Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Malý velký podvod J. J. & spol.
Popisek: Slunce se prodralo mezi mraky | Autor: Ondřej Höppner

Malý velký podvod J. J. & spol.

30. 3. 2013

Tisk článku

Petr Hájek Z letopisů bojů o Václava Klause v době jeho prezidentské mise:

Velký podvod s globálním oteplováním se jmenuje zásadní film britského dokumentaristy Martina Durkina, který tento čtvrtek v pražském kině Blaník poprvé zprostředkovalo české veřejnosti Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP). Jak je většinou zvykem na seminářích CEP, úvodní slovo patřilo Václavu Klausovi, neformální hlavě tohoto významného pravicového "Think Tanku" (a formální hlavě českého státu).

Dokument proti švindlu

Film ve zhuštěné zkratce odhaluje pravdu o důvodech a pozadí současné celosvětové hysterie kolem údajného vlivu člověka na tzv. globální oteplování. Vystupují v něm známé osobnosti a vědci z celého světa - pochopitelně především ti, kteří dokazují, že celosvětové tažení zelených všeho druhu proti omezení produkce CO2 je rozsáhlý podvod ("Great global warming swindle").

Fakta kontra envirovirtuální „realita“

Na nezpochybnitelných faktech odhalují, že jde ve skutečnosti o navýsost politickou, nikoli ekologickou záležitost, která - pokud se prosadí - teprve přinese opravdovou globální katastrofu nejen pro vyspělý průmyslový svět, ale především pro rozvojové země, Afriku atd.

Jandourek upřímný, štěkající

O tom všem se v článku Jana Jandourka ve včerejším vydání MFD (Upřímný strach o pana prezidenta v době oteplení) čtenář nic nedozví. Jeho "štěknutí" je jen dalším příkladem způsobu referování většiny médií o tomto závažném problému současnosti: nikoli věcná diskuse o tématu, ale osobní útoky. Pan Jandourek pouze opakuje pomluvy rozšiřované před projekcí dokumentu aktivisty Hnutí Duha na tvůrce filmu, které si neověřuje, protože jim již dopředu věří. Ale především primitivně útočí na prezidenta republiky, který se v jeho očích smrtelně provinil tím, co měla ve skutečnosti udělat dávno třeba veřejnoprávní Česká televize: uvedl tento snímek české veřejnosti.

 Když hysterie ohrožuje svobodu

"Jednostranná kampaň kolem tohoto tématu velmi připomíná podobné kampaně, které si dobře pamatujeme od nás z doby komunismu," řekl v úvodním slově před nabitým sálem prezident a dodal: "To není bagatelizace komunismu, jak se mi stále někdo snaží předhazovat, jen připomenutí, že ty metody a techniky a zamlčování protiargumentů už tady byly. Tato hysterie ohrožuje demokracii a svobodu. Jde o hodně."

 Jandourek cituje Lenina a ví co si prezident jistě myslí

"Podle Lenina je film nejdůležitější ze všech umění," říká ve svém článku pan Jandourek. "Prezident Klaus si to jistě myslí též, a tak se rozhodl uvést promítání dokumentu " je klasický podpásový závěr, který pan Jandourek čtenářům listu sugeruje.

Modrá, nikoli zelená planeta

Dokud budou média plná podobných "malých" podvodů, bude mít šanci i ten velký. A to je právě to, proti čemu Václav Klaus dlouhodobě (naposledy svou úspěšnou knihou Modrá, nikoli zelená planeta) konzistentně vystupuje. A proti čemu (a komu) se Jandourkové všech zemí spojují.

 

 

 


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Pionýři, svazáci, disidenti: Obrana ústavy a hodnot. Svoboda slova a projevu - jako tenkrát. Protektorát a wehrmacht na ruských hranicích - jako tenkrát. Národ v tísni - jako tenkrát. Jen Kalouskové jsou stejní

Pionýři, svazáci, disidenti: Obrana ústavy a hodnot. Svoboda slova a projevu - jako tenkrát....

Vatikán cenzuruje Benedikta: Útočí ďábel skrze moudrost i stupiditu? Průhledná lest. Satan nepotřebuje pracovat s idioty. Zdravý rozum se schovává. Terapie nepomáhá, zbývá chirurgie. Bože, obnov tvář země!

Vatikán cenzuruje Benedikta: Útočí ďábel skrze moudrost i stupiditu? Průhledná lest. Satan...

REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Je 15. březen: Mediální ticho, z něhož mrazí. Když to nešlo válkou, půjde to &quote;integrací&quote;. Boj proti Říši po 79 letech pokračuje. Jsme Česká republika, nebo opět německý protektorát? Odejděme z EU!

Je 15. březen: Mediální ticho, z něhož mrazí. Když to nešlo válkou, půjde to "integrací"....

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky