Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Máme alternativu k mamografu?

Dobrý den paní doktorko, 

ráda čtu na Protiproudu Vaše příspěvky, které se týkají zdraví, a samozřejmě nejen je :-).

Chci se s Vámi podělit o takovou věc, dalo by se asi říct trend ve zdravotnictví současné doby. Všechny mé známé a kolegyně, které dovršily 45 let, dostaly od svého gynekologa poukaz na vyšetření mamografem.

Jaký byl můj údiv, když jsem hned pár dní po mých 45 narozeninách (já se na preventivní roční prohlídku na gynekologii teprve chystala) dostala dopis od oborové zdravotní pojišťovny, "podepsaný" ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a ředitelem pojišťovny. A prý bych se měla nechat vyšetřit na mamografu, protože prevence a péče o zdraví atd atd. 

Protože máte vždy nějaké aktuální informace ať už k homeopatikům, nebo mamografu, očkování apod., chci se Vás zeptat, zda není k dispozici nějaká nová aktuální studie k mamografu, od doby, co byla zveřejněna kanadská (koketuji s myšlenkou, že bych přece jen jednou, poprvé, na mamograf šla -asi mám v sobě vypěstovaný a ministrem a spol. nyní podpořený pocit, že pokud nepůjdu, něco zanedbám; kloním se teď k tomu, že jednou a dost, tedy žádné opakování ob rok; na druhou stranu - co když to právě něco v mém těle naopak vyvolá?) a hlavně, kde je v ČR dostupné vyšetření termografií. Velice Vám děkuji za odpověď, a přeji hezký den a vše dobré. 

H.M.

 

Vážená a milá paní H.M.,

děkuji za Váš dopis i za pochvalu :-). O této akci OZP vím. Osobně to považuji prostě za další marketingový tah, kterým se podporuje byznys kolem mamografů. Nic proti tomu, kdyby to současně nebyl hazard s lidským zdravím a obchod se strachem. Dobře ten strach znám (v mé rodině se karcinom prsu vyskytuje), samotnou by mě ale na mamograf nedostali ani párem koní. Z mého hlediska úplně stačí kvalitní strava, pravidelné vyšetření prsu pohmatem - a samozřejmě věc nejdůležitější: rozvíjení vlastního ženství v lásce k sobě a v pravé důstojnosti ženy. A práci s emocemi obecně. Není to tak jednoduché udělat, jako napsat, ale dnes vím, že je to extrémně důležité pro zdraví žen (i mužů, samozřejmě, mají to jen trochu jinak). Předesílám, že nejsem zdravotník, takže to, co Vám říkám, je čistě pro Vaše soukromé studijní účely.

Kromě kanadské studie ráda cituji tuto metaanalýzu, jejíž autoři došli k závěru, že dostupné studie, které prokazovaly účinnost mamografie, byly provedeny s chybami. Autoři dospívají k závěru, že: "Mammografický screening je nedůvodný. Pokud jsou studie ve Švédsku posuzovány správně, data ukazují, že na každých 1000 žen, které absolvovaly screening každé dva roky, připadá pouze jedna prevence úmrtí, zatímco celkový počet úmrtí mezi zkoumanými stoupne šestkrát." (Originál viz níže.) Samozřejmě, že někteří lékaři studii věří, zatímco jiní lékaři Vám řeknou tucet důvodů, proč je tato studie "pavědecká" - jenže  tak se prostě v současné medicíně bojuje s "novátory", kteří překážejí "rakovinnému průmyslu"...

(Screening for breast cancer with mammography is unjustified. If the Swedish trials are judged to be unbiased, the data show that for every 1000 women screened biennially throughout 12 years, one breast-cancer death is avoided whereas the total number of deaths is increased by six. If the Swedish trials (apart from the Malmö trial) are judged to be biased, there is no reliable evidence that screening decreases breast-cancer mortality.)

Dobré shrnutí problematiky v angličtině najdete i v tomto článku dr. Mercoly.

O žádné novější studii, srovnatelné s tou kanadskou, zatím nevím - pokud se dozvím, určitě napíši - faktem ale je, že ta trvala 25 let, takže bude chvilku trvat, než někdo něco podobného na podobně široké bázi uspořádá.

Termografické vyšetření prsu pokud vím poskytují zde. Doufám, že kontakt stále funguje. Kdyby ne, určitě mi napište a zkusíme vymyslet něco jiného.

S přáním dobrého zdraví a Božího požehnání pro Vás i Vaši rodinu 

Erika Hájková

Kdo zabere země třetího světa až všichni uprchlíci odejdou?

Dobrý den vám všem,

otázka je, když se takřka všichni přestěhuji ze 3tího světa do Evropy co se bude dít s jejich zemí po vystěhování. Kdo se tam nastěhuje po nich? Kdo to zabere?

S pozdravem,

Ed Krása

Canada

 

Vážený pane Kráso,
 
snad se nemýlím, když z Vašeho dotazu cítím jistou nadsázku.
 
Pokud však takovýto dotaz vezmeme zcela vážně, dojdeme k jistému závěru, že i ve chvíli, kdy Evropu imigranti zcela zaplní – jak se lidově říká – utlučou nás čepicemi, bude jejich příbuzných v původní domovině zbývat až až. Když se podíváte, jakým způsobem narostl počet obyvatel v některých zemích třetího světa, uvědomíte si ty ohromné počty potenciálních imigrantů. Například Nigérie má již bezmála 180 miliónů obyvatel, což je skoro o 40 miliónů vice než Rusko, více než pětinásobek obyvatel Kanady. Ještě v roce 2005 to bylo 140 miliónů, v roce 1990 to bylo 90 miliónů. 45 % obyvatel je mladších 15 let (v Česku je to 14,5 %, u Vás v Kanadě 15,5 % - a to tam také máte nemálo imigrantů). A to se jedná pouze o jednu z mnoha zemí, odkud se k nám valí (a budou valit) imigranti.
 
Ještě pro představu se podívejme na Bangladéš. Odtud nám sice bezprostředně imigrační vlna nehrozí, protože je to daleko a není v možnostech tamních obyvatel se do Evropy dostat, avšak míra přelidnění této země je takřka neuvěřitelná. Žije zde 160 miliónů lidí na rozloze menší než jedna sedmina rozlohy Ontaria (když se ještě jednou podívám k Vám do Kanady). To v přepočtu znamená, že na jednoho obyvatele připadá čtverec 30 x 30 metrů, který ho musí uživit, poskytnout mu prostor na veškeré činnosti, napojit ho vodou, absorbovat jeho odpady atd. A to nemluvě o tom, že velkou část země tvoří bažiny a další nepoužitelné prostory.
 
Tyto země se tedy rozhodně jen tak nevyprázdní. Spíše je otázkou, jakým způsobem budou technologicky fungovat ve chvíli, kdy zkolabuje Západ (a to právě mj. v důsledku imigrace), který prostřednictvím více či méně seriózního odběru produktů těchto zemí (vzpomeňme např. cenné kovy a minerály) udržuje jejich ekonomiku životaschopnou. V tu chvíli jejich exodus ještě zesílí do zemí, které ještě nejsou zplundrované, případně tam dojde ke konfliktům. Nebo v průběhu umírání Západu převezme ekonomické otěže v těchto zemích někdo jiný. Například ve velké části Afriky se již delší dobu více či méně nápadně angažuje Čína.
 
Z toho všeho plyne, že tuto Vaši starost můžete klidně hodit za hlavu. Čekají nás jiné problémy.
 
Za Protiproud srdečně zdraví Karel Šimek

Dopis poslankyni TOP 09 Heleně Langšádlové

"Vy kráávo nebeská", ano, jeden z mnoha pěkných citátů z dnes již kultovního televizního seriálu, Nemocnice na kraji města, v provedení nezapomenutelného pana Kopeckého. Stejně, jako Vy paní Helenko, vždy o sobotní půlnoci, při sklence dobrého vínka sedáváme s přáteli, sledujeme různé filmy, seriály a jak se říká, "pokecáme", pochopitelně, že řeč občas sklouzne i na politiku. Naši přátelé hlasovali v posledních volbách do českého parlamentu pro TOP09.

Když si ovšem přečetli Váš rozhovor v Parlamentních listech, který jste poskytla právě včera, o půlnoci 17.5.2015, byli šťastni. Volili dobře. Skoro až do rána bílého, jsme potom vedli debaty na téma, kdo je okupant a agresor, a naopak, kdo je ten, který chrání a humanitárně pomáhá nám všem, tj. lidem, kteří chtějí skutečně mír a klid na celém světě.
 
Jednoznačně, posíleni Vaším "názorem", jsme se nakonec shodli, že tím zlým, ošklivým, nafoukaným "Drakem", je jednoznačně Rusko. To zlé Rusko, které např.Krym dostalo zpět, no jen považte "bez jediné kapky krve", místo toho, aby třeba  alespoň 78 dní shazovalo humanitární bomby na malý, chudý, desetimiliónový národ a tím mu pomohlo dostat se, ze všech těch jeho nesnází. Od Ruska je to skutečně hanebné, že není schopno takovéto bohulibého konání.

Vždyť těch pár tisíc zabitých a zmrzačených dětí, žen a starců stojí přeci za to, aby tato země začala opět volně dýchat (i přes to, radiací zamořené ovzduší, způsobené ochuzeným uranem používaným, Velkým, hodným strýčínkem). To víte paní Helenko, lidé stále nedokáží ocenit dobré úmysly, hodného, mírumilovného a nanejvýš spravedlivého Dědouška, který to vždy myslel, a stále myslí s námi všemi dobře.

Vy, paní Helenko, nám, obyčejným lidem, ale dáváte ještě naději, neb jste dokladem, že jsou ještě mezi námi stále upřímní, čestní lidé, kteří mají, jak se říká "všech pět pohromadě" a navíc, jsou našimi ústavními činiteli. Takovou silou intelektu zákonodárců v parlamentech, se může chlubit jen málo zemí. Je dobře, že Jste a My, ovčané tohoto stádu, Vás za to milujeme. Ruskému Draku, který neustále se snaží o nadvládu nad celým světem, který svými dvěma základnami, (oproti pouhým 230 základnám našeho milého Dědečka), neustále ohrožuje mír celé Evropy, Té Evropy, která nyní mimo jiné, má starosti s "uprchlíky" se zemí, kde rozdmýchal oheň nenávisti, a oni hledají útočiště u prsu své Maminky.

Promiňte, jsem opět dojat, jako když naší drahou vlastí, projížděli minulý měsíc naši "Kluci američtí".Jen díky jim, ten Zlý,Ruský Drak, svými hnusnými, agresivními klepety nás ještě nezachvátil. Však také byli srdečně vítáni celým národem, jak také bylo možno vidět ve všech zprávách našich korektních, jednostraně nezaujatých médií. Jen díky těmto mediím, se může lid dozvědět, kde je skutečná pravda. A tam, kde je pravda Helenko, obyčejně vítězí i láska. "Že"?

Heli, Děvče zlaté, děkuji Bohu, že jste a že nejste sama, která sdílí názor, že to hlavní nebezpečí pro Svět, je Rusko. Věřím, že bude-li, nedej bůh, to ale nutné, dáte svým synkům, na základě připravovaného braného zákona do rukou zbraň, a řeknete "jděte chlapci a braňte demokracii, pravdu a svobodu, bijte se za hodňoučkého Strýčínka, kterému je starost nad světovým mírem dalece nadevše, než starost o svoji měnu, postavení a jiné mrzké, nicotně ubohé hodnoty"!

Helenko. Srdečně Vás všichni zdravíme, přejeme pevné zdraví ( i fyzické ) a těšíme se opět na další parlamentní volby ( budou-li vůbec ještě ).

Josef Titl, Plzeň

Naši eurohujerové

Známe je. Od těch snaživých, až k těm zatvrzelým. Dnes mají své žně. Pochvalují si, co všechno si mohou v Česku dovolit. Je možno skandalizovat, či urážet politika, který má jiný názor než mediální komentátor. Tím nejlepším cílem, je pro ně dnes náš prezident. Jen si usedl na prezidentský stolec, už se spustila mediální kanonáda. Dle eurohujerů, vyhrál totiž  ten nesprávný.

Takže hurá na něj. Můžeme po něm házet vajíčka, z prezidenta můžeme dělat hospodského opilce, můžeme mávat rychle dodanými červenými kartičkami, můžeme mobilizovat ty známé naše „kavárenské…“, prostě  prezident je nepřítelem č. 1.  

Všemocná media a jejich novináři určují, co prezident může a co nemůže. Tedy koho smí český prezident v zahraničí navštívit, koho naopak nesmí. Koho může do ČR  pozvat a koho naopak nesmí. Takže vlastně ty prezidentské volby jsou úplně zbytečné. Prezident v očích medií,  je natolik nesvéprávný, že se chce skoro zavolat tomu našemu známému filmovému Chocholouškovi, kdo že to běhá po Hradčanech. 

Prezidentovy cesty do Číny,  či do Moskvy,  jsou dle médií přímo ukázkovou cestou do pekla. Podat ruku, uctít padlé, položit věnec,  je nežádoucí.

Dnes se dovídáme, s patřičným zpožděním, že přehlídce na Rudém náměstí přihlíželi i prezidenti takových států, jako je Čína, Indie. Ale byli tam i prezidenti z Řecka, Kypru, ministr zahraničí Francie, tedy ze států EU. Této skutečnosti si naši eurohujerové nepovšimli. Mezi účastníky přehlídky pochodovali i elitní vojáci z mnoha států světa. Také z té Číny, Indie, ale i z toho malého statečného Srbska, které před 15 lety čelilo náletům NATO. Tribuny byly plné delegací z celého světa. Přehlídka byla jedinečnou podívanou.

A pochod Pluku nesmrtelných byl dojemný. Půl milionu občanů neslo fotografie svých předků, válečných hrdinů. Celé Rusko vzpomínalo na své padlé hrdiny, celé Rusko také slavilo. Spot s touto přehlídkou obletěl celý svět. Zastavil se až na fasádě Bílého domu.

A co naši eurohujerové ? Ti jen v koutku poštěkávali. Chybičky hledali, stébel se chytali, moudra rozdávali. Nikdo si jich moc nevšimnul, nikdo je nepostrádá, je to jak s prošlým zbožím.

Je to trapný pohled na české eurohujery. Ale nic nového pod sluncem. Znali jsme tyto snaživce i dříve, byli za Protektorátu, za komunistů, jsou i dnes. Jejich články jsme při čtení v tramvaji vynechávali. Jejich konce byly smutné.

Přemysl Votava   

Král Lávra versus demokracie podle „Schlafenberka“

Přeji Vám hodně zdaru ve Vaší veřejně prospěšné a nelehké práci.

Josef Sedláček

 

Lávra versus demokracie

( aktuálně s KHB )

 

Nebyl ani tyran,

nebyl taky Žid:

Cizím nenabíjel svoji kasu,

rekrutýrkou nesužoval  chasu,

nedal chudé dřít ….

 

XXXX

Oranžová šála  jenom chvilku vlála,

ta legrace nás ale - hodně peněz stála.

Julie se smála, měla řeči vzletné,

když však potom vládnout měla

nebylo to pěkné !!!

 

Brečeli pak nad tím vztekem

Bilderberg se Schlafenberkem.

Věrni zůstali svým otcům

rozhodnuti k pádné ráně

fašistům a  Banderovcům

rozdávají nové zbraně

 

Vox populí - vox deí:

„Sevastopol je v pi“

 

Ač nejsme národ  vyvolený

bojovat půjdou i naše ženy.

Pro silný dolar, levnou ropu

chystáme válku pro Evropu.

 

Je mi tak trochu z toho úzko,

že chceme zas dobývat Rusko.

Než Napoleon s Hitlerem

lépe to jistě nesvedem.

 

Dubito ergo cogito:

„Budeme biti jak žito“

 

Na oltáři jen zlaté tele

v každém vidíme nepřítele.

O naše děti se teď bojím,

jsem křesťan, Slovan, Gádžo, Gojím !!!

 

A to je konec této básně,

v Brixenu je stále krásně.

 

K autorství se doznává:  Josef Sedláček

1 ... 52 53 54 55 56 ... 84
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

V USA to houstne: Země na prahu občanské války? Koronavirus jako nástroj řízeného chaosu. Černé kongresmanky užitečnými idiotkami globalistů. Propouštění vězňů a ochromení policie. Krvavé hlasy

V USA to houstne: Země na prahu občanské války? Koronavirus jako nástroj řízeného chaosu....

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky