Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Názory čtenářů

Každý z těchto dopisů lze samostatně na internetu sdílet prostřednictvím jeho adresy (získáte kliknutím na jeho nadpis, nebo použitím tlačítka „Poslat e-mailem“).

Pokud nechcete, aby Váš dopis mohli číst také ostatní, prosíme – výslovně to ve svém listu uveďte. Stejně tak v případě, že nechcete zveřejnit své jméno, napište značku, pod kterou jej v rubrice Názory čtenářů máme uvést. Titulky uvozující jednotlivé dopisy jsou redakční. Případné odpovědi členů redakce jsou vyznačeny tučným písmem.

Dnešní úvaha trochu o všem

Vazena redakce,

Pokud nekteri z nas nesidli permanentne v jeskyni, jsou vystaveni neustalymi zpravami od "zpolitizovanych vedcu" a politiku, z nichz mnozi, mezi jinym, snad propadali i z chemie, jak se nebezpecne blizime k zaniku teto planety lidskou industrialni cinnosti. Nekteri z nich si z toho dokonce dovedne udelali lukrativni trafiku, jako byvaly kandidat na americkeho presidenta Al Gore , ktery chtel prodavat "odpustky hrisnikum". Na teto bohulibe cinnosti vydelal "jen" 24 milionu, ale jeho priblizne jmeni je 300 milionu. Jak znamo, nase planeta obsahuje celou radu aktivnich sopek, ktere jedinym vybuchem predci svymi zplodinami celou prumyslovou historii lidstva od jeho vzniku. Nemluve o tom, ze v dobach dinosauru, kteri konzumovali tuny zelene denne, byl obsah uhliku, ktery podporuje jeji rust, v ovzdusi mnohem vyssi, nez dnes.

Zijeme v tragicke dobe, kdy politicke lzi a podvody nabyvaji rozmeru velehor. Politici "placi" nad zvysenou umrtnosti kvuli kvalite ovzdusi, ale v zajmu "kseftu", jako jsou valky a genocidy, chemicke prisady v potravinach, ktere musi vydrzet nejen dlouhodobou prepravu, ale musi i dobre vypadat... tytez potraviny, ktere byly v minulosti kvalitni a vypestovane doma za dozoru statu. Znacny vzrust rakovin vseho druhu v posledni dobe je vysledkem neustaleho stresu ve spolecnosti. Z toho nas "leci" farmaceuticky prumysl leky, ktere maji celou radu vedlejsich ucinku...a tak sortiment jejich uzivani stale roste. Byznys jen kvete. Proto je doktori tak radi predepisuji, maji z toho provize. A tak hon na poctive lecitele prirodnimi zpusoby pripomina hon na carodejnice ve stredoveku.

Kamz se asi znovu vratime prilisnou nadprodukci a konsumerismem, ktery vychovava lidi, zvlaste mlade, ze jejich mobil z minuleho roku neni "in". Ten novy je v libivych duhovych barvach. A "zavislaci" reaguji. A nase uplne "vymastena omladina" neda dohromady souvislou vetu bez "jako". Jako co, ptam se. Nechtejte po ni napsat dokonce dopis, se zlou se potazete. To oni radsi v patek stavkuji... dalsi duvod jak se vyhnout skole. Navrhnete, ze zajimavosti, stavkovat v sobotu a nadseni podstatne opadne. Nova generace je vychovavana jako arogantni a sebestredna skupina lidi, bez empatie ci citu pro mene movite. Ti, kteri vlastne vybudovali stat a odesli do penze jsou nyni nekterymi mladymi povazovani za "pritez". Oni prece nikdy nezestarnou, oni ne. A tak bychom mohli pokracovat ad nauseum.

Stale vice lidi si klade otazku, proc tak horecne spechame nikam. Ti, kteri maji ve zvyku cist jiz to nejmene tusi. Historie nas uci, ze nase civilizace neni zdaleka prvni, ktera kdy existovala. Vsechny predchozi pak mely jeden spolecny rys... pravidelne zanikaly s prichodem jejich konecneho vyvoje, tedy vrcholu. Bylo to vzdy o pokusu se vyrovnat "bohum" a ignorovanim prirozeneho a vyzkouseneho chodu veci. Degenerace postoupila tak daleko, ze i zakladni predpoklad zivota, muzsky a zensky gender je zpochybnovan umelym "soutezenim" mezi nimi, ve snaze znicit rodinu a potazmo i narod. Postupne "odlidstovani" a ztrata chuti i komunikovat normalnim zpusobem je vice nez zrejma. Nektere zeny se nyni i pohorsuji nad pouhym komplimentem od tech Neandrtalcu, kteri je chteji "zotrocit". Deti se stavaji prepychem, stat nema zajem o skutecnou podporu jeho zakladu.

Takze, delaji se pokusy s DNA, tak zvanym vedcum nevadi, ze je nemozne ho vratit do puvodniho stavu. Delaji se pokusy se stretem jadernych castic, system CERN na francouzsko-svycarske hranici je udrzovan astronomickymi financnimi naklady. Titiz vedci pak nemaji ani potuchy co se muze stat, kdyby se to vymknulo kontrole. Deticky objevily sirky a "dospeli" jim fandi. Hra na "bohy" tedy zdarne pokracuje, az jim to opravdova vyssi moc "zatrhne". Tito pavedci, ve sve nezrizene pyse, ktera pravidelne predchazi padu totiz ignoruji jeden zavazny fakt. Tato planeta je velmi citlivy organismus, jehoz podstata a chod nevznikl nahodou, tim mene pak "vyvojem druhu", jak blouznil Darwin. A ten se zacne branit, kdyz jeho zivotni rovnovaha je necitelne a hrube napadana. Maticka Zeme se jiz jednou zbavila "lidskych cizopasniku" a nic ji nebrani tak ucinit opet a znovu.

Pokud se ctenari bude zdat, ze tento prispevek je snuskou navzajem nesouvisicich temat, pak je nutne si uvedomit, ze vse souvisi se vsim, i kdyz se to na prvni pohled nezda. Kazda akce vyvolava reakci, jeden maly zachvev nastartuje lavinu. Neznalost souvislosti vede k nepochopeni dnesniho sveta. A ty nejsou vzdy volne pristupne. Ze zrejmych duvodu. Elity se tomu tvrdosijne brani. Maji moc a vliv. Jak kdysi pravil Einstein... pristi valka se bude konat s klacky v ruce, a to s notnou davkou stesti.
A "vyuka" opet zacne nanovo. Jedna definice silenstvi rika je delat veci stejnym zpusobem a ocekavat jiny vysledek. Jak se zda, lidstvo plne splnuje tento pozadavek.

Srdecne zdravi z Kanady George Smekal

Cizopasníci

Vazena redakce,

cirou nahodou jsem zahledl clanek v "Parlamentnich Listech", datovan 12. 12. 2018. Jednalo se o porad pana Veselovskeho, kde byl hostem jakysi Michal Kryl. Neodolal jsem a vyhledal toto video... Kryl a takova asociace!? To snad neni pravda, utrousil jsem ve sve mysli. Na obrazovce se objevil pomerne mlade vyhlizejici "exot" s podivnym satkem na hlave, neco na zpusob pirata, ze by dalsi privrzenec techto zoufalcu? Vyslo najevo, ze pan je clenem instituce, zvane "Nova skola", ktera existuje jiz 22 let. To jsem jiz zacal tusit, o jaky spolek zde asi pujde. Nemylil jsem se, mezi jinym je zde zminka i o "inkluzi".

A jsme doma... pan Kryl je dokonce MUDr. pusobici v teto instituci, ktera pracuje se znevyhodnenymi detmi a detmi cizincu. Budu citovat z jeho vyroku. Na otazku pana Veselovskeho, zda je zde misto pro vice cizincu, nasledovala standartni odpoved. Pokud se dostaneme do situace, kdy budou chybet lidi, jinou sanci nemame. Dalsi perla od "inteligenta". Spidlova zprava z roku 2006, pokud Evropa ma fungovat, tak musi otevrit branu rizene migraci. Pokud nebudeme schopni ji ridit, integrace bude velmi obtizna. Zminka o Spidlovi u me vyvolava dalsi zajem o tohoto "pirata". Takze... pan Kryl je "neziskovkar", odtud tedy jeho "moudra moudra".

Podle Kryla zde pry chybi "spolecenska objednavka, co ma vlastne skola byt". Zda to ma byt "vytah pro schopne" nebo moznost "vyrobit" obcana fungujiciho ve spolecnosti. Jiz tento termin by mel zvednout cerveny praporek... on chce vyrabet obcany s nejnizsim spolecnym jmenovatelem. Dokonce vinni rodice, postradajici jeho vysokoskolske vzdelani, ze nemohou motivovat sve deti k "vyssim cilum". Elitista jako vysity. Celkovy dojem, kterym tato snuska nesmyslu na me pusobi, je vsechno mozne, jen ne pro Buh vice ceskych deti. Na rozdil od madarske vlady, ktera nyni projednava navrhy na podporu rodin statem, Cesko chce mermomoci "dovazet" cizince, s zadnym umyslem se integrovat. Evropske zeny se staly "lovnou zveri" pro tyto nove "obcany", aby se evropska populace zvysila?! Kvalita nade vse...

Pro prumerneho ceskeho obcana je velmi tezke zjistit, ze ceska "inteligence" zdegenerovala v tak pomerne kratkem case na uroven prodejnych kupciku, kteri, at s vedome "nevedomosti" ci pro svuj okamzity zisk je schopna zrady ceskeho naroda. Neni pro to jine slovo. V minulosti zdroj narodniho obrozeni, nyni zdroj jeho potencialni zkazy. Placeni cizimi zajmy, neznaji "spinave penize". Jak jsem jiz zminil jinde, i v prirode cizopasnik nenici sveho hostitele, ale tento druh se "vzdelanim" se nezda byt panem vsech svych smyslu. Pravdepodobne profesni zatez. Mark Twain: Nikdy jsem nedovolil skole, aby me zabranila ve vzdelani. Amen.

Srdecne zdravi z Kanady George Smekal

Vzpomínka na Československo

Vážená redakce,

nedávno jsem shlédl program paní Jílkové, kde strany oponentů se sestávaly z občanů obou národnosti. Jedním z důvodů byla také přítomnost pana Vondry a pana Okamury, jejichž postoje k EU jsou také dostatečně známé. Aby předmět dialogu byl dostatečně zdůrazněn, sama "neohrožená moderátorka" nabídla pastvu pro oči slušivým modelem šatů, které svým provedením připomínaly stylizovanou československou vlajku. To snad byl první a poslední případ, kdy armáda návrhářů a velmi manuálně zručných výrobců její rozmanité a jistě i drahé garderoby dávala nějaký smysl, mimo skutečnost, že u podstatně části české ženské populace asi vyvolává až nezdravý pocit závisti...

Nedivil bych se, kdyby v dnešní pomatené společnosti se nějaká žena našla a náležitě jí to "spočítala"...

Nyní vážně. Tato tematika se mě dotkla jen okrajové dvakrát, v rozsahu sedmi let. Poprvé v sedmnácti, kdy jako učeň druhého ročníku jsem byl členem skupiny, která byla odměněna za dobrý prospěch třídenním výletem do slovenských Tater. 

Náležitě "natěšení" jsme tedy vystoupili z vlaku, kde čirou náhodou již postávalo pár slovenských mladíků přibližně našeho věku. Netrvalo dlouho aby zjistili, odkud ten "výsadek na jejich nádraží" pochází. Jen díky ráznému povelu našeho dospělého vedoucího, který okamžitě "hasil náš testosteronový zážeh" jsme se také neocitli na návštěvě u "zandarou", kde by jsme jen těžce vysvětlovali, že "to oni". Nemluvě o negativním posudku našeho vedoucího, že nezabránil střetu kultur. 

O sedm let později, tentokrát již v Kanadě, se opět sešli ve třídě intenzívní výuky anglického jazyka, v podobě českých a slovenských rodin. Můj kamarád a já jsme byli jediní ještě svobodní. Netrvalo dlouho a slovenské ženy začaly mít "výhrady k Čehúnúm". Naštěstí hned po mém příjezdu jsem byl ubytován se Slovákem u jedné kanadské rodiny a hned od začátku jsme se spřátelili. Proto jsem ho požádal, aby, pokud bude moci, s tím něco udělal. Stalo se. Požádal své krajany, aby "umravnili" své ženy s tím, že jsme v nové zemí a své "žabomyší války" jsme měli odložit na torontském letišti. Kromě toho, že bychom spíše měli držet při sobě, ze stejného důvodu. 

Proto mě vůbec nedává smysl konání německé "makrely", která tak kavalírsky "pozvala" naprosto nekompatibilní jedince do Evropy... Kromě jejího totálního zničení. Co Hitler "nestihl, ženský Führer" dokončil... I on měl více než přátelsky vztah k Muslimům - zřejmě je spojovala jejich nenávist k Židům.

Zpět do Česka. Není tajemstvím, že Slovensko bylo po dlouhou dobu v područí Maďarska, již od 10. století. I když Slováci by měli být kulturně blíže k Čechům, že mne neznámého důvodů se spíše hlásili k maďarským "grófům". Po roce 1919, kdy byli historickými událostmi sloučení s Čechy za velmi obtížného jednání, bylo třeba skloubit dvě území s kulturními i hospodářskými rozdíly. Avšak údobí, o kterém se hovořilo u paní Jílkové bylo spíše o poválečném Československu. Nastal totiž proces, který měl za úkol povznést převážně agrární území na úroveň průmyslu českých zemí. Avšak ani to nevyústilo v "kulturním sblížení", jak se snad očekávalo. Slováci se stále cítili "utlačování", snad kvůli jejich staletému maďarskému područí. Kdo ví?!

V údobí převratných změn po roce 1989 začalo "lámání chleba" i v Češku. Pánové Klaus a Mečiar se rozhodli, že dva kohouti na smetišti nedělá Dobrotu, a tak bude pro oba lépe bytí pány, i když na menším "rybníčku". A tak se i stalo. Jak si oba nezávislé státy vedou dnes, těžko říci. Tolik vychvalovaná konjunktura českých zemí je, podle některých ekonomů, hezká pohádka pro nezasvěcené... Dobrou noc, děti. Česko prodalo dům i s celým vybavením. Svéprávný stát se rozplynul v moři korupce, která daleko předčí i tu za minulého režimu. Výměnou za banány máme sto tisíc bezdomovců, naše mládež je nevzdělaná generace nefunkčních analfabetů, mobilních "závisláků", pro které je Palach "ten týpek co" a dál nic, jen prázdný pohled do neznámá. To je, prosím, budoucnost národa... Inu, pokrok, teď již máme, co jsme chtěli... Skutečně?! Nyní, pro změnu, některým Čechům zase "vadí" Slováci žijící v Češku. V porovnání s Muslimy nebo s jejich českými vítači? Svatý Václave, Patrone české země. Kde jsi?

Srdečně z Kanady, George Smékal  

Mně to nebylo buřt

Vážený pane Hájku,

se zájmem jsem si přečetl Váš článek. Jsou v něm zajímavé myšlenky, i když s některými by se dalo polemizovat. Ale v podstatě "ano". S částí věty ..."při plném vědomí, že mimo Prahu je to lidem ve zbytku země v podstatě buřt", ale zásadně nesouhlasím. Já jsem v té době jezdil do Prahy celkem často, a tak jsem v lednu 1989 mohl alespoň o víkendu na "Václaváku" být. To, že většina občanů tehdejšího Československa neměla tuto možnost, tedy "být při tom", ještě neznamená, že to bylo lidem mimo Prahu "v podstatě buřt".

S přáním všeho dobrého

Zdeněk Lanz (České Budějovice)

Elektromobily - ještě větší dotace?

Vazena redakce,

dekuji za skvelou praci, kterou Protiproud odvadi. Clanek o elektromobilech pana Prokopce byl vynikajici, ale objevila se v nem jedna fakticka chyba v prekladu z puvodni studie, kterou autor citoval. Udava tak mylne, ze dotace na ZEV v Kalifornii presahnou 100 milionu dolaru. Spravny preklad je 100 miliard dolaru, coz podtrhuje argumentaci autora. Citace studie:

In California alone, the total cost of ZEV subsidies, including federal tax credits and state rebates for ZEV purchases, as well as subsidies for private and public charging infrastructure, is likely to exceed 100 billion.

Prosim o predani informace autorovi. Dekuji a v nadchazejicim roce se tesim na dalsi uzasne clanky.

T. Tauchman

1 2 3 4 5 ... 84

NEJČTENĚJŠÍ

Lékaři se svědomím jdou do boje: Rozhoduje se o budoucnosti národa? Prudký nárůst úmrtí očkovaných zní z USA. Špička ledovce? Špinavá hra pod pláštěm medicíny. Šíření strachu všemi kanály. Přestala veškerá legrace

Lékaři se svědomím jdou do boje: Rozhoduje se o budoucnosti národa? Prudký nárůst úmrtí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky