Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Česká politická svoloč: Zloděj křičí chyťte zloděje. Univerzální nepřítel Babiš? Kde jste byli před pár lety, vy mediální krasoduchové? Společným úsilím za novou totalitu. Všichni užiteční idioti, nástup do akce!

Česká politická svoloč: Zloděj křičí chyťte zloděje. Univerzální nepřítel Babiš? Kde jste byli před pár lety, vy mediální krasoduchové? Společným úsilím za novou totalitu. Všichni užiteční idioti, nástup do akce!

15. 5. 2017

Tisk článku

Václav Klaus ml. glosuje nebetyčnou míru pokrytectví našeho politického a mediálního prostoru v souvislosti s dalším vzedmutím "obrany demokracie", jíž jsme v posledních dnech svědky

Musím opět zopakovat, že nám tu čtyři roky vládla společná vláda Sobotky a Babiše, s podporou lidovců a v řadě ekologických a evropských otázek s podporou TOP 09. Tak se nějak nedokážu excitovat pro „obranu demokracie“ pod praporem těchhle pokrytců a dělat jim užitečného idiota.

Kde jste byli, svatouškové, když Sobotka s Babišem přijímali majetková přiznání, EET, zákaz kouření ve vlastní hospodě, zákaz zabíjaček, kontrolu topenišť, chození v reflexní vestě, zostřenou inkluzi a pamlskovou vyhlášku ve školách, fízlácké registry, kontrolu internetu a kontrolu myšlení? Mlčeli jste.

Když jsme se na rozdíl od Maďarů smířili s kvótami uprchlíků – chválili jste vládu jako proevropskou. Když se tu rozjela válka policistů Sobotkových a Babišových, fandili jste v novinách spíš těm druhým, že bojují proti korupci. Nebo se pletu?

Pachatelé dobra

Vesele jste spolu vládli, vyhrávali ve Sněmovně jedno hlasování za druhým a člověk při sledování vašich zákonů a skokovém růstu nadřazenosti státu nad občanem jen skřípal zuby (maximálně občas něco napsal).

Babiš byl miliardář a oligarcha a majitel médií dávno předtím, než jste s ním šli vládnout. Dávno naznačoval, že by nejradši vládl autokraticky. Líbilo se vám to a podporovali jste to. Jeho firmy braly miliardy na dotacích a pobídkách, obchodovaly se státem. Pokud se dá věřit médiím, tenhle penězotok se výrazně za vaší společné vlády „vylepšil“. Mlčeli jste.

A co se teď změnilo? Blíží se volby. Premiér Sobotka předvedl odvážný a správný tah (ze svého pohledu) vyhodil vládu do luftu a lehce přepsal politickou mapu. Změnil tím těžkou pozici, neboť jeho strana prochází přelomovou ideologickou změnou, opouští klasického levicového voliče s nízkým příjmem a nízkým vzděláním a míří na městského liberálního voliče, vysokoškolský „proletariát“, minority, pachatele dobra a „neziskový“ sektor… Kopíruje světový vývoj západního světa a tento krok museli dříve či později udělat.

Čtěte ZDE: Babišův ekonomický fašismus: Kdy zabije soukromé podnikání? Stát jako firma, firma jako stát. Nezvratitelný proces likvidace svobody? EET jen střípkem do mozaiky. Ekonomická totalita ruku v ruce s politickou

Z některých hledisek to přišlo příliš brzy – nejdisciplinovanější starší voliči jsou otřeseni. Přecházeli k ANO, které jim minimálně verbálně nabízelo jejich staré jistoty. Z jiného hlediska to přišlo pozdě – s podobnou politikou již ve městech loví TOP 09, STAN, část lidovců, zelení a vypadalo to, že sociální demokraté přijdou k tomuto stolu pozdě. Ale Sobotka minimálně naznačil, že se boje o dominanci mezi tímto typem voličů aktivně zúčastní.

No a tak tu máme volební kampaň již maličko s předstihem.

A kde jste byli vy?

Napíšu k tomu asi tolik: Řada politiků nemá veřejnosti naprosto co nabídnout, kromě ukazování prstem na někoho jiného. To je nejsmutnější obrázek dnešních dní. Protože změna znamená pozitivní podporu nějakého programu. Podporu někoho, komu dáte silný mandát. Alespoň pokud žijete v demokracii. Změna není skandovat, že by Franta neměl kandidovat.

Pokud žijete v diktatuře, pak je samozřejmě snaha o negativní řešení – „ať odstoupí Jakeš a celé politbyro a jdou do háje“ – jediné možné řešení.

Ale pokud byla sobotkovsko-babišovská vláda diktátorská nebo k diktatuře vedoucí – proč jste neprotestovali od prvního dne? A vy všichni mediální krasoduchové nezvonili na poplach?

Zdroj.


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Co bychom měli vědět o islámu: Náboženství nenávisti? Násilí jako součást temné víry. Pětina lidstva vrazi a šílenci? Čtrnáct století teroru, 280 miliónů zmasakrovaných. Otázka stále stejná: Podvolíme se?

Co bychom měli vědět o islámu: Náboženství nenávisti? Násilí jako součást temné víry....

Nigel Farage v Praze: Následujte příkladu Brexitu. Chceme jít z jedné totality do druhé? S integrací začali již nacisté. EU: permanentní válka proti lidem. Barvy se mění, ničemové zůstávají. Máme to v rukách

Nigel Farage v Praze: Následujte příkladu Brexitu. Chceme jít z jedné totality do druhé?...

REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Volby v Německu: Jde o víc, než tušíme. Poprvé od války se může do parlamentu dostat opoziční strana. Proč jel Steinmeier do Prahy? Proč Merkelové bažiny nevěří průzkumům? Jejich obavy, naše naděje

Volby v Německu: Jde o víc, než tušíme. Poprvé od války se může do parlamentu dostat opoziční...

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky