Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Do třetice s páterem Ferdou: Jak je to s rakovinou, alergiemi a zápalem plic? Stále živé vzpomínky. Když bylo v sázce vlastní zdraví, šla komunistická doktrína stranou

Do třetice s páterem Ferdou: Jak je to s rakovinou, alergiemi a zápalem plic? Stále živé vzpomínky. Když bylo v sázce vlastní zdraví, šla komunistická doktrína stranou

22. 8. 2015

Tisk článku

Erika Magdalena Peprná uzavírá malý seriál o proslulém sušickém knězi několika historkami, popisem jeho teorií o rakovině či alergiích a připojuje další pozoruhodné recepty na léčbu mnoha neduhů.

Fenomén jménem František Ferda nepřestává vyvolávat v našich čtenářích silné emoce. Není divu, přečteme-li si následující řádky, psané původně pro Lidové noviny r. 2000 Martinou Šrámkovou a Markétou Grosmanovou:

„Legendou se v Česku stalo jméno léčitele a duchovního Františka Ferdy. Za panem páterem jezdili komunističtí ministři, zvali ho na předsednictvo vlády. A to vše navzdory tomu, že ho v padesátých letech poslali kvůli jeho víře za mříže.“

Řada historek

Jedna historka za desítky podobných: jednoho z komunistických pohlavárů okresního formátu trápily chronické zdravotní problémy. Rozhodl se tedy navzdory svému „vědeckému“ světovému názoru pátera Františka Ferdu vyhledat. Před dveřmi jeho bytu ale couvl a poslal za sebe svého řidiče. Slavný léčitel na falešného pacienta jen krátce pohlédl a konstatoval: „Nevím, co tu chcete vy, ale tomu pánovi, který na vás čeká v autě, co nevidět praskne žaludeční vřed. A vy byste měl pospíchat domů, váš syn si před chvílí zlomil nohu.“

Očitých pamětníků léčebných zásahů sušického kněze, léčitele a bylinkářce jsou desítky. V knize Páter František Ferda je popsal jeho dlouholetý kolega PhDr. Zdeněk Rejdák. Paradoxem je, že Rejdák, který je považován za jednoho z nejbližších Ferdových spolupracovníků (a sám se v knize také tak prezentuje), je uveden v tzv. „Cibulkových seznamech“.

František Ferda byl vysvěcen na kněze v roce 1939, tři roky po nástupu komunistů však putoval jako desítky dalších duchovních do kriminálu. Vystřídal vězeňské cely v Jáchymově, Leopoldově i na Borech. A právě za mřížemi také objevil své mimořádné schopnosti. Po propuštění v roce 1960 mohl pouze válet sudy v plzeňských pivovarech. K pastorační činnosti mu bylo povoleno se vrátit až o osmnáct let později. Tehdy už se však plně věnoval i svému druhému poslání.

Páterovy diagnózy

Diagnózu dokázal určit podle očí, podle fotografie, či dokonce jen tak - pouhým soustředěním. „Mám pocit, jako bych ze sebe vyslal paprsek zelené barvy, který se rychle klikatě pohybuje, a pak se naráz zastaví. Tak dojde k mému spojení s tím člověkem“, popsal před lety Ferda svoji specifickou diagnostickou metodu.

Záhadný František Ferda: Jasnovidec, který uzdravoval "vědě navzdory". Vězněný kněz, u něhož později stáli ve frontě na vyléčení i jeho věznitelé. Přinášíme originální recepty pro každého

Mnohé podobné metody děsí. Mnohým připadají naopak „nevědecké“. Jenže fungovaly, uzdravovaly, zachraňovaly životy - a jako léčivo využívaly především jednoduché recepty z bylin. Dar Boží, nebo magie?

Příkladem absolutní kontroverze, která kolem slavného římskokatolického duchovního panovala a panuje, je jeho spolupráce se zakladatelem „psychotroniky“ dr. Rejdákem. Jak si mohl něco takového zbožný katolický kněz dovolit? Odpověď je nasnadě: zdá se, že ani on, ani jeho nadřízení nepovažovali páterovy schopnosti za nic, co by bylo s katolickou vírou v nesouladu.

Páter Ferda dokonce poslal projev na Mezinárodní kongres psychotroniků v Sao Paulu v roce 1979. Přinášíme jej nyní, protože se týká horce diskutovaného tématu: rakoviny. Páter Ferda na ni měl vlastní náhled.

Teorie o rakovině

„Nejprve musíme začít od akutního zánětu. Není-li správně vyléčen, přechází do chronického stádia s tendencí o opětnou akutisaci nebo postoupí do dalšího, třetího stádia. Při tomto stádiu se vytvářejí podmínky pro zahnívání tkání pomocí „plísní“ - jde o pracovní pojmenování, které se mně jeví co do způsobu účinku jaký mají plísně jako nejvhodnější. Plísně jsou hrobařem života a působí na metabolismus bílkovin opačným sestupným směrem k dusíku.

Prvním znakem rakovinového procesu je „výroba“ vlastního dusíku neimportovaného zvenku - např. umělým hnojivem předusíkatělé brambory - ale pocházejícího z rozpadající tkáně. Okolní buňky propadají zoufalému pokusu o sebezáchranu i záchranu příslušného okolí. Obalují se směsí kaseinu a vápníku. Sodík z rozpadlých buněk hromadí vodu. Protože zároveň v ohroženém místě podléhají zkáze nervová vlákna - neboli regulační systém, dávají se uvolněné buňky na pochod do emigrace na jiná místa v těle, kde pak nabývají parazitárního charakteru. Tím pak ohrožují hostitelské buňky a tkáně.

V krevním obraze lze tento dusík vlastní výroby pozorovat na zvýšeném počtu monocytů a úbytku červeného barviva. Léčba je možná za předpokladu, že zaprvé zjistíme ložisko rozkladu. Pak musíme vyčistit a zpevnit tkáň, a tím zastavit rozkladný proces. Potom teprve můžeme přistoupit k likvidaci buněk emigrantů. Pokud je v pořádku sympatikus a parasympatikus je naděje na vyléčení reálná, pokud hniloba místa nepřekročila 45 %. Od 45 % do 65 % je stav už kritický a naděje na vyléčení silně kolísá. Od 55 % nahoru je už nemožné zpevnit tkáň, protože prakticky již neexistuje.

Těžko můžeme jednotně odpovědět, co je příčinou těchto zánětů. Viníků je mnoho a jsou tak různorodí, že nelze proti nim jíti jedním a tímtéž způsobem. Například jsem zjistil, že rakovina konečníku má původ v nashromážděných otrávených zbytcích potravy, které čekají 24 hodin na vyprázdnění a z dlouhé chvíle se dají do „práce“ a vyvolají podráždění sliznice. Dlouhodobý přísun dalších nevhodných látek obsažených v potravě přivodí hnilobný proces tkáně. V sigmě jsem našel: hliník, pepř, různé druhy dusičnanů z masa, síru ze sýrů i z mléka, síru z postřiků ovoce a obilí i krmiv a jahod. O počtu nebo druhu těchto faktorů rozhoduje způsob výživy té či oné krajiny.

Na plicních hrotech původ rakoviny bývá po nevyléčených chřipkách. Např. u rakoviny žaludku: je-li soustavně zaplavován studeným jídlem nebo studeným pitím, tedy soustavným prochlazováním tkáně dochází k třetímu stádiu zánětu tkáně. U vaječníku jsem toto třetí stádium zánětu zjistil po otravě z barvy textilu noční košile nebo sukně či kalhot. Stejný důvod byl u zánětu prsů - přesně na té straně na které je zvyklá spící ležet. Vedle barev k otravám dochází i z umělých hmot textilu: jde o směsi dusičnanů se sírou, uhličitany s fenylalkoholem.

Geniální páter Ferda: Další vzpomínky na zázračného léčitele. Pohnutý život, dar Boží a tisíce uzdravených. Další recepty a praktické rady

Dále v popředí možnosti vzniku rakoviny jsou místa po úrazech, hlubokých modřinách: na stehně, prsu, játrech slezině, tlustém střevě. Není-li tkáň včas zhojena, stav tkáně se dá po čase do „kvasu“, zanítí se znovu a přejde do třetího stupně.

Pro jasnovidné diagnostikování není problémem říci, o jaký jde nádor: zda jen o houbovinu - hnisavý otok nebo hnilobný rakovinný proces. Podle zákona rovnováhy mezi jednotlivcem a jeho okolím jehož je živou součástí, není také problémem najít adekvátní prostředek na vyčištění a zpevnění tkáně.“

„Rakovinový byznys“ by se páterovi nepochybně vysmál. Jeho „recept“ však fungoval podobně, jako jeho (podobně nekonvenční) náhled na léčení alergií.

Teorie o alergiích

„Ve většině případů to nemá nic společného se sennou rýmou. V nosní sliznici vznikne zánět z výparů benzinu, olejů, acetonu, fermeží, nátěrů, voňavek a sliznice pod vlivem těchto jedů zduří. Během zimy se chladí, že průchodnost nosem je snazší. Na jaře, teplem se chronický zánět zaktivizuje a průchodnost je ucpaná. Zde je nejlépe použít obklady č. 6, dubovou kůru, přesličku a česnek a tamponovat nos.“

Páter František Ferda byl milovanou a obdivovanou osobností Sušicka. Pochopitelně současně i osobností kontroverzní a velmi nekonvenční. Jenže to se v současném světě stává velmi často. Koneckonců – všechno a vždycky je tak trochu paradox. Páterovy recepty, které nám naštěstí i po jeho smrti zůstaly zachovány, nás však mohou inspirovat k jednoduché cestě za zdravím: tedy přesně k tomu, od čeho nás „hlavní proud“ medicíny i společnosti – vydatně podporovaný strachem ze všeho neobvyklého – unáší pryč. 

Minule jsme přinesli doporučení pátera Ferdy pro čaje a obklady na choroby nadcházejícího podzimu a zimy – angíny. Ty dnes doplníme o zánět hlasivek a zápal plic či průdušek. Ty se ostatně v letošním extrémně horkém létě vyskytovaly nebývale často.

Hlasivky

Příčinou jsou náhlé na prudké změny teploty a únava. Např. řečník, který mluví, zahřívá v hrtanu hlasivky a potom přestane mluvit a nadýchne se studeného vzduchu. V tom případě se prací svalů mění kyselina máselná v kyselinu izomáselnou. Chladem izomáselná kyselina ztuhne a tím nastane ochrnutí - chrapot, prakticky okamžitě.

Zde jsou účinné bezové větvičky, popř. česnek. Hlasivky mohou být poškozeny i nánosem fermeže, různých nátěrů, který se tam usadí. Když se inhaluje česnek + bezové větvičky, tak se zabijí dvě mouchy jednou ranou.

Plíce

Nejčastěji jsou zápaly plic nachlazením - infekcí. Na podzim před Vánocemi vznikají dva druhy chřipek – kukuřičná - když se začne krmit siláž z kukuřice, tak plíseň, která vznikne, přejde do mléka, sýrů a vyvolá zánět plic. Průběh tohoto zánětu bývá normální, jako při nachlazení plic, to znamená povlovně, přibývá teplot, průběh trvá zpravidla 12 dní.

Další nebezpečí je z vepřového masa, který je kombinován zánětem mozkových blan. Bývá vysoko horečnatý. V případě, že se použije nějaké antibiotikum na sražení teplot, zůstávají tyto hroty plic v chronickém stavu zduřelé a za 4 - 5 let se může lehce stát, že v místě vznikne rakovinný proces, protože nepřichází krev a neodchází, plíce se nečistí, a místo zahnívá.

Na plíce je nutná teplá cibule, č. 2 možno dát fenykl. Ovšem na plicích bývají kaverny, hlavně na hrotech. Je to pozůstatek krizí v pubertě, kde se jednalo o TBC. Tyto kaverny se zavápní, a dá se tvrdit, že 70 % lidí je má, ale v případě, že vznikne zánět plic, například otrava sírou, tento zánět pak rozpustí ochranou slupku vápna a kaverna se může aktivizovat. Při každém zánětu vzniká kyselina močová. Je to nespálená bílkovina. Bílkovina se musí okysličit na řadu ksantenů, dalším okysličením na kyselinu močovou a pak teprve na močovinu. A právě při zánětu zůstává v tomto druhém stupni jako kyselina močová, krystalizuje a při rentgenu vzniknou stíny.

Provedeme koupel č. 6, následuje obklad č. 2 na hroty plic v oblasti klíční kosti na obě strany současně. Potom č. 5 a to tímto způsobem - placka se přiloží na jednu stranu plicního hrotu, na 30-40 minut, pak se přendá na stranu druhou a následně se tatáž placka vrátí na první místo. Celý postup se s křenovou plackou opakuje 3. a 6. den.

Konec brýlí: V létě je ideální doba odhodit „okenní skla“ na nose i kontaktní čočky. Lze „jen tak“ odložit brýle? Civilizované děti a milující rodiče. Čím to, že ani čtenáři Protiproudu ještě nevidí dokonale?

Obklady

č. 1. SYROVOU CIBULI 20 dkg pokrájet, zabalit do gázy a přiložit na 2 hodiny. Možno na noc obklady přiložit a počítá se jako 2 hod.

č. 2. TEPLÁ CIBULE pokrájet 20 dkg, dusit s 2 lžícemi vody asi 4 minuty, zabalit a přiložit na 2 hodiny. Možno přidat 2 lžíce anýzu a 2 lžíce fenyklu - spolu dusit.

č. 3. KOSTKU TVAROHU a 20 dkg cibule, 3 lžíce křenu smíchat, přiložit na 2 hodiny, možno použít na 2 hodiny na další místo. Pozn. č. 3 byl doporučen na prohřívání jater a ledvin.

č. 4. KOSTKU TVAROHU a 5 stroužků česneku rozdělit na 2 místa na 2 hod. Možno půl kostky tvarohu, 3 stroužky česneku, na 2 hodiny na jedno místo.

Č. 5. KŘENOVÁ PLACKA: 20 dkg syrových brambor nastrouhat, vymačkat a do drtě 4 lžíce křenu smíchat, přiložit na 30-40 minut, možno posunout pak ještě na další místa. Opakovat, až kůže zbledne asi třetí den.

č. 6. KOLEM KRKU přes ramena zkřížit na prsa namočené obklady do odvaru: hrstku dubové kůry, 4 stroužky česneku, přesličky do 3 litrů 10 minut vařit a teplé přikládat - namáčet 6 x po 12 minutách v jednom tahu za sebou. Možno i kolem hlavy použít.

Koupele

Č. 7. CELOU KOUPEL v odvaru: hrst dubové kůry a 20 dkg cibule, 5 stroužků česneku, hrst přesličky, 3 lžíce fenyklu a hrst bezinkových větviček do 4 litrů 10 minut vařit, vlít do vany, dotočit vodou na 20 minut.

č. 8. KOUPEL NOHOU hrst dubové kůry a přesličky, 10 dkg cibule, 3 lžíce pelyňku do 4 litrů 10 minut vařit, vlít do kýble a 20 min, koupel. Možno přidat 2 lžíce soli.

pp


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Kauza léčitelství: Konkurence určená k likvidaci? Ztráta svobody toxickou terapií. MZ prodlouženou rukou obřího byznysu. Kde končí pravomoce státu? Šarlatáni působí ve všech oborech. Napjaté čekání na nový zákon

Kauza léčitelství: Konkurence určená k likvidaci? Ztráta svobody toxickou terapií. MZ...

Není prevence jako prevence: Král Karel IV. věděl, jak na to. Byl snad panovník stoupencem makrobiotiky? Zásadní kniha odhaluje, jak zůstat zdravý uprostřed moderního světa. Ještě naše babičky věděly, jak na to

Není prevence jako prevence: Král Karel IV. věděl, jak na to. Byl snad panovník stoupencem...

REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Řev příšer z bažin rve uši: Něco se stalo. K čemu došlo v Helsinkách? Jsou Trump s Putinem vzájemnými agenty? Rusko zpátky ve hře. Chystá Deep State protiúder? Itálie proti sankcím. Něco se stane.

Řev příšer z bažin rve uši: Něco se stalo. K čemu došlo v Helsinkách? Jsou Trump s Putinem...

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky