Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU

Články autora: Marek Obrtel

Marek Obrtel

pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel, lékař

Marek Obrtel se narodil v prosinci 1966 v Přerově, kde vystudoval Gymnázium Jakuba Škody. Po maturitě nastoupil jako posluchač Vojenské lékařské akademie Jana Evangelisty Purkyně na Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, kterou úspěšně absolvoval v roce 1991 a po vyřazení získal hodnost nadporučíka. V roce 1994 složil atestaci ze všeobecného praktického lékařství.

V kapitánské hodnosti řídil jako náčelník Posádkové ošetřovny zdravotnické zabezpečení výcviku veškerých vojsk ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá, kde tak získal většinu svých znalostí z vševojskové přípravy, ale uplatnil také v plném rozsahu své teoretické znalosti v urgentní medicíně. Během služby ve VVP absolvoval v letech 1998 – 1999 také své první zahraniční mise AČR v Bosně a Hercegovině.

Po návratu ze zahraničí zastával funkci zástupce velitele operačního velitelství vojskové zdravotnické služby v Hradci Králové a v roce 2001 byl pak převelen k Sekci vojenského zdravotnictví Generálního štábu AČR, kde pracoval jako zástupce náčelníka odboru výstavby voj. zdravotnictví. Odtud byl v roce 2002 vyslán do operace ISAF v Afghánistánu jako velitel kontingentu a náčelník 11. polní nemocnice AČR a následně v roce 2003 do Kosova jako zdravotnický poradce velitele Mnohonárodnostní brigády Střed v Prištině.

Po návratu z Kosova se pplk. MUDr. Marek Obrtel následkem osobních zkušeností a postřehů již nemohl dále ztotožnit s praktikami NATO a jeho „leaderů“ a na vlastní žádost činnost na GŠ AČR ukončil, byl převelen na odbornou lékařskou funkci v Centru biologické ochrany v Těchoníně a po skončení závazku armádu opustil.

Od roku 1999 do roku 2006 vykonával funkce s plánovanou hodností plukovník. Po celou dobu své vojenské kariéry se pplk. Obrtel aktivně věnoval práci lékaře–záchranáře a všeobecného praktického lékaře.

Po odchodu z armády v roce 2006 se potom stal ředitelem Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, kterou vybudoval a v roce 2010 se potom jako lékař ZZS Olomouckého kraje vrátil do svého rodiště u Přerova. Zde žije a pracuje jako lékař v oboru urgentní medicíny dosud.

Na sklonku roku 2014 se Marek Obrtel dostal ve známost svým otevřeným dopisem Ministru obrany ČR, kterým odsoudil politiku USA, Západu a NATO, kdy tuto organizaci označil za zločineckou, což také v mnoha publikačních pracech opakovaně prokázal. Jako velitel iniciativy ČSL vojáků v záloze proti válce působil téměř rok jako opozice současné vládní politiky, vedoucí naši zemi k destabilizaci a k nebezpečí války, zejména pak ignorací mnoha bezpečnostních rizik.

Marek Obrtel je podruhé ženatý, má pět dcer (dvě z prvního a tři z druhého manželství) a se svojí druhou manželkou plánuje další potomky.

Pět let po vrácení metálů: Odsouzení NATO bylo více než opodstatněné. Užiteční idioti sloužící Deep State. Vývoz lží a válek pokračuje. Zaorálek si dovolil dost. Co dokáže touha po moci? Poslední kapkou bylo Kosovo

Pět let po vrácení metálů: Odsouzení NATO bylo více než opodstatněné. Užiteční idioti sloužící Deep State. Vývoz lží a válek pokračuje. Zaorálek si dovolil dost. Co dokáže touha po moci? Poslední kapkou bylo Kosovo

30.12.2019

Last minute pro Hamáčka: Slovo velitele Národní domobrany. Proč nás chce vnitrák odzbrojit? Půjdeme za vlastenectví sedět? Jsme zde a chceme sloužit. Chcípající kobyla kope. Nedejme se!

Last minute pro Hamáčka: Slovo velitele Národní domobrany. Proč nás chce vnitrák odzbrojit?...

Vrátil vyznamenání NATO, a založil Národní domobranu: MUDr. Obrtel na nové frontové linii. Případ &quote;rebela bez příčiny&quote;, který říkal Ne, protože žádné láskyplné NE nepoznal. Zázračný lék v našich rukou: funkční klasická rodina

Vrátil vyznamenání NATO, a založil Národní domobranu: MUDr. Obrtel na nové frontové linii....

Voják, který vrátil vyznamenání NATO: Sedíme v dobytčáku s logem Čtvrté říše. Máme ještě šance se zachránit? Lze vyskočit z rozjetého vlaku? Domobrana je připravena naši vlast bránit. Do jejích řad může vstoupit každý

Voják, který vrátil vyznamenání NATO: Sedíme v dobytčáku s logem Čtvrté říše. Máme ještě...

Strachotínská výzva (nejen) proti brannému zákonu: Občane Kalousku! Nedovolíme dětem umírat za zájmy USA. Tisíce fanoušků i mezi policisty a vojáky. Organizuje plukovník Blanické rytíře?

Strachotínská výzva (nejen) proti brannému zákonu: Občane Kalousku! Nedovolíme dětem umírat...

REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Výbuch v Kavárně: Proč bychom se netěšili, když nám Minář Křečka dal? Nýmandi jsou už na obtíž? Trockistka Anna bez džobu. Jó, to ještě byla ODS! Virus na chcípnutí, kobyla také. Pusťte si něco o vodě a vypněte ČT!

Výbuch v Kavárně: Proč bychom se netěšili, když nám Minář Křečka dal? Nýmandi jsou už...

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky