Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Med pro zdraví i krásu: Přemůže bolavý krk, kašel, cukrovku i akné. Bakterie imunní proti antibiotikům jsou na postupu. Porazí je “nejlepší přítel člověka”? Jedenáct receptů na čtyři roční období

Med pro zdraví i krásu: Přemůže bolavý krk, kašel, cukrovku i akné. Bakterie imunní proti antibiotikům jsou na postupu. Porazí je “nejlepší přítel člověka”? Jedenáct receptů na čtyři roční období

23. 3. 2016

Tisk článku

Erika Magdalena Peprná přináší zajímavé informace o nejdůležitějším přírodním léčivu, které je zásadní pro přežití v případě konce naší civilizace - a ještě více v případě, že přece jen hned tak neskončí

Jeden z mých přátel v Protiproudu nedávno položil důležitou otázku, kterou slýchám čím dál časteji: je třeba pro případ, že se - například - zhroutí měnový systém, nebo jiným způsobem skončí civilizace, hromadit antibiotika? Asi ano, že? Ne.

Existují daleko lepší způsoby, jak se poprat s infekcí. Třeba… obyčejný med. Tedy - ne ten úplně obyčejný. I med má svá “pravidla” - a řadu receptů, které zvyšují jeho účinky na zdraví a imunitu. Činí z něj daleko lepší objekt “preppeřiny”, než jsou klasické léky. A slušnou zásobu bychom měli doma mít i v případě, že na konec civilizace třeba nečekáme.

pp

Antibiotika? K čemu?

Penicilin někdy pomůže v případě těžkých infekcí a těžkých úrazů. Ne všech: čím dál více se šíří mikroorganismy, odolné proti antibiotikům (o virech nemluvě). Pokud bude současná medicína se svým přístupem k léčení lidí pokračovat, nejspíš tento trend nezastavíme. 

Med je na rozdíl od všech drahých a patentovaných antibiotik všelék

Pro “preppery” jde pak o otázku dvojnásob aktuální. Ať už si uděláte léčiv jakkoli velikou zásobu, jednoho dne vám stejně dojdou. A bez laboratoře si další nevyrobíte. To se ale nedá říci o mnoha přírodních “lécích”. Například byliny, homeopatika i esenciální oleje mají totiž společné dvojí. Za prvé, pokud se je naučíte hledat, pěstovat a vyrábět, máte nekonečný zdroj uzdravujících látek. Za druhé - všechny tyto přírodní prostředky naši imunitu posilují, zatímco antibiotika ji oslabují. 

Čtěte ZDE: Zásadní návod nejen na rakovinu: Jak užívat “megadávky” vitamínu C? Jsou zázračná vyléčení jen šťastné náhody? Klíčová látka, která chybí v lékařských předpisech

Medem proti závislosti

Není asi špatné mít nějaké antibiotikum pro případ skutečně nejnaléhavější potřeby. Faktem ale je, že nám antibiotická kůra například oslabí či rovnou zničí střevní mikroflóru - která je naprostým základem imunity. A nejen jí. Zato takový med je naopak důležitým probiotikem. Posiluje tedy naši imunitu, pokud je užíván preventivně, ale silně hojí i úrazy a rány. 

Kromě toho je skvělým pomocníkem na odvykání jakýchkoli závislostí. Včetně kouření. Existují mimochodem poměrně přesvědčivé důkazy, že nikotin není tím zásadním návykovým prvkem cigaret, návykový je především cukr - ten, kterým jsou cigarety “ošetřovány” i ten, který “vyrábí” nikotin v krvi.

Ale to není jediný důvod, proč vám med pomůže jen tak mimochodem přestat snadno kouřit - třeba v situaci, kdy všechny stánky s tabákem a časopisy budou zavřené, protože zmizí elektřina. Známý zdravotní blogger L. J. Devon k medu a jeho zdravotním účinkům na americkém serveru naturalnews poznamenává:

“Věděli jste, že med v ‘raw’ kvalitě může pomoci eliminovat touhu po cigaretě? Když změníme složení vlastní mikroflóry s přírodními pomocníky, jako je med, současně měníme nejen svůj imunitní systém, ale i reakce našeho mozku - naše myšlení. Zdravá různorodá střevní mikroflóra hraje důležitou roli, která se promítá dokonce i v našich genech, a chrání naše krevní řečiště před vlivy škodlivých látek z prostředí. To zase ovlivňuje funkci našeho mozku. 

Jedinečné složení medu z něj dělá “krmivo” pro hodné bakterie v našich střevech. A “hodné bakterie” zase napomáhají zastavit růst těch “špatných”, jako je E. coli nebo salmonela. Současně dávají tělu větší sílu ubránit se i některým dalším druhům velmi nebezpečných mikroorganismů, jako jsou například Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok) a Pseudomonias aeruginosa

Med je tak účinným “léčivým jídlem” proto, že jde vlastně o různorodou “lékárničku” složenou z mnoha druhů pylů květin a bylin. Včely jsou tedy vlastně našimi nejlepšími lékárnicemi: sbírají při své práci přesně to, co náš mikrobiom potřebuje.”

Supermed?

Celá kampaň o “závislosti na zlých cigaretách” je tedy vlastně propagandou: nejde ani tak o nikotin, jako o slabost našich těl, navyklých na cukr a nedostatečně odolných. Kdybychom byli zdraví, kouřili bychom tak, jako američtí indiáni, nebo naši pradědečci a prababičky, a jako překvapivé množství dnešních lidí: tehdy prostě, kdykoli chceme a potřebujeme se “naladit”. Ale to je téma na jiný článek.  Vraťme se k medu.

Záleží samozřejmě na tom, jaké byliny včely sbírají. Některé jsou ještě zázračnější, než “obyčejný” med. Například takový med z manuky - dostupný už i u nás - je klinicky otestován na to, že ničí až 250 různých druhů bakteri, včetně těch, které antibiotika nezdolají (MRSA, MSSA a další stafylokoky, VRE (enterokoky rezistetntní vůči vankomycinu).

Med samozřejmě není jen odvykací kůrou a antibiotikem. Pomáhá mimo jiné zvyšovat produkci inuzlinu a snižovat hyperglykémii. Již zmíněný L. J. Devon poznamenává: “Když med kombinujete s bylinami, jako je pískavice řecké seno, nemá diabetes (cukrovka) II. typu šanci.” Med samozřejmě léčí i další nemoci - například i rakovinu. Psali jsme o tom.

pp

Čtěte ZDE: Med jako „přírodní očkování“ před chřipkovou sezónou: Lék na akné i pomocník proti rakovině. Jak poznat včelí produkt, který pomůže a není nebezpečný?

Není každý med, co se vaří

Je však extrémně důležité vybrat si ten správný med. Ten správný znamená - rozhodně raději ne drtivou většinu produkce, kterou najdeme v běžném supermarketu. Opravdu se vyplatí vybrat si nějakého malovýrobce, kterému věříme (v Čechách máme to štěstí, že “včelařů hobbystů” je zde nepoměrně větší procento, než velkých závodů!) Především je ale samozřejmě nutné vyvarovat se různých “směsí medů ze zemí EU i mimo EU”. Mohou obsahovat antibiotika nebo zbytky pesticidů a navíc být tak “nastavené”, že častěji jde spíše o “vodičky”, než o medy. Také je často zbavován zbytků pylu - které jsou ale na celém medu to nejlepší a nejzdravější.

Kromě toho se řada medů v průmyslové produkci “vaří”, tedy nechává projít vysokou teplotou, aby na regále nekrystalizovala, ale zůstala “krásná” a tekutá. Tento postup je někdy nesprávně označovaný jako “pasterizace” - o pasterizaci v pravém slova smyslu nejde, protože med se nemůže zkazit, a není tedy v něm “co pasterizovat”. Nevýhodou je fakt, že různé životně důležité látky v medu se zahříváním ničí a med je tedy - mrtvý.

Proto bychom si jej také, pokud si opravdu chceme užít jeho zdravotních účinků, určitě neměli přidávat do horkého čaje - ačkoli je to samozřejmě příjemné. Místo toho je dobré využít některý z následujících medových receptů:

Med pro zdraví

Med na chřipku a kašel: Pokud na vás “něco leze” a trápí vás starý dobrý dráždivý kašel, protivné šimrání v krku odstraní lžíce medu smíchaná s bezinkovým sirupem, nejlépe podávaná každé dvě hodiny. Nejdůležitější je ale podávat tento “elixír” před spaním, protože tělo si tak může lépe odpočinout - což je pro správné přežití “rýmičky” nezbytné.

Med na ucpané dutiny: Med, smíchaný s jablečným octem, kurkumou, lopuchovým kořenem, zázvorem a pepřem (zázvoru a kurkumy alespoň lžičku, zbytek dle chuti). Dobré je doplnit o akupukturu či akupresuru, případně esenciální oleje (mátu, eukalyptus, nebo třeba Breathe Again od Young Living).

Med na bolení v krku: Smíchejte se svěma kapkami citronového a dvěma kapkami mátového esenciálního oleje, nebo dvěma kapkami Zlodějů.

Med na trávení: Smíchejte s jablečným octem a čerstvě nastrouhaným zázvorem a užívejte po jídle.

Med na chudokrevnost při chemoterapii: Dvě čajové lžičky denně. Ev. smíchat s esenciálním olejem z posvátného kadidla (boswelia sacra).

Med na popáleniny a rány: Pokryjte spálené či zraněné místo vrstvou medu. Obvažte a nechte působit 12-28 hodin. Funguje i na těžké spáleniny.  Možno kombinovat s esenciálním olejem z levandule, která je také vysoce hojivá.

Med na škytavku a křeče: Smíchejte v nádobce lžičku medu se lžičkou ricinového oleje. namočte do směsi prst a olízněte. Opakujte každých 10 minut, než škytavka či křeč přejde.

PP koláž

Čtěte ZDE: Před chřipkovou sezónou: Citronový elixír místo očkování. Kladivo na vysoký tlak i jako prevence proti rakovině. Proč při nachlazení nepít čaj s citrónem?

Med na krásu 

A pár tipů (nejen) pro dámy:

Med na akné: Udělejte si masku z půl lžičky medu (můžete přidat trochu citronu či kapku citronového esenciálního oleje). Nechte 10 minut působit, opláchněte teplou vodou.

Med na suché, lámavé vlasy (a vlastně jakékoli vlasy): Smíchejte půl hrnku medu s čtvrt hrnkem kvalitního olivového oleje. Natřete na vlasy a nechte půl hodiny působit. 

Medový odstraňovač makeupu: Nakapejte med na podélně rozříznutý list aloe. Třete obličej, poté ho poláchněte teplou vodou (Pozn., funguje i s celým čerstvým tymiánem!).  

Med na obezitu: Pijte ráno skleinici teplé vody se lžcí medu a pár kapkami jablečného octa.

Zdraví si nemůžeme vymoci

To samozřejmě nejsou jediné případy, v nichž med pomáhá: lze jej využít stejně dobře v případech vysokého krevního tlaku či zvýšeného cholesterolu, jako při chronických infekcích čehokoli (močové cesty, dýchací cesty, …), ale také při astmatu. Med je zkrátka - na rozdíl od všech drahých a patentovaných antibiotik - doopravdy všelék. 

To bude asi tím, že jej nevyrábíme sami. Skutečné zdraví totiž také není něco, co si můžeme “vymoci”. Ale o tom zase jindy. 

Zdroje mj. zde a zde.

PP


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Muži: Ohrožený druh. Zaostávání v přirozených rolích a pokles hladiny testosteronu. Vymře naše pokolení? Příčiny nehledáme. Raději rozvíjíme gender studies. Přirozeným zákonům nelze bez následků vzdorovat

Muži: Ohrožený druh. Zaostávání v přirozených rolích a pokles hladiny testosteronu. Vymře...

Co s masem: Proč zakázal litevský Tenis kontrolu polského hovězího? Ozubené vraždící brambory a epidemie samostatného myšlení. Andrej ještě nevyrábí Kalergiho europárek? Začíná doba svatopostní

Co s masem: Proč zakázal litevský Tenis kontrolu polského hovězího? Ozubené vraždící brambory...

NEJČTENĚJŠÍ

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa. Mašinerie ukázala svou sílu. Jak zlikvidovat nepřítele Deep state? Okno také do naší blízké budoucnosti. Zkuste nahlas říci Alex Jones. Tohle tu ještě nebylo

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa. Mašinerie ukázala svou sílu....

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky