Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Články autora: Michal Kretschmer

Michal Kretschmer

Narodil se v r. 1944 v Praze. Vystudoval matematicko-fysikální fakultu UK. Pracoval pak až do odchodu do důchodu jako programátor, analytik informačních systémů, vedoucí projektů a lektor.

Od mládí měl zájem o filosofii; je zastáncem aristotelsko-thomistické filosofie, ve které oceňuje zejména její logičnost, užívaní přesných pojmů a metafysiku.

Je katolíkem hlásícím se k celé tradici církve, kritický k některým výrokům Druhého vatikánského koncilu a k vývoji katolické církve po něm a všeobecně k novotám. Zajímal se především o dogmatickou theologii a zaujali jej některá díla církevních otců. Vyjadřuje se i k morálním otázkám, angažoval se v pro-life hnutí.  

Jeho politické postoje z velké míry vyplývají z přijetí katolické morálky. Za ideální státní uspořádání považuje monarchii, ale v době jejího úpadku může být lepší autoritativní stát. Je odpůrcem současných forem tzv. demokracie, ideologie lidských práv a politické korektnosti. Je pro vystoupení nejen z EU, ale i z OSN a přidružených organizací.

Má ještě řadu dalších zájmů, možná až příliš mnoho, jako jsou výlety, hudba Johanna Sebestiana Bacha a Franze Schuberta, detektivní příběhy.

Je členem redakční rady časopisu Te Deum, publikuje na Duše a hvězdy, stránkách Institutu sv. Josefa, FreeGlobe, dříve i na Národní myšlence aj.     

Otázka nejen na neděli: Jak má Církev doopravdy vyjít z „Halíkova ghetta“? Lze žít jako katolík mezi pohany? A co z toho může mít dnešní „český pohan“?

Otázka nejen na neděli: Jak má Církev doopravdy vyjít z „Halíkova ghetta“? Lze žít jako katolík mezi pohany? A co z toho může mít  dnešní „český pohan“?

24.08.2014

Mnozí před volbami nevědí, jak se rozhodnout. Přinášíme netradiční úvahu pro konzervativní voliče - nejen ty věřící: Jak má volit katolík?

Mnozí před volbami nevědí, jak se rozhodnout. Přinášíme netradiční úvahu pro konzervativní...

Nebát se lidských řečí

Nebát se lidských řečí

Do Prahy se v horkém létě blíží festival homosexualismu. A přináší s sebou zmatek v manipulovaných lidských hlavách. O co jde? Jde o sexuální orientaci?

Do Prahy se v horkém létě blíží festival homosexualismu. A přináší s sebou zmatek v manipulovaných...

Oslavy na Velehradě: Příležitost zamyslet se nad vážnými tématy. Co je modloslužba?

Oslavy na Velehradě: Příležitost zamyslet se nad vážnými tématy. Co je modloslužba?

Jakou kontrarevoluci potřebujeme

Jakou kontrarevoluci potřebujeme

NEJČTENĚJŠÍ

Babiš s Vojtěchem v posledním tažení: Nouzový stav jako první krok k povinné vakcinaci nepodvolených. Odbory Pro Libertate – jedna z metod odporu? Proti tupému Goliášovi s Davidovou chytrostí. Nepodvolme se!

Babiš s Vojtěchem v posledním tažení: Nouzový stav jako první krok k povinné vakcinaci...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky