Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Hypnoterapie

12. 9. 2018

Tisk článku

Vážená redakce,

četla jsem Váš článek týkající se připravovaného zákona, který by měl regulovat léčitelskou praxi. Ráda bych k této věci něco doplnila.

Nechci se tolik zabývat obsahem článku jako takovým, s některými věcmi souhlasím, s jinými nikoli. Četla jsem obdobných obhajob už více, ale nikde nebylo ozřejmeno, jak je na tom za současných okolností pacient sám a jak je nebo není chráněn, když se rozhodne pro onu alternativní cestu a svěří se do rukou léčitele.

V krátkosti Vám to mohu nastínit díky vlastní zkušenosti. Po dlouhém rozvažování jsem se rozhodla podstoupit hypnoterapii. Bohužel jsem ve výběru terapeuta neměla štěstí. Dotyčný se v mém případě dopustil závažného pochybení, naprosto neslučitelného s etickým kodexem a způsobil mi psychickou újmu. Ve snaze o docílení řádného posouzení věci jsem kontaktovala tyto organizace:

  • Česká psychoterapeutická společnost,
  • Unie psychologických asociací ČR,
  • Sekce hypnózy a relaxačních technik ČLS JEP.

Můj podnět řešila řada pověřených osob a nemohu si stěžovat na neochotu. Závěr byl ovšem následující: vzhledem k tomu, že dotyčný spadá právě do kategorie "lidový léčitel", nejsem pod žádnou právní ochranou a žádná z těchto organizací jej nemůže nijakým způsobem postihnout, protože to nespadá pod jejich pravomoce. Přitom mi jedna z nejvýše postavených hlav právě České psychoterapeutické společnosti sdělila, že jsou ze situace sami zoufalí. Kontaktuje je spousta poškozených pacientů a nemohou jim v tomto ohledu nijak pomoci, protože lidoví léčitelé nenesou za zdraví pacienta trestní zodpovědnost jako lékaři.

V takovém případě zbývá člověku podání trestního oznámení nebo občanská žaloba. I přesto je ovšem složité prokázat, že se dotyčný dopustil trestného činu - vlastně neporušil zákon, který neexistuje. Bylo by zapotřebí prokázat újmu na zdraví, ale to nelze vždy jednoznačně a vůbec v případě, kdy se jedná o duševní zdraví...

Můj případ se stále řeší (už přes rok). Osobně jsem nezanevřela na alternativní medicínu, ale mám za to, že by se s touto dírou v zákoně mělo něco dělat.

S přátelským pozdravem J.


REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

USA: Patrioti budují domobranu. Občanská válka? Převrat v Komuně: Transgender vyhnán kriminálníkem. Běloši do pracovních táborů? Média mimo realitu. Honičky a rabování utužují zdraví! Vše podle Majdanu

USA: Patrioti budují domobranu. Občanská válka? Převrat v Komuně: Transgender vyhnán kriminálníkem....

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky