Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Může ohrozit popularitu ruského prezidenta Vladimíra Putina jeho tajný milenecký poměr? Rozhodne postoj Církve?
Popisek: Putin a jeho ženy | Autor: Ondřej Höppner

Může ohrozit popularitu ruského prezidenta Vladimíra Putina jeho tajný milenecký poměr? Rozhodne postoj Církve?

8. 6. 2013

Tisk článku

Ondřej Höppner Rozvod manželství prezidenta Vladimira Putina (61) a jeho ženy Ludmily (55) krátce před 30. výročím jejich sňatku může mít pro kariéru jednoho z nejmocnějších mužů světa devastující efekt. U nás bychom to přešli jen jako zajímavost.

Vladimír Putin získal v posledních prezidentských volbách v roce 2012 skvělých 63 % hlasů, z čehož přibližně polovinu hlasů mu daly ženy. Tedy: Každá třetí žena v Rusku volila Putina za prezidenta.

Ludmila Putinová se v Rusku těší velké popularitě, a to především mezi voličkami, které dali jejímu manželovi hlas ve volbách. Jak přijmou  Ludmiliny obdivovatelky fakt, že ji manžel „odkopl“ kvůli mladší atraktivnější ženě?

pp

Tajný poměr s olympioničkou

O Putinově tajném poměru s olympijskou vítězkou v gymnastice a poslankyní Alinou Kabajevovovu (30) spekulovala média již několik let. Putin však tyto zprávy dosud důrazně popíral a dokonce vyzval novináře, aby své "namyšlené nosy" nestrkali do jeho soukromí.

Není samozřejmě náhoda, že Vladimír Putin oznámil rozvod na začátku nového volebního období, celých pět let před příštími volbami. Potřebuje čas, aby se situace uklidnila, aby "se zapomnělo". Ruský prezident je volen v přímých volbách na šest let a může úřad zastávat dvakrát. Po pauze smí kandidovat znovu.

V Rusku se setkalo oznámení o rozvodu s poměrně příznivým přijetím

Je zajímavé, že oznámení rozvodu se zatím v Rusku oficiálně setkalo s poměrně příznivým přijetím, a to dokonce i v řadách opozice, která jeho rozhodnutí označila za čestné. Vezme to tak i veřejnost? To je velká neznámá.

V ruské federaci je prezidentský systém, a proto v rukou prezidenta je velká moc. Řídí zahraniční politiku, je vrchním velitelem ozbrojených sil, navrhuje parlamentu premiéra, jmenuje vládu a také gubernátory oblastí. Doporučuje jmenování či odvolání předsedy centrální banky a jmenování ústavních a nejvyšších soudců a generálního prokurátora. Může dokonce rozpustit parlament.

pp

Hůře než Rusko je na tom s rozvody jen ČR

Nicméně rozpad manželství je bohužel i v současném Rusku poměrně běžnou záležitostí. Například v roce 2011 uzavřeli Rusové kolem 1,3 milionu sňatků, zhruba 670.000 manželství ale bylo rozvedeno. Co do po poměru rozvodů a svateb je na tom Rusko takřka nejhůř na světě. Děsivé je, že absolutní smutný primát má v tomto ohledu na světě bezkonkurenčně právě naše Česká republika, kde v roce 2011 na 45 tisíc svateb připadlo 28 tisíc rozvodů.

Je jisté, že Ludmila svého mocného manžela při rozvodu neoškube a vše proběhne v klidu a ke vzájemné spokojenosti. O první dámě Ruska je známo, že je hluboce věřící a také její manžel se veřejně a často hlásí k víře. Bude proto zajímavé sledovat, jak se k rozvodu „prvního páru“ postaví Pravoslavná církev. To asi nakonec rozhodne, zda tento poklesek Vladimíru Putinovi u většinové veřejnosti „projde“, nebo ho bude stát významnou část popularity.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Boj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě a zánik na dosah. Dnešní nepřítel je silnější. Jak jedině zvítězit? Mediální diktatura. Máme mocnou spojenkyni

Boj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě...

Uvidíš krev: Útočí na Salviniho černou magií? Imigrantka z Konga se vrhla na politika.  Nevítaný host v rudé čtvrti. Jistě si brzy zvykneme: Na odpůrce migrace voodoo. Křesťanská tradice terčem útoku a pohrdání

Uvidíš krev: Útočí na Salviniho černou magií? Imigrantka z Konga se vrhla na politika....

NEJČTENĚJŠÍ

Podvolení: Bláznění kolem koronaviru má zakrýt něco horšího. Německo chystá druhý díl migrantské invaze. Ústavy jako cár papíru? Trojnožka dvouhlavé saně M+L. Spustí to již za pár dní. Pryč z Titaniku!

Podvolení: Bláznění kolem koronaviru má zakrýt něco horšího. Německo chystá druhý díl...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky