Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
O co kdo hraje na Blízkém Východě: Falešnou kartu ISIL používají všechny strany „záhadného“ konfliktu. Proč se „teroristé“ hodí stejně Izraeli, Sýrii i USA?

O co kdo hraje na Blízkém Východě: Falešnou kartu ISIL používají všechny strany „záhadného“ konfliktu. Proč se „teroristé“ hodí stejně Izraeli, Sýrii i USA?

15. 9. 2014

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší analýzu, která demaskuje „nesrozumitelný problém ISIL“, jejž mainstream zjednodušuje na videa z provokačních poprav rukojmí

ISIL je karta, se kterou tak či onak hrají všechny strany v Blízkovýchodním konfliktu, kromě Hizballáhu a Íránu. ISIL se rozšířil v městě Fallúdža, kde vypuklo první povstání vedoucí k současnému zabrání celé provincie Mosulu. Toto město za bývalého šíitského premiéra Málikího a předtím Američanů trpělo masakry civilního sunnitského obyvatelstva.

PP

Druhá invaze do Iráku z roku 2003 byla strategická a humanitární katastrofa. Saddámovi baathisté nikdy nedovolili Al-Kájdě a sunnitským formám terorismu a extrémismu, aby působily v Iráku. Zničení režimu Saddáma Husajna a následné politické vakuum bylo navíc zhoršeno skrytou válkou proti sunnitskému obyvatelstvu, kterou vedla americká loutka, šíitský expatriot Málikí. Výsledkem byl trvalý teror, rozvrat a bombové útoky proti civilnímu obyvatelstvu. Přesně totéž se nyní děje v Libyi, o které Západ odmítá mluvit. Zejména po tzv. „humanitárním bombardování“ a ozbrojeném převratu, jenž podpořil islámské teroristy.

ISIL nastolil klid

To všechno nyní v Iráku skončilo, protože v oblastech ovládaných ISILem zavládl tzv. „mír“. Ke správě území po dokonaných etnických čistkách sunnitů, které předtím skrytě prováděl proamerický Málikí, (viz toto video), jsou nyní sunnitské čistky v Mosulu skryty v termínu „repentance“, čili pokání (zaplacení výkupného, vydírání, vyhrožování smrtí, odchod z města či vesnice).

Západní propaganda je hloupá v tom, že ocejchovala bojovníky ISIL jako „teroristy“. Za chvíli bude muset vysvětlit, jak to, že se najednou zmocnili třetiny Iráku a že je podporuje místní obyvatelstvo, jež je například nadšeně přivítalo v Mosulu.

Pro sunnity je ISIL normální

Pro normální irácké sunnity z tzv. „sunnitského trojúhelníku“ je mnohem výhodnější žít pod ISILem než v rozvráceném státě, v němž na tržišti a před školami vybuchují bomby nastražené v automobilech. A po etnických čistkách, kdy byli z území vyhnány všechny menšiny jako jazídové, křesťané a šííté, je v podstatě možné udržovat polovojenský pořádek.

Je otázkou, zda to ISIL dokáže tak, aby si nerozeštval baathisty a místní kmenové náčelníky. Pokud to zvládne, pak neexistuje moc, která by jej z tohoto území vyhnala, protože se za něj postaví místní sunnitské obyvatelstvo. Těm zajistil klid a pořádek, v němž neumírají jejich děti. A navíc ISIL inkasuje každý den kolem 3 milionů dolarů za ropu, kterou pašuje přes Kurdy a přes Turecko na Západ. A něco z toho je ochoten dát i místním, na rozdíl od EU a USA podporované zkorumpované vlády v dalekém Bagdádu.

PP koláž

Čtěte ZDE: Smrtící ironie: Chystá Obama na 11. září teroristický útok? Válku proti Sýrii dokázalo Rusko již jednou odvrátit. Konflikt, který překoná ukrajinskou krizi

ISIL v Sýrii – využíván všemi?

V Sýrii je to jednoduché. V oblasti Ragka nechali Asadovci ISIL působit, protože to bylo pro ně vojensky výhodné. Sektářský ISIL se nesnese s žádnou jinou teroristickou skupinou a všechny je ničil stejně efektivně jako Asadovu SAA. Pro SAA bylo výhodné nechat zpočátku zahraniční žoldnéře z ISILu na pokoji, aby vyřídily Al-Kájdu i frontu Al-Nusrá, což se dnes už více méně stalo.

Pak Asad minulý týden prohlásil, že boj proti teroru znamená boj proti ISILu, na což USA a EU-spolek nemohly říci ne. ISIL buď zničil, nebo pohltil na území Ragky zbylé jednotky odporu a SAA nyní slavnostně vyráží do boje proti „terorismu“, s čímž zdeptaný a politicky poražený Západ musí souhlasit.

Také Izraeli se ISIL hodí

Izrael je na tom dost podobně, také se mu ISIL hodil do krámu, ale z opačného konce. Důvod je dvojí. Izrael se v boji proti Hizballáhu, Hamásu a Sýrii takticky spojil s wahabitskými režimy Perského zálivu, které ISIL platí a drží nad ním ochrannou ruku.

Proto Izrael přijímal a přijímá raněné bojovníky všeho druhu (tj. i ISILu) ze Sýrie do svých nemocnic. Tuto „humanitární pomoc“ přímo platí zmíněné petrodolarové režimy. Teroristé efektivně bojují proti Asadovi, který chce zpět své Golany, nyní nezákonně okupované Izraelem, což je hlavní důvod podpory.

PP koláž

Čtěte ZDE: Záhadný případ Afía Siddíkiová: Co má společného s vraždou Jamese Foleyho? A byl americký novinář opravdu zavražděn? O čem chce jednat Kerry s Asadem?

Nic se nenaučili

Západ podporuje tzv. „umírněné uřezávače hlav“ a ve skutečnosti dal zbraně ISILu, který patří k uřezávačům spíše neumírněným. Povstalci se dostali k těžkým zbraním USA a vojenské technice z EU, kterou jsme jim „věnovali“ za naše daně a díky blbosti našich politiků a generálních štábů Pentagonu a NATO. A nyní po nás stejné štáby chtějí další miliardy, aby mohly bombardovat povětšinou civilisty v těchto městech a na vesnicích. Tak vzniká začarovaný kruh nenávisti a teroru.

Znovu platí slavný výrok Talleyrandův, komentující restauraci royalistů po revoluci ve Franci: „Nic se nenaučili a nic nezapomněli.“

Západ se za deset let vraždění v Iráku a v Sýrii nic nenaučil, protože chce jen a jen bombardovat a střílet kohokoliv, kdo se jím nenechá manipulovat. A nic nezapomněl, protože je stále stejně pomstychtivý proti všem „teroristům“, kteří se staví proti nyní již zcela neoprávněným strategickým zájmům Západu, které se týkají ropy, zemního plynu a příslušných produktovodů vedoucích směrem na Západ. Teroristé spojení s ropou a plynem jako wahabitské režimy v Perském zálivu, ty Západu vůbec nevadí. Stačí se podívat, kdo provedl útok 11. září, který rozpoutal celou tzv. „válku proti terorismu“.

Zdroj.

PP
Tagy článku

Doporučujeme

Kontrarevoluce: Jak bojovat účinně a v souladu se svědomím? Neutrální poloha neexistuje. S revolucí se nebratříčkuje. Moudrost a celistvý pohled na věc. Tváří v tvář poraženeckému mlčení. Dáme se do toho? Nenechme se odradit

Kontrarevoluce: Jak bojovat účinně a v souladu se svědomím? Neutrální poloha neexistuje....

Vymyté mozky: Pravda je tabu, protože je negativní. Kde hledat pozitivní informace? Hus, Mohamed a osvícení vrazi jsou jsou nedotknutelní. Bude se škrtat i v evangeliích? Limonádkové křesťanství není křesťanství

Vymyté mozky: Pravda je tabu, protože je "negativní". Kde hledat pozitivní informace?...

NEJČTENĚJŠÍ

Američtí vědci: Vakcíny jsou čisté jedy! Očkování mRNA je jasným porušením Norimberského kodexu. Proč se zemřelí po očkování nesmějí pitvat? Přijde brzy epidemie rakoviny? Píchat toxin dětem je šílenství! Znásilnění injekcí je zločin

Američtí vědci: Vakcíny jsou čisté jedy! Očkování mRNA je jasným porušením Norimberského...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky