Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Nový starosta

Vazena redakce,

vcerejsi vydani Parlamentnich Listu opet presvedcilo sve ctenare, ze v Cesku je dnes opravdu mozne snad vsechno, zejmena pak v Praze. Stalo se tak uverejnenim video klipu, kde sam "pan tvorstva", jinak znamy jako protekcni spratek Novotny, se ujal slova jako novopeceny starosta mestske casti Reporyj. Ti z nas, kteri si (blahove) mysleli, ze ponekud zmirni jeho jinak abrasivni chovani, se dockali jen dalsiho zklamani.

Tento "samorost", jehoz genialita existuje jen v jeho narusene psychice, se opet predvedl v pravem svetle, vcetne jeho vulgarni mluvy, bez niz se nedokaze adekvatne vyjadrit, byla jeste intensivnejsi nez obvykle, jelikoz si k teto "produkci" prizval neskutecne servilni individuum, ktere mu kladlo navadejici otazky, inspirujici k jeste vetsimu "rozletu choreho ducha". A tak jsme byli informovani o mnoha tvarich a nuanci tohoto umeleckeho vykvetu, ktery pry nema obdoby. Tomu neni tezke verit.

I pri sve podlezavosti jeho partak "narazil", kdyz podle pana Novotneho ho pry prerusil v jeho nekonecne tirade o jeho prednostech. Byl okamzite vykazan do patricnych mezi, jelikoz pan starosta na to "neni zvykly". Takze jsme se postupne dovedeli, ze je mimo jine novinar, ktery sice trvale drmoli sva slova, ale ma talent, je tez prosluly jako playboy a aby tomu konecne dal korunu, prohlasil se za "krasavce". Bozi dobroto... I pres jeho znacny telesny objem otazka zustava, v ktere casti sve anatomie prechovava vsechny sve prednosti a ctnosti. Nejspise nekde na konci zazivaciho traktu.

Takze z nevzhledne kukly se nam vylehl prekrasny, preletavy a barvity motyl, aby konecne usedl na tu spravnou kvetinu... politiku. Nez se nadejeme, diky jeho jasnozrivosti, bude z nej zakonodarce. S jeho nazory se tam urcite uplatni, jelikoz v tomto spolku urcite najde "souverce", s kterymi muze resonovat. Mozna i pani Sojdrova si ho "osvoji" vzhledem k jejim materskym pudum. Nikdy nerikejme nikdy... Cesko, zeme neomezenych moznosti, kde zitra znamena vcera. I to si nekteri z nas pamatuji.

Srdecne z kanady zdravi George Smekal, Ontario.

Stoltenberg

K článku pana Dugina v Protiproudu malou poznámku.

 

Rétorika pana Stoltenberga má naivní podtón v tom smyslu, že na pozadí nových závodů ve zbrojení a prohlášení pana Trumpa k raketám středního doletu se pan Stoltenberg snaží trénovat údajnou uspávací naivitu Ruska apelováním na dobré vztahy Ruska k Evropě, pro jejichž udržení bude Rusko naivně přihlížet stupňování americké agresivity, jako by evropské NATO bylo jiné než americká okupační armáda v Evropě.

 

Reakce Trumpa na představení nových zbraňových systémů Putinem jeho politrukům musela zákonitě přijít. NATO i US army si moc dobře uvědomuje, co představují nové vícehlavicové, až dvacetinásobně nadsonické systémy nejen pro Evropu.

 

Vojensko-politické časově vzdálenější souvislosti často filosofům chybí. Souvislostí je víc, zejména s pozicí Trumpa, ale toto prozatím stačí.

 

J. Hamouz

Oslavy a vlastenectví

Vazena redakce,

shodou okolnosti jsem byl na navsteve v Praze behem oslav vzniku nezavislosti ceskeho statu. Podle nekterych zdroju byly oznaceny ceskymi medii za dustojne a dobre zpracovane, zejmena pak co do jejich mnozstvi. Nejsem zdaleka povolan k nejakemu osobnimu soudu, tak ci onak. Mohu se jen pokusit o sdileni mych dojmu z vysilani Ceske televize, nikoliv z me pritomnosti na nich. Snad nejsilnejsi z nich byla jista davka nostalgie o tom, co mohlo byt. Historie vsak hovori o osudu maleho naroda v Evrope, odsouzeneho se vecne potykat s jeho pouhou existenci, nemluve o moznosti spravovat sve zajmy jako nezavisleho statu.

Navzdory "silackym" proslovum ruznych vladnich cinitelu v mediich tomu neni jinak i v pritomnosti. Poslednim temer kniznim prikladem muze byt Istanbulska smlouva, o ktere se tvrdi, ze neni zavazna, ale byla pry jiz predbezne podepsana a schvalena ceskou vladou. V jadru lze o ni rici, ze prosazuje smazani rozdilu mezi legalni a nelegalni migraci, tudiz otvira stavidla pro tu druhou. Dodnes neni uplne jasne, jaky postoj k tomu zaujme cesky premier, i kdyz se v mediich vyjadruje proti jeji ratifikaci. V praxi jsou to ciny, ktere mluvi za sebe. Co zazni doma, neni vzdy to, o cem je rec v Bruselu, kde moznost overeni ceskou verejnosti je temer nulova. 

Mam silny dojem, ze mluvit o ceskem vlastenectvi ve spojeni s nekterymi ceskymi politiky by bylo velmi zpozdile, i kdyz by to mel byt zakladni predpoklad u tech, kteri "ridi" stat. Ceska "rozhadanost" a kupecky pristup k vlasti jiz mnohokrat v minulosti napachal nedozirne skody na velmi dlouhou dobu. I dnes mame jedince, kteri uprednostnuji sve osobni sobecke zajmy na ukor ceske verejnosti, ktera jim vyslovila (blahove) duveru a vyustila v az smutnou ucast u voleb. Ruznorode "koalice" slucujici se v naprosto nefunkcni celky neschopne ucinit ta nutna rozhodnuti, ktera jsou od nich ocekavana. 

Naproste plytvani casem a penezi na "presvedcovani" verejnosti o vecech, ktere bytostne nenavidi na zaklade jednoduche logiky silne pripomina leta meho mladi, kdy deti byly nuceny zaujmout stanovisko pro jejich "vnejsi fungovani", zatimco doma se dovidaly o pravem stavu a skutecnosti. Neziskovky typu "Cloveka v tisni", financovane zvenci pak utvareji mysl nezletilych k "obrazu svemu", nanestesti nejmene dve generace nynejsich rodicu jiz nejsou schopny ucinit totez. Jak v minulosti rekl Chruscev smerem k USA, "my vychovame vase deti". Historie se opakuje, tentokrat v obracenem gardu.

My starsi muzeme jen snit o madarske vlade, ktera resolutne haji svuj narod a jako takova se stava "vyvrhelem Evropske Unie" a tak se vystavuje ruznym postihum z jeji strany. To same hrozi i Italum, kteri se snazi "zachranit co se da". Zda se jim to podari je veci silne spekulace, Evropa je nyni mistem nesmirneho vnitrniho a vnejsiho tlaku, znasobeneho zajmy "spojencu" v USA, Ruske federace a v posledni rade i Ciny. Take globalni elity, ktere se snazi "vymenit" populaci Evropy neustavaji ve svem snazeni, za vydatne pomoci Evropske Unie a OSN. Nedokazi si predstavit, jakou mame sanci to prezit s nasi stavajici vladou, ani to nechci domyslet... prilis bolestne. 

Se srdecnym pozdravem se louci George Smekal, Ontario, Canada.

Zaujala mne kniha

Vážená redakce,

sleduji pravidelně Váš magazín Protiproud. Čtu také knihy Dr. Petra Hájka. Jste pro mne velikou autoritou.

Nedávno jsem dostal jako dárek knihu Bohdana Chudoby ČLOVĚK NAD DĚJINAMI (Torst 2018). Jsem už starší člověk, ale nikdy jsem takovou knihu nečetl. Jsem nadšený, ale zároveň na rozpacích.

Je zjevné, že Chudoba je solitér, který vidí jádro křesťanství v Kristu samotném a jeho radostném sdělení a v předkonstantinovské době církve a distancuje se od teologů i slavných učitelů Církve (!), kde toto postrádá. S katolickým milieu v exilu byl pravděpodobně v osobním sporu a zřejmě také proto vychází kniha až 40 let po svém dokončení. Chudoba miloval pravoslavnou zbožnost, což ho sblížilo s P. Tomášem Špidlíkem, který také napsal jeden z doslovů knihy. Velmi zajímavý je i doslov španělského teologa P. Pabla Blanca Sarta, mj. životopisce papeže Benedikta XVI., jak jsem se dozvěděl na internetu.

Velmi pozoruhodnými jsou Chudobovy poznatky o čase, pekle, světle, nesmrtelné duši, atd. Pro mne zcela novou je problematika správnosti překladu biblických textů, na kterou Chudoba upozorňuje díky svým jazykovým znalostem.

Je to kniha podle mého mínění velmi originální - v českém jazykovém prostoru obzvláště - a velmi rád bych četl její recenzi od nějakého moudrého člověka nebo ještě lépe nějakou diskuzi o té knize.

S úctou

Hypnoterapie

Vážená redakce,

četla jsem Váš článek týkající se připravovaného zákona, který by měl regulovat léčitelskou praxi. Ráda bych k této věci něco doplnila.

Nechci se tolik zabývat obsahem článku jako takovým, s některými věcmi souhlasím, s jinými nikoli. Četla jsem obdobných obhajob už více, ale nikde nebylo ozřejmeno, jak je na tom za současných okolností pacient sám a jak je nebo není chráněn, když se rozhodne pro onu alternativní cestu a svěří se do rukou léčitele.

V krátkosti Vám to mohu nastínit díky vlastní zkušenosti. Po dlouhém rozvažování jsem se rozhodla podstoupit hypnoterapii. Bohužel jsem ve výběru terapeuta neměla štěstí. Dotyčný se v mém případě dopustil závažného pochybení, naprosto neslučitelného s etickým kodexem a způsobil mi psychickou újmu. Ve snaze o docílení řádného posouzení věci jsem kontaktovala tyto organizace:

  • Česká psychoterapeutická společnost,
  • Unie psychologických asociací ČR,
  • Sekce hypnózy a relaxačních technik ČLS JEP.

Můj podnět řešila řada pověřených osob a nemohu si stěžovat na neochotu. Závěr byl ovšem následující: vzhledem k tomu, že dotyčný spadá právě do kategorie "lidový léčitel", nejsem pod žádnou právní ochranou a žádná z těchto organizací jej nemůže nijakým způsobem postihnout, protože to nespadá pod jejich pravomoce. Přitom mi jedna z nejvýše postavených hlav právě České psychoterapeutické společnosti sdělila, že jsou ze situace sami zoufalí. Kontaktuje je spousta poškozených pacientů a nemohou jim v tomto ohledu nijak pomoci, protože lidoví léčitelé nenesou za zdraví pacienta trestní zodpovědnost jako lékaři.

V takovém případě zbývá člověku podání trestního oznámení nebo občanská žaloba. I přesto je ovšem složité prokázat, že se dotyčný dopustil trestného činu - vlastně neporušil zákon, který neexistuje. Bylo by zapotřebí prokázat újmu na zdraví, ale to nelze vždy jednoznačně a vůbec v případě, kdy se jedná o duševní zdraví...

Můj případ se stále řeší (už přes rok). Osobně jsem nezanevřela na alternativní medicínu, ale mám za to, že by se s touto dírou v zákoně mělo něco dělat.

S přátelským pozdravem J.

1 2 3 4 5 ... 84
REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Nástup: Krysy vylézají z děr. Babiš to zvládl. Nejasné světlo na konci tunelu. Na maršála osvoboditele malý pražský nácek nemá. V4 (nebo 3?) před tvrdou zkouškou. Další invaze? Kominterna tiskne prachy. Vydržíme?

Nástup: Krysy vylézají z děr. Babiš to zvládl. Nejasné světlo na konci tunelu. Na maršála...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky