Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Lex Okamura: Slivovice bude nelegální! Její pití je prý stejné jako pedofilní deviace. Zaplaví náš trh saké? Tomio na Hrad!

Lex Okamura: Slivovice bude nelegální! Její pití je prý stejné jako pedofilní deviace. Zaplaví náš trh saké? Tomio na Hrad!

18. 1. 2014

Michal Dvouletý přináší z Moravy šokující zvěst, která možná úplně změní i otázky, o nichž se po dnešku začne mluvit na probíhajícím „historickém kongresu“ v moravské Olomouci

Právě v okamžiku, kdy jsem odeslal svoji přihlášku do ctihodné Společnosti přátel slivovice České republiky, jsem se dozvěděl, že japonsko-moravský politický obchodník-mesiáš Tomio Okamura má připraven nový zákon, kterým slováckou i valašskou slivovici zakáže.

 pp

Parazitování na "lidské nemoci“

Jeho slova byla alarmující: „Je nám zcela jasné, že stát má z tohoto tradičního alkoholu nezanedbatelné příjmy, ale není doufám třeba ani diskutovat o tom, že výnosy ani na vteřinku nepřeváží celospolečenské náklady. Nepomůže nějaká selekce a výjimky. Kromě výjimky z referenda, která jasně potvrzuje pravidlo přímé demokracie. Závislost na alkoholu je regulérní lékařsky klasifikovaná závislost. A je absolutně nepřijatelné, aby stát, obce nebo soukromník parazitovali na lidské nemoci.“

V tu ránu jsem se cítil jako největší zločinec, i když slivovici vlastně moc nepiju. Občas se kamarád pochlubí nově vypáleným vzorkem, občas zavítám na místní košt, občas si dám „frťana“, když přijedu na fašank do Strání, nebo když se setkáme s kamarády folkloristy.

pp

Čtěte ZDE: Krása nechtěného: V průzkumech – jistě zcela „necinknutých“ –  pánové Okamura s Babišem suverénně vedou. Ve stejnou chvíli jejich „kůň“ neprošel do Senátu. Znamená to něco?

Saké povinně pro všechny

Tomu je však teď konec. Kvůli několika nešťastníkům, kteří neznajíce míru nadobro propadli alkoholovému vábení, teď bude slivovice zakázaná pro všechny. Pokud si budeme chtít přiťuknout, budeme to muset dělat pouze potají, ukryti někde ve sklepě nebo v garáži. Nebo založíme nějakou webovou stránku nebo mobilní aplikaci a slivovici si budeme vychutnávat alespoň virtuálně, při možnostech současné techniky možná takřka bez rozdílů. A tiše budeme závidět vinařům a likérníkům, na které se nový zákon vztahovat nebude.

Proč? Šeptá se, že kvůli tomu, aby se do ilegality nedostalo popíjení saké, které poslanec Okamura hodlá začít ve velkém dovážet z Japonska.

Říkám si: Je to nejpopulárnější politik, má k tomu určitě dobré důvody. Především solidaritu. Slivovice se přece musí v porovnání s ostatním alkoholem vypít nejvíce a kvůli její oblibě mezi běžnými, zemitými Valachy a moravskými Slováky musí být proto postavena mimo zákon. Aby se náhodou Moravané neradovali ze života o trochu víc, než je v dnešní blbé době žádoucí. Saké naproti tomu bude povinně pro všechny.

Deviantní slivovice

Ostatně lidem milovaný Tomio přesvědčivě vysvětlil, že prohibiční zákon na slivovici je jediným možným řešením: „Proti pedofilním deviacím nebo kleptomanii také zákon nepomůže, ale nikdy to doufám nebude argument proto, abychom deviantní vraždy nebo krádeže legalizovali a nedejbůh, abychom z nich profitovali,“ napsal asi nejhlubší tezi proti slivovici, kterou jsem kdy četl.

Z rozjímání o bohulibosti nového zákona mne vytrhává naléhavá sms od obou prezidentů. Toho z Hradu i toho, jenž předsedá Společnosti přátel slivovice. Údajně, aniž se předem domluvili, oba shodně volají po okamžité aplikaci jiného nového Zákona o hmotné a trestní odpovědnosti politiků. Okamura má být pro svůj prohibiční legislativní návrh okamžitě zatčen a předveden před lidový „lynčovací“ soud, jakmile jeho ustavení projde alespoň v prvním čtení.

Poslanec má být bez hlasování imunitního výboru vydán přímé demokracii lidu, jeho majetek, včetně všech zásob saké, má být znárodněn a rozdán obyvatelům sociálně vyloučených lokalit, přičemž Morava má výjimku a saké pít nemusí. A k tomu, jak koukám, se na facebooku začíná objevovat cunami zpráv, burcujících k uspořádání referenda za záchranu slivovice!

Zvítězí zdravý rozum?

Asi raději počkám, než pozvu kamarády na poslední rundu. Co když ještě nakonec zvítězí zdravý rozum? Co když si nakonec proti všem předpokladům uchráníme zpátečnicky svoji svobodu? A nejen v tom, abychom si mohli přiťuknout slivovicí a nestali se přitom kriminálníky.

Zůstanu doma. Raději už ani nevystrčím nos. Právě totiž přišla další zpráva z dílny kontrujícího božského Tomia: Tentokrát se rozhodl zakázat selektivně výherní hrací přístroje a videoloterní terminály. Nikoliv veškerý hazard, tedy i kasinové hry, rulety, poker, sázky, a podobně, ale právě jen tento úzký typ hracích přístrojů. Ten člověk to má promyšlené! Už aby byl na Hradě!

pp


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Homosexuálové se nerodí: Deviace jsou duševní poruchou či výpěstkem prostředí a doby. Ukázková sodomie Západu. Marné hledání gay-genu. Vítr z plachet liberálů? Plody dlouholeté propagandy

Homosexuálové se nerodí: Deviace jsou duševní poruchou či výpěstkem prostředí a doby....

Životu nebezpečná propaganda není jen v politice: Milióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku &quote;zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

Životu nebezpečná propaganda není jen v politice: Milióny obětí podvodu s cholesterolem....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky