Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Zaujala mne kniha

24. 9. 2018

Tisk článku

Vážená redakce,

sleduji pravidelně Váš magazín Protiproud. Čtu také knihy Dr. Petra Hájka. Jste pro mne velikou autoritou.

Nedávno jsem dostal jako dárek knihu Bohdana Chudoby ČLOVĚK NAD DĚJINAMI (Torst 2018). Jsem už starší člověk, ale nikdy jsem takovou knihu nečetl. Jsem nadšený, ale zároveň na rozpacích.

Je zjevné, že Chudoba je solitér, který vidí jádro křesťanství v Kristu samotném a jeho radostném sdělení a v předkonstantinovské době církve a distancuje se od teologů i slavných učitelů Církve (!), kde toto postrádá. S katolickým milieu v exilu byl pravděpodobně v osobním sporu a zřejmě také proto vychází kniha až 40 let po svém dokončení. Chudoba miloval pravoslavnou zbožnost, což ho sblížilo s P. Tomášem Špidlíkem, který také napsal jeden z doslovů knihy. Velmi zajímavý je i doslov španělského teologa P. Pabla Blanca Sarta, mj. životopisce papeže Benedikta XVI., jak jsem se dozvěděl na internetu.

Velmi pozoruhodnými jsou Chudobovy poznatky o čase, pekle, světle, nesmrtelné duši, atd. Pro mne zcela novou je problematika správnosti překladu biblických textů, na kterou Chudoba upozorňuje díky svým jazykovým znalostem.

Je to kniha podle mého mínění velmi originální - v českém jazykovém prostoru obzvláště - a velmi rád bych četl její recenzi od nějakého moudrého člověka nebo ještě lépe nějakou diskuzi o té knize.

S úctou


REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

USA: Patrioti budují domobranu. Občanská válka? Převrat v Komuně: Transgender vyhnán kriminálníkem. Běloši do pracovních táborů? Média mimo realitu. Honičky a rabování utužují zdraví! Vše podle Majdanu

USA: Patrioti budují domobranu. Občanská válka? Převrat v Komuně: Transgender vyhnán kriminálníkem....

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky