Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Konec svobody slova už i v Americe: Černá listina jako v padesátých letech minulého století. „Gay-friendly“ lůza je stejná jako „hrdinové“ z Majdanu

Konec svobody slova už i v Americe: Černá listina jako v padesátých letech minulého století. „Gay-friendly“ lůza je stejná jako „hrdinové“ z Majdanu

10. 4. 2014

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší otřesný případ zničené kariéry muže, který kromě jiného vynalezl program JavaScript. Píše o tom Patrik Buchanan

Ve Spojených státech sílí tlak „předvoje dělnické třídy“ na uzákonění „politicky korektního“ hedonismu v rámci „pokroku“– navzdory tomu, že většina obyvatel je zjevně jiného názoru. Totalitní myšlení v podání „majitelů Dobra“ se již projevuje naprosto nezakrytě a začíná mnohým připomínat McCarthyovské období padesátých let – jen „strašákem“ nejsou tentokrát stalinisté, ale „zlí tradicionalisté“, kteří si dovolují mít skandální názory. Třeba takové, jako že muži a ženy mají děti a tvoří rodiny.

PP

Příkladem jde (tradičně levicová) Kalifornie a její problémy kolem „manželství“ gayů a leseb.

Boj o vlastní zemi

Kaliforňané, ač jak řečeno tradičně levicoví, si odhlasovali Dodatek č. 22, který tato „manželství“ zakazoval. Jenže jejich vlastní Nejvyšší soud ho bryskně v roce 2002 zrušil jako neústavní. 

Učinil tak navzdory vůli většiny obyvatel státu – kteří však nelenili a již předem odsouhlasili Dodatek č. 8. Ten obcházel očekávané rozhodnutí soudu tím, že „pouze“ zakotvoval „manželství mezi mužem a ženou“ jako jedinou ústavně přijatelnou formu manželského svazku – podobně snahám, rodícím se nyní na Slovensku. Bitva mezi soudem a jeho vlastním politickým lidem se zdála rozhodnuta. Dodatek č. 8 však nakonec zrušil „nejpokrokovější“ federální ústavní soud v roce 2013, takže nyní jsou Kaliforňané zase „moderní.“ 

Tím však celá věc zdaleka nekončí.

Jedna z „hvězd“ kalifornského Silicon Valley, geniální počítačový programátor a manažer Brendan Eich, byl nedávno donucen k odchodu ze své vlastní firmy – prostě proto, že daroval před šesti lety příspěvek „politiky nekorektní“ záležitosti, úsilí o přijetí zmíněného Dodatku č. 8. 

Média hlavního proudu šílejí v extázi oslav, plivou na „pranýřovaného“ Eicha a řičí: Demokracie a lidská práva zvítězily nad lží a nenávistí...

Značný počet významných komentátorů, kterým ještě nevymlátila „politická korektnost“ mozek z hlavy však dobře ví, komu právě zvoní hrana. Například slavný Patrick Buchanan velmi přesně poznamenává:

Ano. Pokud máte na mysli demokracii z Majdanu, která vyštvala demokraticky zvoleného prezidenta z jeho vlastní země. Takovou demokracii máme nyní i v Americe – ach, kéž by ještě žil George Orwell!“ 

Buchanan: Gay mafie – nová černá listina

Komik Bill Maher tuhle prohlásil: „Máme v Americe gay mafii. A když těm hochům zkřížíte plány, tak vás pořádně klepnou přes prsty.“ 

Maher se proslavil mimo jiné svou Politicky nekorektní show a také je hvězdou talkshow V reálném čase (Real Time) na televizní stanici HBO. Jeho slova mířila na gay aktivisty a jejich soudruhy, kteří společně vyštípali ředitele obří internetové společnosti Mozilla Brendana Eicha z jeho místa.

Eich, který mimochodem vynalezl program JavaScript, bez nějž se dnes obejde jen málo počítačů, a který Mozillu v roce 1998 spoluzakládal, byl jmenován výkonným ředitelem teprve koncem března.

Zločin a trest

Okamžitě se dostal do křížové palby aktivistů. Jeho zločin?  Kdysi přispěl tisíc dolarů na kampaň, která se zasazovala za přijetí Dodatku č. 8 (Proposition Eight) kalifornské státní ústavy. Ten v podstatě znovu zavedl zákaz „manželství“ mezi osobami stejného pohlaví v Kalifornii. Dodatek č. 8 podporovala katolická církev, mormonská církev i černošské církve. 70% hlasů pro dodatek pocházelo od Afroameričanů.

PP koláž

Čtěte ZDE: V Americe jako u nás: Řev tisícihlavé saně brání „ukrajinskou lež“. Buchanan: Putin odpovídá na zhnusení lidí z úpadku Západu. Kincaid: Ne, je to satan!

Ačkoli se Eich omluvil za jakoukoli „bolest“, kterou snad způsobil a zavázal se podporovat rovnoprávnost gayů a leseb v Mozille, jeho prosba o milost zůstala jeho žalobci nevyslyšena. Pozdě, příliš pozdě se obrátil! Podle deníku The Guardian nakonec ve funkci skončil, poté, co bylo odhaleno, že také přispěl – ta hrůza! ta strašlivá hrůza! – na Buchananovu volební kampaň roku 1992. 

To ho definitivně potopilo. Copak je potřeba jakýkoli další důkaz o zločinné nátuře Brendana Eicha?

Skalpování a klády? Svoboda projevu!

Když lůza Eicha vyštvala ze společnosti, kterou odchoval od plínek, blogger Andrew Sullivan to komentoval slovy, že Brendana Eicha „gay aktivisté právě skalpovali.“ Sullivan pokračuje: „Neměl by náhodou jít pochodem hanby ulicemi? A co takhle ho vsadit do klády? Celá ta věc je mi odporná a měla by být každému, komu není lhostejná tolerance a diverzita ve společnosti.“

Kupodivu však „vymetení“ Eicha, který se podle seznamu svých příspěvků (podporoval i kampaň Rona Paula) jeví jako libertarián tradicionalistického střihu, média oslavují jako triumfální vítězství Prvního dodatku federální ústavy, zakotvujícího svobodu náboženského vyznání, slova a tisku. Pozoruhodné. 

James Ball v deníku Guardian píše, že rozhodně nejde o „porážku svobody projevu“. Naopak – prý je odstranění Eicha „vítězstvím – vyhoštěním zakladatele a ředitele jeho vlastním „lidem“ na základě otevřeného a rovnoprávného projevu.“ Jeho rezignace, soudí James Ball, je „učebnicovým příkladem toho, že systém funguje přesně, jak má.“

Demokracie podle George

Zdá se, že panu Ballovi připadá, že to, co provedla rozdychtěná „gay-friendly“ lůza Brendanu Eichovi je totéž, co „hrdinové“ z Majdanu dokázali, když prezidenta Janukovyče zbavili moci a vyhnali ze země.

Právě takhle totiž dnes funguje „demokracie“.

Mitchell Bakerová, výkonná ředitelka Nadace Mozilla (Mozilla Foundation), která Eicha vyprovodila ze dveří, prohlásila: „V Mozille věříme jak na rovnoprávnost, tak na svobodu projevu. Rovnoprávnost je nezbytná pro smysluplný projev. A pro rovnoprávnost musíte mít svobodu projevu. Přijít na to, jak se postavit za obě hodnoty současně, může být těžké.“

Ach, Georgi Orwelle, kéž bys ještě žil!

Paní Bakerová ve skutečnosti říká: Samozřejmě máme svobodu projevu – pokud ji ovšem budeme  využívat jen na podporu takzvané „rovnoprávnosti“.

Co uděláme s těmi, kteří svou svobodu projevu využijí k vyjádření názoru s hlubokými náboženskými i historickými kořeny, podle nichž je tradiční manželství nejen nadřazeno manželství osob stejného pohlaví, ale že to druhé je přímo protikladní přirozenému právu i morálce?

Co uděláme s institucemi, které učí a káží, že jakékoli sexuální vztahy mimo klasické manželství jsou špatné? 

Katolíci a Obama... a většina světa

Jedné takové instituci je už něco přes dva tisíce let: Katolická církev píše ve svém katechismu Učení Kristovo z roku 1976, že homosexuální styky jsou „sexuálním hříchem a perverzí“.

Myslíte, že je to církev dob minulých?

Inu, já nevím – ale jedním z autorů katechismu je Donald W. Wuerl z University Angelicum v Římě, což je, zdá se, tentýž kněz jako kardinál Donald Wuerl z Washingtonu, D.C., který je dnes jedním z úzkého kruhu poradců papeže Františka.

Čtěte ZDE: Obtěžuje vás „transgender“ na toaletě? Stěžujete si? Půjdete před soud! Chcete se léčit z homosexuality? Zákaz! Evropský Lunacek volá: Dohnat a předehnat!

Ale nebavme se jen o katolické, mormonské, evangelické a protestantské církvi. Stejný názor na věc má islám, a když už o tom mluvíme, většina Američanů a podstatná většina populace celého světa.

Do minulého roku byl proti manželství osob stejného pohlaví i Barack Obama!

Co nás učí případ Brendana Eicha, muže, který byl pro své názory zbaven pozice, již si právem zasloužil, a jehož takzvané přátele v Silicon Valley ani nenapadlo, aby se ho zastali? Je to jasné:

Za nových pořádků vás neschvalování manželství osob stejného pohlaví diskvalifikuje k jakékoli vedoucí pozici a tento váš svobodně projevený názor lze zcela legálně využit ke zničení vaší kariéry.

Máme tu novou černou listinu.

Upálit!

Starší verze černé listiny říkala, že pokud jste komunistou, obdivujete Stalina, a odmítnete se zříci svého přesvědčení pod „záminkou“ existence Pátého dodatku federální ústavy, zakazujícího zneužití trestní pravomoci, pak si alespoň nezahrajete v žádném hollywoodském filmu. Jsme Američané, hlásalo se z Hollywoodu, a věříme v americké hodnoty.

O téměř sedm desetiletí později si z tehdejších stalinistů Hollywood udělal hrdinské mučedníky. A v Sillicon Valley, jen o kousek dále, konzervativci a tradicionalisté, kteří jsou proti manželství osob stejného pohlaví, musejí opustit vedoucí místa a jsou ostrakizováni.

Naše nová černá listina má v záhlaví vepsáno, že zatímco různorodost ras, pohlaví a sexuálních orientací je povinná pro všechny, různorodost názorů se nepřipouští.

V Silicon Valley „heretiky“ upalují.

PP


Tagy článku

Doporučujeme

Teror narůstá: Za návštěvu kostela odebírání dětí? Kdysi katolická země. Skrz Covid do totality. Vzpomínka na řádění komunistů. Pište velvyslankyni: Pácháte zločiny proti lidskosti!

Teror narůstá: Za návštěvu kostela odebírání dětí? Kdysi katolická země. Skrz Covid do...

Všelék i pro boj s  Covidem: Vědecky prokázaný účinek modlitby. Vyslyší i krvinky naléhavé prosby? Bez ohledu na prostor a čas. Není nic, čím by nepronikla. Věřící mají vždy naději. Ostatní žasnou, nechápou - a popřou

Všelék i pro boj s Covidem: Vědecky prokázaný účinek modlitby. Vyslyší i krvinky naléhavé...

NEJČTENĚJŠÍ

Fraška pokračuje: Ruská stopa se zhroutila jak domeček z karet. Brigádníci dostali mimořádné volno. Zařídili jim ho agenti GRU? Babiš s Hamáčkem jako mluvčí CIA. Pěkný příspěvek k oslavám Dne osvobození

Fraška pokračuje: Ruská stopa se zhroutila jak domeček z karet. Brigádníci dostali mimořádné...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky