Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Vraždění civilistů na východě Ukrajiny: Země se mění v ruiny. Rusko apeluje na OSN. Leonid Obama se objímá s Porošenkem. Zaorálek chce založit Českou televizi pro Doněck

Vraždění civilistů na východě Ukrajiny: Země se mění v ruiny. Rusko apeluje na OSN. Leonid Obama se objímá s Porošenkem. Zaorálek chce založit Českou televizi pro Doněck

4. 6. 2014

Tisk článku

Václav Danda informuje o masových zvěrstvech vraždících jednotek Kyjeva na východě země a zamýšlí se nad důvody, které k této otřesné eskalaci násilí proti civilistům Západ vedou

Ukrajinská pučistická vláda, na čele „pro jistotu“ rovnou se dvěma „prezidenty“ (Turčinovem a Porošenkem), se pokouší o nemožné. Chce do soboty 7. června, tedy do inaugurace Petro Porošenka, zcela „vyčistit“ východ země od svých protifašistických vzbouřených odpůrců. Tento postup Kyjevu „doporučili“ američtí poradci, kteří své západoukrajinské loutky ujistili, že pokud si operace vyžádá „jen“ několik tisíc mrtvých, USA a západní svět nad tím blahosklonně přivřou oči.

pp

Proto proameričtí pučisté přistoupili k dlouho odkládanému brutálnímu řešení - východ země prostě vybombardovat. A nerozlišovat přitom mezi civilisty a milicemi. Velká města jako Luhansk, Doněck, Kramatorsk nebo Slavjansk obklíčila těžká technika včetně dělostřeleckých baterií a tanků, které dnem i nocí pálí na města a vraždí civilní obyvatelstvo. Otřesné záběry z vybombardovaných obytných čtvrtí a dětských nemocnic obletěly svět. Tedy jako vždy kromě hlavních médií, která o těchto zločinech nadále „nevědí“. A Barack „Brežněv“ Obama je za to právě v Polsku chválí.

Ukrajinské Lidice

„Prezident“ Turčinov, oblečený pro televize jako polní velitel, oznámil hrdě novinářům, že včera bylo zničeno „centrum povstalců“ nedaleko Slavjansku. V obci Semenovka bylo podle jeho slov „zlikvidováno“ více než 500 „teroristů“ a tisíce jich bylo těžce raněno. Tento masakr pochvalně označil za „dobrou práci“ elitních jednotek letectva, dělostřelectva a raketových vojsk.

Po vybombardování Semenovky se vzápětí dali do další „práce“ ozbrojenci ze speciální jednotky Národní gardy: dobíjeli ty, kteří zůstali ještě naživu. Z tohoto pekla srovnatelného z osudem našich Lidic nemáme žádné obrazové záznamy, neboť každý kdo se v hermeticky uzavřené oblasti nacházel byl bez milosti popraven. Tvrdí to alespoň očití svědci. Vybíjení žen a dětí ve vesnici bylo podle několika vesničanů, kterým se zdařil útěk, nejhorším zločinem od druhé světové války na ukrajinské půdě.

Podle mnoha dalších svědectví jsou do tohoto vraždění zapojeny kromě speciálních amerických jednotek a velitelů, také letecké „eskadry smrti“. Právě západní piloti s bohatými zkušenostmi z Afghánistánu a Iráku údajně bombardují ukrajinská města a vesnice. „Na straně Kyjeva bojují zahraniční letci, jejich kvalifikace je pro ukrajinské vojenské příslušníky příliš vysoká“, konstatoval velitel praporu Vostok Doněcké lidové republiky (DLR) Alexandr Chodakovskij.

pp

Čtěte ZDE: Vraždění na východě Ukrajiny: Porošenko „patří“ Berlínu. Přejde občanská válka po „vyčištění“ východu země do „syrského scénáře“? Vladimír Putin je opět o dva tahy napřed

Čtěte ZDE: Volby v občanské válce: Ukrajinský Babiš jménem Porošenko se stal kyjevským prezidentem. Boje v Doněcku pokračují. Tajný plán na ose Washington – Moskva – Brusel k zastavení vraždění?

Právě jeho prapor vzal 26. května pod svou kontrolu doněcké letiště a byl pak vystaven útoku ukrajinského letectva. V boji s ním ztratil prapor asi 70 lidí. Předtím domobranci DLR nejednou prohlásili, že Kyjev využívá proti nim zahraničních žoldáků. Hrůzy odstartovaly už v pondělí raketovým útokem na radnici v Luhansku, při kterém zahynulo velké množství civilistů.

Obránci se nevzdávají

Když se objevily první záběry z masakru, snažil se Kyjev svést vinu na milice domobrany a výbuch vydávala junta za explozi „protiletecké pumy“ v budově. Záběry z místa a dokonce i šetření OBSE ovšem kyjevské pučisty jako už mnohokrát usvědčily ze lži. I proto bylo rozhodnuto o stažení mise OBSE z východní Ukrajiny. Není totiž dobré, aby při „protiteroristické operaci“, jak vraždění žen a dětí nazývá Kyjev a jeho spojenci, asistovali jako očití svědci lidé z „Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě“.

I přes to se obyvatelé Doněcké a Luhanské republiky nevzdávají. Za obrovských obětí stále brání svá města a přecházejí na partyzánský způsob boje. Navzdory drtivé přesile kyjevské armády, útočící na špatně vyzbrojené a nepočetné oddíly občanských milicí, se proto stále nedaří dobýt východoukrajinská města.

Zvláště dramatická situace panuje na hranicích s Ruskem, kde se občanské milice spolu s Kozáky pokusily prorazit obrannou linii ukrajinských pohraničníků. Právě zde se vedou o vytvoření ústupových koridorů ty nejurputnější boje. Domobrana potřebuje nutně udržet bezpečné koridory, aby mohly milice evakuovat z míst bojů ženy a děti a také pro další dodávky zbraní, které jsou pro obranu měst nezbytné.

Dezertéry popravují

Ze všech míst přicházejí také nadále zprávy o dezerci ukrajinských vojáků, kteří se nechtějí již dále podílet na vyvražďování spoluobčanů. Naposledy jsme toho byli svědky právě u pohraničních jednotek, kdy si rodiče ukrajinských vojáků přijeli pro své děti a odvezli je přímo z míst bojů. I přes prohlášení vojenské prokuratury, že každý kdo odejde ze své posádky, bude tvrdě souzen pro velezradu a hrozí mu několikaletý trest. Stále častěji musí být proto armádní jednotky doplňovány o členy Pravého sektoru a Národní gardy, kteří naopak dezertující oddíly pronásledují a na místě popravují.

Pokrytectví jako osvědčená metoda

Prezident Putin zachovává stále odstup. Přes výzvy vlastních poslanců, aby vojensky zasáhl, se do konfliktu nenechává přímo vtáhnout. Rezoluce, kterou v OSN představil jeho ministr zahraničí Sergej Lavrov, vyzývá k bezodkladnému zastavení násilí, vytvoření humanitárních koridorů pro evakuaci civilistů a zahájení jednání o usmíření. Západ označil návrh rezoluce za „pokrytectví“.

To je zvláště pikantní výraz ve světle poslední „iniciativy“ Spojených států: Prezident Obama se dnes sešel ve Varšavě s nově zvoleným – ale ještě neúřadujícím (!) – prezidentem Ukrajiny Porošenkem a podpořil ukrajinskou vládu v její snaze „zmírnit napětí.“ Již dříve se Obama vyslovil pro „stabilizaci na východě země“. Jak se taková „normalizace“ dělá, právě vidíme. Současně prohlásil, že nehledě na připravenost k zavedení dalších protiruských sankcí v případě eskalace ukrajinského konfliktu, si Washington přeje mít dobré vztahy s Moskvou.

Rusko nicméně vyzvalo NATO, aby „jeho“ kyjevské úřady okamžitě zastavily krvavé operace na jihovýchodě Ukrajiny. Alexandr Gruško, stálý zástupce Ruska při NATO, prohlásil, že Moskva také žádá, aby „Aliance konečně odsoudila zločinecké akce banderovců páchané v různých ukrajinských městech“.

Geniální Zaorálek

Se svým „originálním“ příspěvkem k „dosažení míru“ ovšem přichází náš geniální ministr Lubomír Zaorálek: Navrhuje vytvořit televizní stanici, která bude vysílat zpravodajské pořady na Ukrajinu v ruštině a bude „soutěžit“ s (už dávno zakázanými) moskevskými kanály. ČR ústy naší vlády tedy nabízí to, co umí nejlépe: Z peněz daňových poplatníků vytvořit propagandistickou „goebbelsovskou televizi“, která by měla za úkol podle nedostižného vzoru České televize profesionálně lhát. Jak fantazíruje Lubomír Zaorálek mohlo by se na vybudování této televizní „Svobodné Evropy“ pro Doněck využít i fondů EU.

I když – kdo ví? Nová studená válka už dnes funguje podle starých receptur. A těch „novinářů“ co se na tom uživí!

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Hitparáda nekorektních filmů: Kdo je v první desítce? Kulturní revoluce na Západě zuří. Ujel Kavárně vlak? Do trezoru po stovkách. Udavači mají další džob. Cenzura horší než za komunismu. Pojďte se také pohoršit

Hitparáda nekorektních filmů: Kdo je v první desítce? Kulturní revoluce na Západě zuří....

Czexit: Zbytečný spor na pravém křídle. Nejde o to, zda odejít. Jen kdy a jak. Hlava XXII v naší praxi. V ústavě opět článek o „vedoucí úloze“: ne KSČ, ale Bruselu. Proti všem? Naopak! Boj o bytí, či nebytí je zde

Czexit: Zbytečný spor na pravém křídle. Nejde o to, zda odejít. Jen kdy a jak. Hlava XXII...

NEJČTENĚJŠÍ

Pupek světa: Začal útok na historii v Praze? Konec legrace. Naivnější z nás budou nadále jen zírat. Koněvem to začíná, převratem končí. Přijde z USA apokalypsa? Kolaboranti jsou všude. Připravme se na to a něco dělejme

Pupek světa: Začal útok na historii v Praze? Konec legrace. Naivnější z nás budou nadále...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky