Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Jihočeský senátor Tomáš Jirsa: Bourání řádu pokračuje. Je kolaps naší civilizace nevyhnutelný?
Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

Jihočeský senátor Tomáš Jirsa: Bourání řádu pokračuje. Je kolaps naší civilizace nevyhnutelný?

22. 7. 2013

Tisk článku

Tomáš Jirsa Pod rouškou boje za demokracii, svobodu, rovnoprávnost, transparentnost, otevřenost, ... (další spravedlivá slova si doplňte sami) jsme svědky bourání řádu. Dobrodinci všeho druhu přicházejí s novými nápady všeho druhu, které mají přispět k všeobecnému blahu.

Díky všeobjímajícímu mediálnímu toku nacházejí tyto nápady mediální prostor a cestu jak do Evropského, tak národního parlamentu. A parlamentní aktivisté chrlí jeden bohulibý zákon za druhým. Součástí všeobecného dobra se staly také rozsáhlé regulace, restrikce, kontroly a v neposlední řadě dotace.

PP

 

Média se předhánějí, kdo zveřejní větší korupční skandál toho či onoho politika, bez ohledu na to, je­li obvinění pravdivé, či nikoliv. Občané jsou tak trvale obklopeni korupcí a zcela ztrácejí víru v parlament, politické strany či parlamentní demokracii. To je živnou půdou pro podporu poloprezidentského systému a vlády odborníků nebo přímo extremistické strany.

Víru v Boha jako nejvyšší autoritu zrušili již komunisté. Tradiční model rodiny nefunguje, tak podpoříme model rodiny složené z osob stejného pohlaví. Učitel nesouhlasí s rozhodnutím prezidenta, tak před dětmi demonstrativně sundá jeho obraz ze zdi. A protože nevyhraje jeho kandidát, nový portrét, opět demonstrativně, nepověsí. Evropa se potácí v recesi, nezaměstnanost mladých se v jižních státech pohybuje okolo padesáti procent, lidé ztrácejí chuť podnikat.

Motorem doby je absolutní víra v možnosti lidského rozumu a neustálá snaha plánovat a tvořit ráj na Zemi.

Jak na to reaguje Unie? Zavede kvóty pro ženy, nové celoevropské daně, posílí boj proti globálnímu oteplování a otevře další finanční záchranný fond. V rámci podpory zelených energií se politici snaží přehlasovat fyzikální zákony.

Český parlament s tím evropským drží krok. Žaloba za velezradu na prezidenta tři dny před jeho odchodem z funkce či zavedení přímé volby prezidenta bez zakotvení jeho pravomocí v ústavě jsou typické ukázky, které přispívají k bourání řádu.

 

Svět, který nás obklopuje, je již na sestupné trajektorii, ze které není návratu. Opravdu si musíme projít kolapsem?

Motorem doby je absolutní víra v možnosti lidského rozumu a neustálá snaha plánovat a tvořit ráj na Zemi. Osvícené a bohulibé zákony jsou leckdy natolik složité a nepřehledné, že ztrácíme důvěru v právo. Často odporují přirozenému řádu, protože se pokouší lidi měnit, vylepšit a přetvořit tak společnost. Složitým zákonům nerozumí ani velké právnické společnosti, natož běžný občan a spravedlnost se tak stává nedosažitelnou. Vysvětlujeme náš svět novými a novými zákony, ale už nejsme svobodní.

Z vlastní zkušenosti vím, že příval parlamentního dobra nejde zabrzdit. Hlasuji proti, ale marně.

Dvě významné knihy poslední doby, Josepha Tantiera „Kolapsy složitých společností“ a Miroslava Bárty (a kol.) „Kolaps a regenerace“ odborným archeologickým jazykem popisují pády desítek civilizací v lidské historii. A jako vedlejší produkt jim vychází závěr, že svět, který nás obklopuje, je již na sestupné trajektorii, ze které není návratu.

Opravdu si musíme projít kolapsem, jak píše Bárta a Tantier?

 Zdroj: Modré noviny - blog: Tomáš Jirsa - Bouřání řádu

PP


Tagy článku

Doporučujeme

Temná znamení v Římě: Hejna jsou mrtvá. Tanec na Boží oslavu se letos nekoná? Špačci doprovázejí křesťany po tisíciletí. Trest se blíží. Opuštění víry s Bergogliem u kormidla dokonáno. Bude Věčné město zničeno?

Temná znamení v Římě: Hejna jsou mrtvá. Tanec na Boží oslavu se letos nekoná? Špačci doprovázejí...

Další katolík v Bílém domě: Přežije americká kultura? O nic nejde, je to jen CINO. Krize civilizace je důsledkem krize její matky. Lze oddělit vnější a vnitřní víru? Jak v USA, tak v Evropě

Další "katolík" v Bílém domě: Přežije americká kultura? O nic nejde, je to jen CINO. Krize...

NEJČTENĚJŠÍ

Hlavní událost týdne: Blátivý šašek řekl pravdu. Obelháni červeným svetrem. Jsme na hraně. Kolik hodin zbývá zbytkům svobody? Až naštvané baby vyženou chlapy do ulic. Jak uboze jsme dopadli

Hlavní událost týdne: Blátivý šašek řekl pravdu. Obelháni červeným svetrem. Jsme na hraně....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky