Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
V Praze bouchl plyn a rázem jsme světoví. Je to současně směšné i vážnější, než si připouštíme.
Popisek: Mimozemšťané v Praze | Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

V Praze bouchl plyn a rázem jsme světoví. Je to současně směšné i vážnější, než si připouštíme.

1. 5. 2013

Tisk článku

Petr Hájek Připravují detonace u nás i v zámoří Velký Výbuch? Jsme na prahu oznámení objevu mimozemského života?

Zdá se, že v posledních týdnech mají média žně. Pořád někde něco obrazně i skutečně vybuchuje. Ještě ani nedozněly exploze z Bostonu a už je – alespoň v našich malých poměrech – přehlušila rána z Divadelní ulice v Praze. Banalita, která výrazně „vymazala“ například děsivá čísla o stoupající nezaměstnanosti v důležitých zemích EU a prohlubující se výbušné krizi v celé unii. Má to všechno nějakou vnitřní souvislost, která nám uniká, protože uniknout má?

pp

Bostonské pochybnosti

Až do dnešního dne jsme o „atentátu v Bostonu“ neutrousili v Protiproudu ani slovo. Odmítal jsem také jakýkoli komentář, který po mně chtěla některá média Hlavního proudu, začínající obvykle otázkou, co jako jeden z hlavních „popíračů“ 11. září 2001, říkám všem těm rojícím se „konspiračním teoriím“?

Zda je atentát v Bostonu další v řadě mystifikací, nebo šlo opravdu o útok nenávistných kavkazských islamistů domestikovaných v USA, je v tuto chvíli nejasné a vlastně i nedůležité.

Je totiž třeba být maximálně obezřetný. Zatímco útok na newyorská dvojčata z počátku jedenadvacátého století máme dnes téměř dokonale zdokumentovaný, aktuální případ z Bostonu je pouze plný nejasností. Události z 11. září proto může dnes pokládat za „vyřešené“ pouze ten, kdo se nechce znepokojovat, nebo pro jehož vnitřní jistoty je virtuální realita „oficiálních pravd“ nezbytnou kotvou k tomu, aby mohl každodenně „poctivě“ vstávat, pracovat a večer uléhat. Neboť představa, že jsme byli vystaveni obludné mystifikaci, která změnila svět, je pro tyto „hledače jistot“, kteří žádnou jinou kotvu nemají, nesnesitelná.

Zda je atentát v Bostonu další v řadě těchto mystifikací, nebo šlo opravdu o útok nenávistných kavkazských islamistů domestikovaných v USA, je v tuto chvíli nejasné a vlastně i nedůležité. Internet je sice plný podivných fotografií a svědectví, která jsou dosti znepokojivá a také role tajných služeb USA, jež údajné atentátníky dlouho před událostí znaly, je prapodivná.

 Všechno ukazuje spíše na něco jiného. Cosi velkého, možná globálního, se opravdu chystá. Jenže co?

Dokud však nebude dost jednoznačně  ověřených dat z nezávislých zdrojů, radím k maximální opatrnosti v úsudku. V lepším případě může jít o metodu, jak zesměšnit a znevěrohodnit „konspirační teoretiky“. Varovat by nás mělo už to, že řada „konspiračních důkazů“ se tentokrát objevila i na internetových vydáních řady médií hlavního proudu.

Proč? Co tím „informátoři“ zamýšlejí, když v jiných případech s námi hrají mystifikační operace v opačném gardu? Všechno ukazuje spíše na něco jiného. Cosi velkého, možná globálního, se opravdu chystá. Jenže co?

Výbuch v Praze

To, co se před pár dny stalo v ulici s příznačným jménem Divadelní, by k opatrnosti a pochybnostem mělo dále nabádat. Sledovat v prvních hodinách a dnech zvláště redaktory ČT 24, kteří ještě více než o události samé referovali a pátrali po tom, jestli SVĚT o našem „výbuchu“ ví a zda jsou již hlavní weby a televize typu CNN plné našeho „malého Bostonu“, bylo zdrcující. Odklízení střepů z oken a statické zajištění budovy zakrylo i zřícení bangladéšské textilky. Proč? K čemu ten humbuk kolem víceméně banality, v němž vše jiné podstatné zapadne do nenávratna?

Nevěřme každému výbuchu, který nám předhodí. Ale naopak sledujme drobné jaderné nálože, které bez záblesku vmžiku změní naši realitu.

V tomto smyslu mne napadají „konspirační“ myšlenky mnohem dalekosáhlejší než v případě bostonského „cvičení“. Nejde opravdu o trénink, přípravu na nějaké důležité skutečné události, které jsou těsně přede dveřmi?

Kdy přijdou mimozemšťané? Prý brzy.

Není jistě náhodou (náhoda neexistuje), že současně se plní internetové prostory fantastickými zprávami a úvahami „vatikánskými“. Katolická církev, největší otloukánek posledních desetiletí, zvláště v Evropě, zvolením papeže Františka jako by prožívala obrovskou vlnu mediální renesance. Proč?

Jedním z posledních hitů jsou zprávy o tom, že vatikánští „astronomové“ prý již objevili mimozemský život a brzy nám představí mimozemského „spasitele“. Ve spojitosti s dávným proroctvím, že současný papež je papežem posledním, tedy „druhým Petrem“, vznikají fantasmagorické kombinace a úvahy.

Holywoodská divadelnost zpráv o „mimozemšťanech“ ukazuje na stejný ideový zdroj jako v případě Bostonu a Prahy.

Ponechme stranou, že to, co provází zvolení nového Svatého otce po nepochopitelném dobrovolném odstoupení Benedikta XVI, je podivné. Aktivizace „modernistů“, kteří zjevně chtějí změnit církev v cosi velmi vzdáleného od jejího zakladatele Ježíše Krista, může být samo o sobě důvodem k realistickým apokalyptickým úvahám.

Avšak holywoodská divadelnost zpráv o „mimozemšťanech“ ukazuje na stejný ideový zdroj jako v případě Bostonu a Prahy. Minimálně ve smyslu mediální prefabrikace jednoho ramene „zpravodajství“, které nás má na cosi připravit.

Něco se má stát

Jsem přesvědčen, že máme před sebou rušný mediální měsíc či dva. Vynořování podobných událostí-neudálostí a jejich fantastické nafukování do olbřímích rozměrů bude pokračovat. Zcela zatlačí skutečné události typu tragické nezaměstnanosti či zvětšující se všeobecné krize v EU. Nebo ještě něčeho horšího, co zatím ani netušíme. Pak se NĚCO stane.

To něco proběhne naopak docela potichu a nenápadně, ač bude mít pro naše životy zásadní význam. Pojďme to společně sledovat. Dávejme zvýšený pozor na to, čím nás do prázdnin budou média krmit.

Nevěřme každému výbuchu, který nám předhodí. Ale naopak sledujme drobné jaderné nálože, které bez záblesku vmžiku změní naši realitu. V Protiproudu se o to určitě snažit budeme.

 pp
Tagy článku

Doporučujeme

Overtonova okna otevřená do pekel: Německá sekta jde vstříc sodomii a kněze již nepotřebuje. Samostatné obřady pro homosexuály? Co udělá někdejší učitel marxismu dosazený spiknutím na papežský stolec?

Overtonova okna otevřená do pekel: Německá sekta jde vstříc sodomii a kněze již nepotřebuje....

Ďábel je především demokrat: Dvanáct triků antikrista. Podobnost čistě náhodná? Křesťanství nebylo nikdy potřebnější než dnes. Pohřební píseň zločinům současnosti? I tresty vzbuzují naději. Jak se bránit?

Ďábel je především demokrat: Dvanáct triků antikrista. Podobnost čistě náhodná? Křesťanství...

NEJČTENĚJŠÍ

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder? Šance je veliká. Obětuje Miloš Zeman v partii dámu? Nemocný, nikoli bezmocný. Babiš na Hrad! I ČT už otáčí. Kdy začne bombardování?

Po prohrané bitvě: Válka o bytí a nebytí teprve začíná. Vrátí „impérium většiny“ úder?...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky