Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Místopředseda Královéhradeckého kraje a zakládající člen ODS opouští stranu a říká: Doba žádá velkorysost, toleranci a pokoru.
Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

Místopředseda Královéhradeckého kraje a zakládající člen ODS opouští stranu a říká: Doba žádá velkorysost, toleranci a pokoru.

24. 8. 2013

Redakce Protiproud Na politické scéně začíná být rušno. Ve chvíli, kdy Václav Klaus nevyloučil své přímé zapojení do boje s levicí, dostalo vše ještě další dynamiku. Zvláště pak v ODS. Včera ze strany odešel známý poslanec Boris Šťastný, dnes udělal podobný krok Petr Štěpánek. Přinášíme jeho prohlášení.

Občanskou demokratickou stranu, politickou stranu, kterou si vymyslel Václav Klaus, jsem v roce 1991 v Hradci Králové spoluzakládal. Václava Klause stále považuji za daleko nejvýraznější politickou osobnost naší polistopadové éry. To, že jsem s ním po nějaký čas mohl osobně spolupracovat, pro mě byla čest i obrovská životní zkušenost.

PP

Mirka Topolánka, druhého předsedu ODS, považuji za svého přítele a mám jej – možná právě proto, že i jemu jsem byl po nějaký čas hodně blízko – lidsky rád. Způsob, jakým byl z politiky odejit, dodnes – a s odstupem času čím dál více – považuji za faul. Lidský, mediální i politický.

Ve chvíli, kdy na tom ODS ani pravice jako celek nejsou zrovna nejlépe, jsem uvítal, že právě tito dva ostřílení matadoři, bývalí předsedové ODS a premiéři České republiky – ale svého času i rivalové – k sobě dokázali najít cestu, spojit síly a nabídnout pomoc. Byl bych raději, kdyby se to odehrálo v rámci ODS, nicméně je evidentní, že většina současného vedení občanských demokratů si zapojení a normalizaci vztahů se svými bývalými předsedy evidentně nepřeje. Považuji to za fatální chybu.

Za těchto okolností vítám Klausovo a Topolánkovo rozhodnutí přispět k renesanci pravicové politiky v naší zemi prostřednictvím nového politického, respektive volebního subjektu a jsem připraven se na něm podílet, ať už zapojení obou bývalých předsedů bude jakékoli. Zároveň vítám participaci dalších „klausovských“ sil, ochotných přiložit ruku k dílu. Doba žádá velkorysost, toleranci a pokoru.

Uvědomuji si, že moje rozhodnutí znamená také nutnost vypořádat své vztahy s ODS. Učiním tak v tichosti, s noblesou a ve vší slušnosti. Svoje kritické názory na směřování ODS jsem v posledních měsících říkal dostatečně nahlas jako člen, nepovažuji za slušné ani vhodné vykřikovat je nyní, když už jsem jednou nohou ze dveří. Prožil jsem s ODS v dobrém i ve zlém 23 let, odcházím obohacený i smířený. Přestože se v některých názorech můžeme lišit, většiny členů si stále vážím, a ty ze svého nejbližšího okolí, které mám rád, budu mít rád i nadále. Ostatně jsem si jistý, že oni mi oplatí stejně.??

Petr Štěpánek, odstupující místopředseda Regionálního sdružení ODS Královéhradeckého kraje

24. 8. 2013

PP


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Za Kanálem opět jen jedna vlajka: Kyselé tváře nejen soudruhů z ČT. Déja vu? Babišův mistrovský kousek. Léčba Cimrmanem? Dva chlapíci. Budou i u nás „zóny bez GLBT“? Tichá připomínka smrtelné pýchy

Za Kanálem opět jen jedna vlajka: Kyselé tváře nejen soudruhů z ČT. Déja vu? Babišův mistrovský...

Perpetuum zla: Jak funguje Deep State?  I prezidenti jsou na něj krátcí. Zločiny ve 35 zemích. Carterova a Eisenhowerova slova. Jak Obama s Kerrym sklapli. Zabíjení vlastních dětí. Čest Assangovi a Snowdenovi

Perpetuum zla: Jak funguje Deep State? I prezidenti jsou na něj krátcí. Zločiny ve 35...

NEJČTENĚJŠÍ

Anti-Greta: Ve Švédsku roste nová hvězda. Skutečná bojovnice na pozadí kultu plastové Grety. Mainstream ji ignoruje, majitelé sítí blokují její účty. Sympatie v Rusku a Itálii. Dozví se širší svět? Migranti z první ruky

Anti-Greta: Ve Švédsku roste nová hvězda. Skutečná bojovnice na pozadí kultu plastové...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky