Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Úspěšný tlak veřejnosti: Student Nicolas Busse je na svobodě. Brutální policejní metody při potlačování občanských svobod kritizují i mnozí policisté.
Autor: Ondřej Höppner

Úspěšný tlak veřejnosti: Student Nicolas Busse je na svobodě. Brutální policejní metody při potlačování občanských svobod kritizují i mnozí policisté.

18. 7. 2013

Tisk článku

Redakce Protiproud Vlnu solidarity vyvolalo zatčení francouzského aktivisty. Pařížský odvolací soud nakonec Nikolase Busse, který protestoval proti manželství homosexuálů, propustil z vězení. Udělil mu nicméně pokutu 3000 euro.

Jak jsme již informovali dříve, byl při protestech v Paříži pořádaných proti přijetí zákona o manželství homosexuálů zatčen a držen ve vazbě student Nikolas Busse. Protiproud se francouzským protestům i zatčení Nikolase věnoval v několika článcích.

pp

Čtěte zde: První politický vězeň uvězněný za odpor vůči homosexuálním sňatkům  zůstává za mřížemi. Revoluční policie a soudy okupují politiku nejen u nás.

Po devatenácti dnech samovazby v pařížském vězení Fleury Mérogis, nakonec francouzští soudci přiznali, že rozsudek byl v hrubém nepoměru k jeho činu.  Před soudem popsal Nikolas Busse své zatčení  jako brutální čin. „Byl jsem svázaný a hodili mě do policejního vozu jako zvíře , " řekl.

Po rozhodnutí soudu, který 9. července rozhodl o propuštění Nikolase Busse na svobodu, zavládla mezi jeho příznivci samozřejmě radost. Přetrvává ale rovněž zklamání z toho, že nedošlo k plnému zproštění obžaloby.  I tak je propuštění Nikolase Busse velkým vítězství konzervativních a prorodinných sil ve Francii. 

pp

     Nikolas Busse v poutech na policii

Solidarita v celé Evropě

K solidaritě s protestujícími se přidávají stále další a další okruhy veřejnosti a celá věc se tak pro vládnoucí revolucionáře ve Francii i v celé Evropské unii stává nepříjemným problémem. Protestní prohlášení jež odsuzuje chování francouzské policie proti demonstrantům podepsalo i 24 členů parlamentního shromáždění Rady Evropy. „Protestní hnutí Manif pour tous vystoupilo proti homo-manželstvím a adopcím pro homosexuální páry. Policie svým postupem porušila hned několik článků Evropské úmluvy o lidských právech“, píše se v prohlášení.  

pp

 

Čtěte ZDE: Kněz zbitý revoluční policií. Vrací se Francie do času gilotin?

Na stranu aktivistů  se přidává i část francouzské policie

Nespokojenost s brutálními zásahy socialistické vlády roste u i francouzské policie. Stále častěji se ozývají hlasy od některých policejních důstojníků, kteří se odmítají stát ideologickou policii a zasahovat proti demonstrujícím jen kvůli tomu, že nosí na tričku symbol tradiční rodiny. Do celé věci se zapojily také francouzské policejní odbory, které vyjádřily otevřeně nespokojenost se zneužíváním policie v politickém boji proti odpůrcům homosexuálů.

Ve vysokých policejních kruzích roste nespokojenost

Celé této záležitosti se věnuje i poslední číslo policejního časopisu “Tribune de commissiaire”. Cituje člena odborové policejní centrály SCPN Emmanuela Rouxe. Tento představitel syndikátu, jenž reprezentuje 60 % policejních komisariátů, v otevřeném dopise svým kolegům sděluje:„To co se dělo v případě zásahů proti demonstracím obránců tradiční rodiny jsem ještě v životě neviděl. Viděl jsem demonstranty drasticky přimáčknuté ke zdi. Viděl jsem jak mladí lidé padají k zemi a policisté jak je vlečou po do policejních dodávek. Nikdy nebudu jedním z těchto policistů. Odmítám být součástí ideologické policie,“ napsal v otevřeném dopise svým kolegům.

pp

Čtete zde: Paradox: Francie těchto dnů bojuje za tradiční rodiny na celém kontinentě. Za právo žít normálně. Dnes se v Paříži opět cosi stane. A my?

Probudí se i policisté v ČR ?

Doufejme, že se i v České republice najdou odvážní policisté, kteří se postaví proti navlas stejným praktikám, které jsme mohli vidět například při nedávných policejních manévrech proti pokojným demonstrantům v Českých Budějovicích. Jde o stejné síly revoluce, které zneužívají policii ke svým ideologickým záměrům.

Čtěte zde: Brutální útok policistů na občany v Českých Budějovicích. Ti už chystají trestní oznámení. Přinášíme exkluzivně

Ve Francii roste nespokojenost se současným socialistickým prezidentem a vládou revolucionářů řízených z Bruselu. To se ukázalo i při nedělních oslavách francouzské revoluce. Prezident Francois Hollande byl přihlížejícími občany vypískán, jak si můžete prohlédnout v přiloženém videu.                                                  

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Žena, jež vidí anděly: Útěcha pro lidi po celém světě. Poselství naděje. Jsme sobecký národ? 	Na čem záleží především. Čeká nás všechny chmurná budoucnost? Světlo ve tmě.  Pozvánka na online setkání

Žena, jež vidí anděly: Útěcha pro lidi po celém světě. Poselství naděje. Jsme sobecký...

Věda a víra: V souladu a respektu. Jak to (ne)bylo s Galileem. Lhali nám všem ve škole - i proto se hádáme. Poctivostí k vědění a spáse. Jeden příbeh za všechny. Inspirativní setkání. Proč marníš svůj život?

Věda a víra: V souladu a respektu. Jak to (ne)bylo s Galileem. Lhali nám všem ve škole...

NEJČTENĚJŠÍ

Pokus o Majdan v Bělorusku: Filmové štáby mají napilno. Vyjde převrat? Lukašenko rozdrtil ve volbách opozici. Revolucionáři vycvičení v ČR. Dojde jako v Kyjevě i na ostřelovače? V cizí režii jako obvykle

Pokus o Majdan v Bělorusku: Filmové štáby mají napilno. Vyjde převrat? Lukašenko rozdrtil...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky