Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Články autora: Michal Kretschmer

Michal Kretschmer

Narodil se v r. 1944 v Praze. Vystudoval matematicko-fysikální fakultu UK. Pracoval pak až do odchodu do důchodu jako programátor, analytik informačních systémů, vedoucí projektů a lektor.

Od mládí měl zájem o filosofii; je zastáncem aristotelsko-thomistické filosofie, ve které oceňuje zejména její logičnost, užívaní přesných pojmů a metafysiku.

Je katolíkem hlásícím se k celé tradici církve, kritický k některým výrokům Druhého vatikánského koncilu a k vývoji katolické církve po něm a všeobecně k novotám. Zajímal se především o dogmatickou theologii a zaujali jej některá díla církevních otců. Vyjadřuje se i k morálním otázkám, angažoval se v pro-life hnutí.  

Jeho politické postoje z velké míry vyplývají z přijetí katolické morálky. Za ideální státní uspořádání považuje monarchii, ale v době jejího úpadku může být lepší autoritativní stát. Je odpůrcem současných forem tzv. demokracie, ideologie lidských práv a politické korektnosti. Je pro vystoupení nejen z EU, ale i z OSN a přidružených organizací.

Má ještě řadu dalších zájmů, možná až příliš mnoho, jako jsou výlety, hudba Johanna Sebestiana Bacha a Franze Schuberta, detektivní příběhy.

Je členem redakční rady časopisu Te Deum, publikuje na Duše a hvězdy, stránkách Institutu sv. Josefa, FreeGlobe, dříve i na Národní myšlence aj.     

Otázka nejen na neděli: Jak má Církev doopravdy vyjít z „Halíkova ghetta“? Lze žít jako katolík mezi pohany? A co z toho může mít dnešní „český pohan“?

Otázka nejen na neděli: Jak má Církev doopravdy vyjít z „Halíkova ghetta“? Lze žít jako katolík mezi pohany? A co z toho může mít  dnešní „český pohan“?

24.08.2014

Mnozí před volbami nevědí, jak se rozhodnout. Přinášíme netradiční úvahu pro konzervativní voliče - nejen ty věřící: Jak má volit katolík?

Mnozí před volbami nevědí, jak se rozhodnout. Přinášíme netradiční úvahu pro konzervativní...

Nebát se lidských řečí

Nebát se lidských řečí

Do Prahy se v horkém létě blíží festival homosexualismu. A přináší s sebou zmatek v manipulovaných lidských hlavách. O co jde? Jde o sexuální orientaci?

Do Prahy se v horkém létě blíží festival homosexualismu. A přináší s sebou zmatek v manipulovaných...

Oslavy na Velehradě: Příležitost zamyslet se nad vážnými tématy. Co je modloslužba?

Oslavy na Velehradě: Příležitost zamyslet se nad vážnými tématy. Co je modloslužba?

Jakou kontrarevoluci potřebujeme

Jakou kontrarevoluci potřebujeme

REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Výbuch v Kavárně: Proč bychom se netěšili, když nám Minář Křečka dal? Nýmandi jsou už na obtíž? Trockistka Anna bez džobu. Jó, to ještě byla ODS! Virus na chcípnutí, kobyla také. Pusťte si něco o vodě a vypněte ČT!

Výbuch v Kavárně: Proč bychom se netěšili, když nám Minář Křečka dal? Nýmandi jsou už...

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky