Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kterak hlasovat peněženkou? Víkendové nákupy jsou dobrou příležitostí uvědomit si, jak snadno můžeme projevit sílu. I bez politiků.
Popisek: Světovláda | Autor: Ondřej Höppner

Kterak hlasovat peněženkou? Víkendové nákupy jsou dobrou příležitostí uvědomit si, jak snadno můžeme projevit sílu. I bez politiků.

1. 6. 2013

Tisk článku

Redakce Protiproud Křesťané jsou zlí, když brání tradiční manželství, tvrdí šéf společnosti Tesco. Správná odpověď: Křesťané, nenakupujte v hodném Tescu.

Mnohé rodiny využívají víkendy k nákupům. Ponechme nyní stranou, zda jde o nejlepší způsob, jak využít volné dny, vezměte to jako fakt. Zatímco ve shonu všedního dne často nemáme čas zvažovat, kterého obchodníka necháme vydělat, v sobotu je to jinak. Půjdeme „na výlet“ do Tesca či do jiného supermarketu?

Na jednom zajímavém příkladu si lze uvědomit, že naše rozhodování může mít i jinou rovinu než pouze „praktickou“. Není úplně lhostejné, kde své peníze odevzdáme u pokladny. Nákup se tak může stát způsobem hlasování. A překvapivě má často potenci přinést výsledky daleko rychleji než zdlouhavý a nejistý politický tlak. Zkusme o tom přemýšlet.

pp

Spustila to limonáda

Křesťané jsou „zlí“, když odmítají novou definici manželství, která by umožnila uzavřít manželský svazek osobám stejného pohlaví, napsal ředitel oddělení výzkumu a vývoje webových stránek společnosti Tesco ve Velké Británii Nick Lansley.

Tato pobuřující poznámka se objevila poté, co se rozšířila zpráva, že tento řetězec supermarketů  prodává nápoj s názvem, který je vulgárním označením pro ženské pohlavní orgány. Jmenuje se „Pussy Natural Energy“ a je dodáván v plechovkách vyrobených v omezeném počtu výhradně pro Tesco.

Společnost již čelila kritice za to, že přestala financovat „Běh pro život“ podporující výzkum rakoviny a naopak začala sponzorovat londýnský festival homosexuálů.

pp

Dvojí metr na hodné pokrokáře a zlé křesťany

„Bojuji také proti zlým křesťanům (ne proti všem křesťanům, jen proti těm špatným), kteří si myslí, že by homosexuálové neměli vést šťastný život a nemají si brát své partnery stejného pohlaví,“ napsal. Tato poznámka se objevila na profilové stránce pana Lansleyho na serveru Flickr určeném ke sdílení fotografií. Po stížnostech adresovaných společnosti Tesco byly komentáře sice odstraněny, ale jinak se nic nedělo.

Naproti tomu například úředník-křesťan z bytového úřadu v Manchesteru byl přeřazen na nižší pozici a byl mu snížen plat o 40 procent poté, co na Facebooku zveřejnil opatrný komentář, v němž tvrdil, že by církve neměly být nuceny asistovat při uzavírání registrovaného partnerství homosexuálů, pokud tak nechtějí činit. Jde o jeden z nesčetných typických příkladů dvojího metru a diskriminace křesťanů v celé Evropě, nejen ve Velké Británii.

Nakupujme jinde

Podle internetových stránek společnosti Tesco je vulgárně a urážlivě pojmenovaný produkt „stoprocentně přírodní, lehký a osvěžující energetický nápoj s příchutí liči a mučenky, který neobsahuje taurin, konzervační látky ani syntetický kofein“. Na etiketě se píše, že nápoj „v této plechovce, vyrobené pouze v omezeném počtu výhradně pro Tesco, podporuje výzkum rakoviny ve Velké Británii a pět pencí z každého prodaného kusu bude věnováno na tento výzkum zaměřený na záchranu životů.“

Ředitel Křesťanského institutu Colin Hart na to reagoval jediným možným způsobem:

„Přestal jsem nakupovat v Tescu a od dalších křesťanů opakovaně slýchám, že došli ke stejnému rozhodnutí. Pan Lansley má právo na své názory a křesťané mají právo se rozhodnout, že nebudou nakupovat v Tescu.“

Peníze zatím vlastníme

Jistě správné rozhodnutí, které by mělo najít solidární ohlas také u nás. A nejen v tomto případě. Proč třeba kupovat noviny plné protikřesťanské ateistické propagandy? Proč, je-li v místě na výběr, posílat děti do škol, kde vládne stejná ideologie?

Zkusme více přemýšlet také o hlasování peněženkou.

Je ovšem otázka, zda pokroková Evropská unie obratem nepřipraví „antidiskriminační zákon na ochranu oprávněných zájmů pokrokového Tesca“ a nepřikáže křesťanům nakupovat povinně právě v tomto řetězci. Kontrola například pomocí elektronických náramků pro zločince by jistě nebyla nijak složitá. Přitažené za vlasy? Například pilulky s čipem, který z vašeho těla ohlásí, zda jste si vzali předepsané léky a možná i mnohé jiné informace, již lékaři aplikují. Brzy se nebudeme divit daleko větším zvěrstvům, která nám dnes přijdou jako sci-fi.

Svou peněženku však zatím vlastníme. Zatím. Je dosti pravděpodobné, že ve své fyzické podobě zmizí a zůstane nám v rukou jen jakási „univerzální SKarta“. Absolutní virtualita, absolutní kontrola, absolutní ovládání.

Ale ještě to není. Zkusme proto více přemýšlet také o hlasování peněženkou. Každý malý krok odporu, každý malý projev solidarity křesťanského společenství, každý zdánlivě okrajový projev suverénního občanství má velký význam. Až se nám před očima v jakékoli podobě diktátor opět zhmotní, bude pozdě.

 pp
Tagy článku

Doporučujeme

Overtonova okna otevřená do pekel: Německá sekta jde vstříc sodomii a kněze již nepotřebuje. Samostatné obřady pro homosexuály? Co udělá někdejší učitel marxismu dosazený spiknutím na papežský stolec?

Overtonova okna otevřená do pekel: Německá sekta jde vstříc sodomii a kněze již nepotřebuje....

Ďábel je především demokrat: Dvanáct triků antikrista. Podobnost čistě náhodná? Křesťanství nebylo nikdy potřebnější než dnes. Pohřební píseň zločinům současnosti? I tresty vzbuzují naději. Jak se bránit?

Ďábel je především demokrat: Dvanáct triků antikrista. Podobnost čistě náhodná? Křesťanství...

NEJČTENĚJŠÍ

Realita voleb: Andy vyhrál drtivě. Kde chce vzít pětikoalice tolik trafik? Zemanova situace je kritická. Budeme zde ještě hledat logiku? Vyhlídka na poklidný podzim. Hrozí nám barevná revoluce?

Realita voleb: Andy vyhrál drtivě. Kde chce vzít pětikoalice tolik trafik? Zemanova situace...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky