Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Jak jsem se dal ke Svobodným a zase od nich odešel

Jako spousta lidí zoufalých z toho co se stalo s ODS, vlastně s téměř celou pravicí, jsem hledal koho volit,kdo by mohl reprezentovat naše představy o společnosti. Svobodní se začali jevit jako rozumná varianta.

Sledoval jsem vystoupení Petra Macha v diskuzích, v televizi i na internetu, díval jsem se mu do očí a říkal si, to by mohlo vyjít. Po zkušenostech posledních 20 let jsem si nedělal přílišné iluze o tom co s lidmi, většinou, udělá dosah moci. Říkal jsem si, určitě to potká i je, Svobodné, až se na ně po př. volebních úspěších nalepí spousty chytráků. Jenom jsem myslel, že to potrvá dostatečně dlouho, aby stihli udělat alespoň něco. Nyní vidím, že jsem se i v tomto mýlil.

Když jsem Ke Svobodným vstupoval jako řadový člen, formuloval jsem si pro sebe i otázky ohledně fungování vnitrostranické demokracie. Např. jak je zajištěna ovladatelnost případného zástupce strany v Parlamentu ČR nebo EU. Co když zešílí, urve se z řetězu nebo bude prostě koupen. Na tyto mi nebylo nikdy odpovězeno.

To mne trochu rozladilo, ale stále jsem byl ochoten se i účastnit volebních agitací apod.

Zlom přišel v půli března tohoto roku. Svobodní vydali prohlášení k situaci na Krymu. Když jsem to četl, nevěřil jsem vlastním očím. To byla tak neuvěřitelná snůška pokrytectví nebo hlouposti, naprosté neznalosti situace a historie.

Seděl jsem u monitoru, civěl na ten text a říkal si, proboha s kým jsem se to spolčil, nechal jsem se opít iluzí, prodal svoje jméno. Pokud bych někdy v budoucnu př. ještě chtěl do nějaké strany vstoupit, už vlastně nemohu. Byl bych jeden z těch mnoha politických turistů, i když v mém případě bez ambicí.
Tak jsem napsal vedení strany?

Dobrý den,

minulý týden vydali Svobodní prohlášení k situaci na Krymu. Vůbec s ním nesouhlasím. Pak jste k němu vlastně dospěli? Nevím nic o tom, že by proběhla dotazovací akce na názor členů strany. Jestliže se nemůžete zdržet vyjádření k nějaké události, měli byste se alespoň poptat členů emailem a teprve z toho usoudit jaké vyjádření presentovat. Váš názor na celý problém je jak z vysílání Čt 24. Dá se říci, že je zcela konzistentní s postojem EU. Pokud chcete hodnotit chování Ruska, měli byste mít alespoň základní znalosti historie a politiky. To vás, zdá se, minulo.

Jak chcete na základě těchto stanovisek vlastně tu slavnou Unii demontovat? A chcete vlastně?
Nějak náhle nevím, zda jste pro mne stále ti, které chci podporovat. Možná vám to přijde jako malichernost, ale určitým způsobem to vypovídá nejen o struktuře komunikace ve straně, ale i o ideovém základě vedení.

Böhm

Je asi zbytečné říkat, že mi nikdo ani nenapsal, ani nezavolal. Ve straně o dvoutisících členech podivné. A tak jsem po asi ročním členství toto ukončil, resp. nechal ukončit. Když byly minulé volby tak i na PP probíhaly diskuze o tom proč a proč ne volit Svobodné. Jeden názor byl, spojit všechny pravicové subjekty do jednoho volebního bloku.

Tehdy na zřejmě spoustu dotazů i návrhů napsal P.H. článek. V něm popsal, jak on vidí Svobodné, že vzdor zdání oni nejsou vůbec žádnou pravicovou stranou. Mimo jiné, ale hlavně, ve svém programu a idejích nezmiňují ani jednou úlohu křesťanské morálky, výchovy a celkově kořenů, na kterých pouze, se dá dlouhodobě udržitelná společnost budovat. Nazval je autisty.

I mě vadila nepřítomnost takto důležitých postulátů. Z toho jsem byl opravdu na vážkách,zda mám s nimi spojit jméno. Pak jsem si ale řekl že jinak by se dal jejich program akceptovat.

Je to stále stejné. Ve jménu jakýchsi společenských dober zapomeneme na to hlavní.Že nikdy nezbudujeme dobrý svět pomocí špatných postupů.

Tehdy jsem nepochopil jak to P.H. s těmi autisty myslí. Dnes už asi ano. Ano.

Také už bych se ve světle těchto zkušeností dokázal přiklonit k tomu, co na PP zaznělo, že Svobodní jsou jakousi uměle vytvořenou stranou pro zdání demokratičnosti EU.

Böhm

Exekutorská mafie

Dobrý den,

pravidelně čtu vaše články a souhlasím. Co se týká voleb, jsem přesvědčen, volby do sněmovny jsou manipulované na ústředí v Praze, kde se sčítají hlasy. Na komunální úrovni nevím, je mě stále záhadou že by někdo mohl volit např. Top 09 atd.

Chtěl bych vás upozornit na jeden paskvil naší vládní garnitury již zřejmě z minulosti, když jste vzpomínal domovní prohlídky politiků atd.

Tam alespoň bylo soudní povolení k domovní prohlídce, ale představte si, že soukromé mafie nejen, že dělají prohlídky bytů, ale klidně i vylamují dveře a vykrádají. Jmenují se "exekutorské úřady"- ovšem nemá to nic společného s jakýmkoli úřadem. Jedná se o soukromý byznys většinou odložených politiků, kteří si před časem takto "v zákonech" udělali jakési pofiderní změny, které jsou ovšem v rozporu se základní listinou práv a svobod.

Ptal jsem se advokáta jak to je a říkal, že by bylo zajímavé, kdyby někdo už konečně to postupně dohnal až k ÚS (ovšem ten nefunguje). Ptal jsem se na to i na státním zastupitelství, že je to v rozporu s Listinou, souhlasili se mnou, ale nic nepodnikli.

Bylo by alespoň zajímavé to více rozvířit a těmto mafiím přivřít kohoutek... 

S pozdravem

Šmoldas

Agentúra NASA o obraze Gaudalupskej Panny Márie

V pondelok 12. decembra, keď si Latinská Amerika připomíná svoju patrónku Pannu Máriu Guadalupskú, bude Benedikt XVI. o 17:30 h predsedať v Bazilike sv. Petra slávnostnej svätej omši pripríležitosti osláv 200. výročia nezávislosti krajín Latinskej Ameriky. V tejto súvislosti priniesla zaujímavé informácie americká agentúra pre letectvo a vesmír NASA. Ide o výsledky vedeckých výskumov na obraze Panny Márie Guadalupskej, ktorý na zástere sv. Juana Diega, (domorodcami nazývanej „tilma“), ktorý nebol namaľovaný ľudskou rukou.

Oftalmologické štúdie vykonané na očiach Márie ukázali, že na približujúce sa svetlo sietnica reaguje rovnako ako sietnica živého oka. Teplota vlákna tkaniny, z ktorej bola tilma zhotovená, udržiava konštantnú teplotu 36,6 °C, rovnakoakoteloživej osoby. Prostredníctvom fonendoskopu počuť pod opaskom odevu Panny Márie (znázorňujúcom jej tehotenstvo) tep, rovnako ako u dieťaťa v maternici, 115 pulzácií za minútu. Ďalej podľa agentúry NASA materiály, ktoré tvoria farby obrazu, nepatria k prvkom známym na Zemi. Ba čo viac, prostredníctvom laserový lúčov je vidieť, že farbytextílie sú tesne nad plátnom, bez toho, aby sa ho dotýkali. A ešte jedna pozoruhodnosť: hviezdyviditeľné na plášti Panny Márie odrážajú presnú konfiguráciu neba nad Mexikom v zimnom slnovrate, v deň, keď došlo k zázraku – 12. decembra 1531.

zdroj

RU

Pozorovatelia OBSE potvrdili na Ukrajine nelegálne transplantačné stanice

Pozorovatelia OBSE potvrdili na Ukrajinenelegálnetransplantačné stanice

Informáciu o nelegálnom odoberaní orgánov potvrdila osobitná predstaviteľka OBSE v boji proti obchodovaniu s ľuďmi Marina Džarbusynová

Na východe Ukrajiny pôsobili "čierne transplantačné stanice". V masových hroboch, ktoré boli nájdené v Donbase, boli telá bez vnútorných orgánov. Túto informáciu potvrdili podľa informácii zverejnených na portáli Hlas Ruska aj pozorovatelia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) na Ukrajine.

Niekoľko týždňov po uzavretí prímeria medzi Kyjevom a domobranou na východe krajiny, na mieste, kde sa nachádzali jednotky ukrajinskej armády a Národnej gardy, bolo objavených niekoľko masových hrobov. Telá mužov a žien, v oblečení aj nahé, so zviazanými rukami za chrbtom a so stopami od guliek, ktoré bolí zasypané tenkou vrstvou zeminy. V súčasnej dobe bolo objavených viac ako 400 tiel, píše Natalja Kovalenko.

Keďúrady Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky pristúpili k exhumáciu tiel, boli objavené ešte ďalšie a hrôzostrašnejšie detaily zločinu ukrajinských silových zložiek. Boli nájdené mŕtvoly s chýbajúcimi vnútornými orgánmi.

Osobitná predstaviteľka OBSE v boji proti obchodovaniu s ľuďmi Marina Džarbusynová túto informáciu potvrdila vo vysielaní ukrajinskej televízie a vyhlásila, že situácia vyžaduje podrobné vyšetrenie, do ktorého budú zapojení aj medzinárodní experti. Zástupcovia významných západných organizácii nevylučujú možnosť, že "čierne transplantačné stanice" na Ukrajine boli naozaj aktívne.

To, že dopravník čierneho trhu s orgánmi na transplantáciu bežal na východe Ukrajiny naplno, vypovedajú nielen objavená tela. Ako bojové trofeje sa k domobrane dostali aj chirurgické nástroje a špecifické lekárske prostriedky. Neuveriteľnú zhodou náhod bol v oblasti registrovaný veľký počet nezvestných obyvateľov. O mnohých z nich nie je doteraz nič známe, píše Kovalenko.

Po Kosove Ukrajina

Na Ukrajine sa nejedná o prvý prípad obchodovania s ľudskými orgánmi. V lete pri opätovnom pochovaní ukrajinských vojakov, ktorí zomreli na východe, sa zistilo, že časť tiel bola zbavená vnútorných orgánov.

Následne sa na internet dostala internetová komunikácia Sergeja Vlásenka (advokáta Julie Tymošenkovej) a nemeckej lekárky Oľgy Wieberovej. Rozhovor sa týkal predaja orgánov mladých brancov nemeckým klinikám. Existovala dokonca konkrétna zákazka: 17 sŕdc, 50 obličiek, 5 pľúc. Bola tiež uvedená požiadavka, aby orgány boli odoberanéešte živým ľuďom, pretože v opačnom prípade by sa jednalo o "nekvalitný tovar".

K podobným incidentom došlo aj v Kosove. Francoise Compuen si preto myslí, že je pravdepodobné, že sa na Ukrajine deje niečo podobné. Odhalenia o odoberaní orgánov zajatým srbským vojakom v Kosove zverejnila prokurátorka Medzinárodného trestného súdu Del Ponteová. Správy však v západnom svete a Rade Európy nevyvolali žiadne pobúrenie. Kompetentnými nepohla ani správa poslanca Dicka Martiho, ktorý podľa Compuena uskutočnil historickú prácu a počas vyšetrovania nemálo riskoval. Správa neviedla ku sankciám mocenských predstaviteľov, a to aj napriek skutočnosti, že tí podľa neho dobre vedeli, čo sa deje.

zdroj

RU

Mobilní PP

Dobry den,

mam velkou prosbu, mohli byste prosim udelat i mobilni verzi stranek. Nyni jsou stranky v mobilnim telefonu spatne citelne a to v prohlizeci i ve cteckach jako feedly. Při zvetseni pisma se nezarovna s displayem.

Dekuji, vase každodenní ctenarka Jana

 

Milá Jano,

pracujeme na tom. Pracujeme i na dalších vylepšeních a několika překvapeních, jimiž, doufám, i při skrovných prostředcích dostaneme Protiproud na další vyšší úroveň. Technicky i obsahově.

Zdraví Vás

Petr Hájek

1 ... 80 81 82 83 84
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Nástup: Krysy vylézají z děr. Babiš to zvládl. Nejasné světlo na konci tunelu. Na maršála osvoboditele malý pražský nácek nemá. V4 (nebo 3?) před tvrdou zkouškou. Další invaze? Kominterna tiskne prachy. Vydržíme?

Nástup: Krysy vylézají z děr. Babiš to zvládl. Nejasné světlo na konci tunelu. Na maršála...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky