Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Články autora: Petr Piťha

Petr Piťha

Mons. prof. PhDr. Petr Piťha, CSc., dr. h. c. (nar. 26. března 1938, Praha) je český katolický kněz, bohemista, lingvista a pedagog. V letech 1992–1994 zastával post ministra školství v první vládě Václava Klause, kam byl delegován coby nestraník Křesťanskodemokratickou stranou. Papež František jej 13. listopadu 2015 jmenoval Kaplanem Jeho Svatosti.

Je autorem řady odborných a populárně naučných knih z oblasti výchovy, učení a lingvistiky a jedním ze zakladatelů české matematické lingvistiky. Mimo to sepsal řadu životopisů významných osobností katolické církve, např. sv. J. N. Neumanna, Zdislavy z Lemberka či Jana Sarkandera. Za své dílo obdržel řadu mezinárodních ocenění.

V poslední době prof. Piťha vstoupil do povědomí naší veřejnosti statečnými postoji v otázkách společenské krize dneška a jejích příčin, zejm. imigrace, krize identity, homosexualismu, genderismu, sociálního inženýrství a podobně. Za tyto postoje je soustavně napadán neomarxisty a progresivisty typu Tomáše Halíka. U zdravě smýšlející veřejnosti naopak našla jeho slova velmi pozitivní odezvu.

Další články na Protiproudu týkající se prof. Petra Piťhy ZDE.

Zakázaný projev profesora Piťhy: Tři klíčové problémy dneška. Proč nyní zpochybňujeme vzory? Příchod nesmiřitelných fanatiků. Co budeme hájit? Genderismus smrtelnou ranou pro identitu. Vzmužme se!

Zakázaný projev profesora Piťhy: Tři klíčové problémy dneška. Proč nyní zpochybňujeme vzory? Příchod nesmiřitelných fanatiků. Co budeme hájit? Genderismus smrtelnou ranou pro identitu. Vzmužme se!

06.11.2018

Mužové a ženy: Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Vezmou vám děti a zatají vám, kam je prodali. Budeme postaveni pod všechny živočichy? Istanbulská úmluva za dveřmi. Tuší naši poslanci?

Mužové a ženy: Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Vezmou vám děti a zatají vám,...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky