řešení neřešitelného“ mnohem silnější než možnosti Západu

Sledovat veletoče zahraniční politiky EU a USA je komedie, ale ve skutečnosti je to smutná reality show na pokračování. Viz články o Kubě (Proč USA najednou otočily v otázce Kuby) a novém Marshalově plánu Ruska pro chudé země (Rusko provádí nový Marshallův plán).

pp

Nekorunovaný král a osvědčené trio

Na Blízkém východě se ovšem díky Rusům rozběhlo nové kolo diplomacie. V něm USA, EU a sunnitské despocie Perského zálivu hrají pouze druhé a hodně falešné housle. Postupně vzniká nový trojúhelník moci. Iniciativu drží Rusko a jedná s Íránem, Sýrii a Hizballáhem, který hraje klíčovou roli.

Šéf Hizballáhu Hasan Nasralláh je mužem na zabití za každou cenu

Vede je osvědčené trio: president Vladimír Putin, ministr zahraničí Sergej Lavrov a jeho zmocněnec pro Blízký východ Michail Bogdanov. Šéf Hizballáhu Hasan Nasralláh jednal s Bogdanovem už 5. prosince a mezitím se postupně dostal obsah jejich jednání do médií.

Šéf Hizballáhu je totiž nekorunovaným vítězem války v Sýrii, nikoliv diplomat, ale voják, klíčový spojenec Sýrie a Íránu. Pozice Rusů je celkem jasná. S Tureckem sjednali plynovod místo Bruselem odmítnuté větve South Stream a nyní je třeba tuto strategickou investici pojistit mírem v rozvášněném regionu. Jednak na tom vydělají miliardy a jednak přinesou mír na Blízký východ skrze zmíněné trio. Současně tím zásadně mocensky oslabí EU, USA, Izrael a jejich sunnitskou ropnou kliku. Kvůli tolika výhodám najednou stojí za to pohnout diplomatickou kostrou.

pp

Čtěte ZDE: Šéf ruských tajných služeb: Obama USA nevládne, rozhoduje „Magnum 12“. Al-Kajdá a ISIL jsou jejich dílo. Amerika a Británie opět v nekonečné válce, kterou způsobily

Čtěte ZDE: Edward Snowden opět šokuje: Vůdce ISIL je ve skutečnosti agent Mossadu. Cíl třetí americké války v Iráku? Vytlačit ruský vliv, zlikvidovat Asada a vytvořit velký Izrael

Nový základ blízkovýchodního míru

Navíc pozice Sýrie je z ruského hlediska problematická. Asadův režim je přes válečné úspěchy již hodně vyčerpaný vleklou válkou. Stálé rekrutování vojáků z jen částečně ochotných etnik se pomalu zadrhává. Jistěže jdou bojovat proti sunnitskému zahraničnímu teroru podporovanému EU a USA, ale na druhou stranu nechtějí Asada přímo podporovat. Výsledkem je nezávislá kurdská armáda v Sýrii a sbory místních kmenů, které si pod přímým a nepřímým velením SAA (Syrská arabská armáda) dobývají zpět svá území.

Rusové odmítli dát Sýrii půjčku 3 miliardy dolarů pro vedení válečných operací (viz. Bogdanovova návštěva 10. a 11. 12. v Damašku). Rusové chtějí dosáhnout míru, ale zároveň budou zásadně podporovat všechny tři své klíčové spojence, aby přijali novou roli Turecka a Kurdů. Tady se rodí nový základ strategie míru na Blízkém východě a žádný zdejší pozorovatel si toho nemohl nepovšimnout. Západní média pochopitelně místo toho jedou pro své chlebodárce a vděčné diváky další díl nekonečné reality show zvané "ISIL".

      Rozhovor s představitelem Al-Káidy Nabeele Naiemem o spojenectví USA s ISIS

Zásadní body

Bogdanov tedy nejprve mluvil se šéfem Hizballáhu. Rusové nejsou tak hloupí jako EU, aby dali vojenské křídlo na listinu teroristů a zkoušeli rozštěpit toto hnutí tím, že postaví proti sobě politické a vojenské křídlo. Hizballáh nejsou Palestinci a Hasan Nasralláh je geniální stratég. Jasně ocenil ruskou snahu s tím, že je třeba znovu zamíchat karty a rozjet nový proces diplomatických jednání. A zároveň Rusům dal tři body jasných "red lines", které musejí respektovat při jednáních v rámci trojúhelníku, který se má stát s Tureckem jakýmsi čtyřúhelníkem:

1) Válka proti terorismu znamená současně zachování územní celistvosti Sýrie jako suverénního státu (včetně Golanských výšin, to se rozumí samo sebou);

2) Jediným legitimním představitelem Sýrie pro Hizballáh je a bude prezident Asad;

3) SAA představuje v boji proti terorismu základní jednotku odporu, s níž se musí spolupracovat.

Rusové s těmito body zjevně nemají zásadní problém. Asada podporují od začátku války rozpoutané plus mínus Katarem, USA a Francií. Ale on vede a musí vést válku, zatímco Rusové potřebují mír.

Klíče k míru

Podívejte se na starší článek Hizballáh bojuje za křesťany v Sýrii a v Libanonu. Bushova vražedná politika podporovaná EU znamená smrt křesťanů na Blízkém východě, kde žili pod islámem jeden a půl tisíce let. Nyní to už nejde. Sektářské vraždění a občanská válka znamenají konec jejich komunit. Pokojně žili pod Asadem, pokojně žijí, stejně jako Židé, v Íránu, ale to je všechno. Všude jinde je čeká smrt.

Hizballáh je pro libanonské a syrské křesťany spojencem. Jeho vojáci nasadili své životy za osvobození syrské Malúly, poslední oblasti světa, kde se ještě mluví aramejštinou – Ježíšovým rodným jazykem. A na závěr se podívejte na toto video ukazující "systém Hizballáh" v libanonském reálu.

Šéf Hizballáhu Hasan Nasralláh je mužem na zabití za každou cenu. To je oficiální pozice Izraele ke geniálnímu stratégovi a šíitskému duchovnímu, který jim způsobil první a zásadní porážku v jižním Libanonu v roce 2006. Je jasné, že podle Rusů a podle zdravého rozumu tento muž drží klíče k jednání o míru na Blízkém východě.

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Už to jede: Zničit bílé jako třídu! Slavné univerzity líhní katastrofy. Indická profesorka chce bílou rasu vymýtit. Vzděláním ke zkáze. Máš názor? Hlavně nic nepodepisuj. Když podepíšeš, tak se nediv!

Už to jede: Zničit bílé jako třídu! Slavné univerzity líhní katastrofy. Indická profesorka...

Nová ruská ústava: Globální kavárna má amok. Zamlžit to podstatné. Aby nám lidi nezačali moc přemejšlet. Dvojí metr na diktaturu. Na skladě docházejí sankce. Na východě od nás leží suverénní země

Nová ruská ústava: Globální kavárna má amok. Zamlžit to podstatné. Aby nám lidi nezačali...

NEJČTENĚJŠÍ

Úder 2: Nic neskončilo. Karviná je jen malou epizodou. Gates a Fauci versus Prymula. Kdo je tajemný muž, který do toho hodil vidle? Proč o něm Babiš nesmí promluvit? Přeformátovaný svět se před námi teprve vynoří

Úder 2: Nic neskončilo. Karviná je jen malou epizodou. Gates a Fauci versus Prymula. Kdo...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky