Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Slavný komentátor Pat Buchanan k nedávné vraždě Christophera Lanea: V Americe je mezirasové násilí z většiny pácháno černými na bílých.

Slavný komentátor Pat Buchanan k nedávné vraždě Christophera Lanea: V Americe je mezirasové násilí z většiny pácháno černými na bílých.

31. 8. 2013

Tisk článku

Redakce Protiproud V oklahomském městě Duncan byl zastřelen dvaadvacetiletý australský student Christopher Lane. Zemřel okamžitě. Policie měla tři podezřelé, dva černé a jednoho bílého teenagera. Všichni se k činu přiznali a uvedli, že se prostě nudili a rozhodli se Lanea zastřelit „jen tak, pro zábavu“.

Lane byl bílý, střelec černý, proto se jako motiv nabízí rasismus. Objevily se i zprávy o tom, že zabití bělocha může být pro černé mladíky vstupním rituálem při vstupu do gangu.

To, co se stalo v Oklahomě, a veřejné reakce na tento zločin, nám toho o Americe v roce 2013 říká hodně, bohužel to ale není moc příznivé.

pp

                              Bývalý kandidát na prezidenta USA Pat Buchanan

Zastřelili bělocha aby zahnali nudu

Teenageři, kteří dokážou zastřelit člověka, jen aby zahnali letní nudu, jsou morální barbarové, mrtvé duše. Ale kdo tyto zrůdy vytvořil? Odkud přišly? Jeden z hlavních důvodů lze bezpochyby spatřovat v rozpadu starých institucí, které formovaly člověka, jeho charakter a svědomí: domov, církev, škola a morální a zdravá kultura. Komunitou, která je tímto rozpadem postižena nejvíce, je právě černá Amerika.

Když se podíváme zpátky, tak na konci Druhé světové války se devadesát procent černých rodin skládalo z matky, otce a dětí vychovávaných svými rodiči. Církve, které tyto rodiny o nedělích navštěvovaly, byly silnější. Školy byly segregované, ale existovaly mezi nimi silné spojovací prvky vlastenectví a tradičních hodnot s kořeny v Bibli a křesťanské víře. Z těchto škol vycházeli vzdělaní, tvrdě pracující, zákonů dbalí a produktivní občané, ovšem dnes by takové školy byly zrušeny jako protiústavní.

Padesát procent černochů nedokončí střední školu

Opravdu, všechny tyto instituce, které ještě nedávno formovaly charakter a morálku, jsou dnes v pokročilém stadiu rozpadu. Sedmdesát tři procent černých dětí se narodí svobodným matkám. Černé děti, které se dostanou do dvanácté třídy (poslední stupeň středoškolského vzdělání v USA – pozn. překl.), často čtou jako žáci sedmých, osmých či devátých tříd. V některých městech až padesát procent černých nedokončí střední školu. Drogy jsou snadno dostupné. A mezi černými muži mezi 18 a 29 lety žijícími ve městech je jich až třetina ve vězení, podmínečně odsouzena nebo má záznam v trestním rejstříku.

Kde děti získávají představy o tom, co je dobré a co špatné? Doma, kde však otec téměř nikdy není a kde je stále puštěná televize. Z rádia naladěného na rap a hip hop. Z filmů plných nekonečných přestřelek, kde převažují zájmy a hodnoty Hollywoodu. Od pouličních gangů, které někdy pro tyto děti představují jedinou rodinu, kterou kdy poznaly.

Ale na druhé straně se uvádí, že kriminalita se od roku 1990 snížila. Zřejmě je tomu opravdu tak, ale především proto, že děti narozené v poválečném populačním boomu, největším v naší historii, zestárly a před čtvrt stoletím opustily věkovou kategorii s největším počtem zločinců. Stejně tak je nutno uvést, že počet osob ve vězeních v USA se za tuto dobu ztrojnásobil.

pp

Čtěte ZDE: Pat Buchanan, někdejší pravicový kandidát na prezidenta Spojených států, volá po spravedlnosti pro oběť černošského lynče, vedeného médii: Nechte už toho, pane prezidente!

A jaké vůdce má dnes černé Amerika?

Co můžeme říci ve prospěch NAACP (Národní asociace pro podporu barevných lidí), která nedávno po ministerstvu spravedlnosti žádala prošetření rodeového klauna, jenž v Missouri jezdil na býkovi v masce Baracka Obamy, ale nedokáže se vyjádřit k ukrutnostem spáchaným černými na bílých ve středu Ameriky?

pp

Rodeový klaun v masce Baracka Obamy

Když byl během nejasného incidentu zastřelen Trayvon Martin v Sanfordu na Floridě, Jesse Jackson (americký černošský aktivita – pozn. překl.) přispěchal s prohlášením: „Černí jsou pod palbou… Zabíjet nás je velký byznys.“ Travyon byl „chladnokrevně zastřelen… zavražděn a umučen.“ Po chladnokrevné vraždě Chrise Lanea Jackson na svém účtu na Twitteru napsal: „Takové skutky by měly být odsouzeny.“

Kdybych měl syna, řekl prezident Obama, vypadal by jako Trayvon. Před pětatřiceti lety jsem mohl být Trayvonem já. Nemůže si prezident najít chvilku, aby vyjádřil soustrast i rodičům bílého Chrise Lanea?

Od doby, kdy se před padesáti lety stal americkým prezidentem Lyndon Johnson, jsme utratili biliony dolarů v programech pro podporu zdravotní péče, bydlení, vzdělávaní a lidských práv. Žijeme dnes v té skvělé společnosti, kterou nám slibovali?

Sociální, kulturní a morální revoluce v režii levice

Ve stejné době nám bylo tvrzeno, že sociální, kulturní a morální revoluce tryskající z univerzit nás zbaví staré utlačovatelské morálky a víry starých časů a přivede nás do více spravedlivé, humánní a lepší Ameriky, majáku lidstva. Nejsou však dětmi této kulturní revoluce právě vrazi Chrise Lanea, kteří ho zastřelili jen pro svoje pobavení?

Smrt Trayvona Martina prý podle některých byla odrazem opravdové Ameriky, země, kde černí lidé žijí v neustálém strachu z bílých násilníků a rasistických policistů. Takový nesmysl! Ve skutečné Americe je mezirasové násilí z většiny pácháno černými na bílých. I když o tom média nepřinášejí žádné zprávy, všichni to vědí. Novináři však tato čísla zkoumat nebudou, protože pravda by podkopala jejich přesvědčení a odporovala by příběhům, jakkoliv falešným, které řídí jejich životy a dávají jim smysl.

Pro levici je Amerika pořád Hořící Mississippi. A tak to prostě být musí.  

Pat Buchanan

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Upír v bílém: Proč František nesnese nic katolického? Přilnutí ke zlu. Chce nás odzbrojit tváří v tvář peklu. Klanění modle z pralesa. Již je třeba mluvit zcela otevřeně: Ďáblem posedlý papež nás nenávidí. Vzdorujme až do konce!

Upír v bílém: Proč František nesnese nic katolického? Přilnutí ke zlu. Chce nás odzbrojit...

Předpovědi se naplňují: Stal se již Řím sídlem antikrista? Klérus zradil. Pravá a nepravá mariánská zjevení. Krize s Františkem kulminuje. Japonská socha oplakává náš úpadek. Rok od roku je hůře. Kdo má šanci na záchranu?

Předpovědi se naplňují: Stal se již Řím sídlem antikrista? Klérus zradil. Pravá a nepravá...

NEJČTENĚJŠÍ

Sanitární diktatura odhazuje masku lidské tváře: Po Itálii Německo. Budou z neočkovaných zástupy bezdomovců? Povzbuzení vydíráním. Zvrácená logika covidové propagandy. Brzy po volbách i u nás? Evropané už naplno žijí v totalitě

Sanitární diktatura odhazuje masku lidské tváře: Po Itálii Německo. Budou z neočkovaných...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky