Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Adventní idylka pobouřila pokrokáře: Vánoce jsou extrémismus! Láska, společné chvíle, rodina, stromeček... To je nacistické poselství! Soudružka z Hamburku bije na poplach. Stále bizarnější podoby ideového boje

Adventní idylka pobouřila pokrokáře: Vánoce jsou extrémismus! Láska, společné chvíle, rodina, stromeček... To je nacistické poselství! Soudružka z Hamburku bije na poplach. Stále bizarnější podoby ideového boje

2. 12. 2016

Tisk článku

Zuzana Lipová poukazuje na nové a nové cílené útoky proti křesťanství a Vánocům maskované takzvaným bojem proti extrémismu

V Německu natočili pěknou vánoční reklamu. Jejím zadavatelem byl obchodní řetězec Edeka, který má po celém Německu více než 10.000 obchodů s potravinami. Již minulé Vánoce zaujala tatáž společnost reklamou, která nepodněcovala k nákupu jejích produktů, nýbrž naopak, tlumočila poselství lásky a rodinné sounáležitosti. Spot, kterému rozumíte i beze slov, poukazoval na to, že nejcennější, co máme, je čas. Měli bychom ho věnovat našim nejdražším, pokud ještě jsou s námi.

Komu vadí láskyplné poselství

Zatímco loni byli hlavními postavami příběhu prarodiče, letos jsou to děti. Poselství reklamy však zůstává stejné: největší dar, který můžeme našim drahým dát, je náš čas. Myšlenka, která osloví každého, tím spíše v období Vánoc.

Jenomže samozvaná ideologická policie zasahuje nemilosrdně v celé Evropě a jejímu pozornému oku neunikla ani zmíněná reklama:

Vánoce nevánoce, hlásit se musí všechno!

Zatímco normální člověk vidí v reklamě smutné děti, toužící po pozornosti rodičů, kteří jsou od rána do večera vytížení prací a přípravou dokonalých Vánoc, novodobý politruk vidí strašáka extrémismu a neonacismu. Podle Sabiny Bambergerové-Stemmannové, ředitelky Zemské centrály pro politické vzdělávání v Hamburku, je na poznávacích značkách automobilů zašifrované nacistické poselství. Tvrdí, že kromě symboliky se reklama ze všech sil snaží "vykreslit zdravý svět, a tím šířit hodnoty, které hájí nová pravice".

Normální (čti stihomamem netrpící) člověk se při zhlédnutí příběhu zamyslí nad tím, že i on dělá někde chybu, že opravdu plýtvá časem na nepodstatné věci a měl by to změnit. Paní ředitelka se však zamýšlí nad "bujícím" extrémismem. Sabině Bambergerové-Stemmannové udeřily do očí rovnou poznávací značky aut - a okamžitě byla v obraze. Jedno má značku MU SS 420. V tomto případě podle paní ředitelky ani není co řešit. V Německu se nedovoluje umísťovat na poznávací značky písmena SS vzhledem k historickým konotacím. A číslo 420 sice "pochází z anglosaské oblasti, ale v našich (německých - pozn. red.) pravicových kruzích je zavedenou zkratkou pro Hitlerovy narozeniny"!

Čtěte ZDE: Slova která září: Kořeny civilizační krize. Ideologický boj, předsudky a obehrané písničky. Tři podmínky zdravého myšlení. Kněz zahanbuje autority. Obstojíme v zápase o všechno?

Šifra paní Sabiny

Na druhém autě je poznávací značka SO LL 3849. Sabina Bambergerová-Stemmannová jasně vidí číslo 84, které prý v Německu znamená Heil Deutschland (Sláva Německu), a to podle pořadí písmen v abecedě: 8 = H a 4 = D. Číslice 3 a 9, jsou podle tohoto klíče zase šifrou pro heslo Christian Identity (Křesťanská identita): 3 = C a 9 = I.

Zástupci společnosti Edeka vysvětlili, že na poznávacích značkách jsou opravdu slova MU SS (musíš) a SO LL (úkol) - ty však odkazují na píseň použitou v reklamním spotu, která upozorňuje rodiče, aby si našli čas na své děti. K číslům se vyjádřili ve smyslu, že jsou náhodně vymyšlené. "Je nám líto, že zde vznikl špatný dojem. V žádném případě to nebylo naším záměrem." Bambergerová-Stemmannová však vysvětlení nevěří: "Pokud zvážíme radikálně pravicové šifry, které zde jsou nahromaděné, taková tvrzení jsou zlehčováním a jsou nevěrohodná." Zkrátka, když si ideolog vymyslí premisy, nevysvětlíte nic.

Takže podle takovéhoto stihomamu bychom v celé Evropě měli začít podezřívat matky, které porodí dítě 20. 4. (protože tehdy se přece narodil Hitler), podezřelí jsou všichni, kteří mají v datu narození 88 (8. srpna, případně rok 1988), ale i ti, kteří se narodili 1.8. (Neboť podle abecedy je to Adolf Hitler a bůhví, co tím jejich matka myslela), a dokonce i všichni s iniciálami HH by měli být prověřeni. V suchu nejsou ani ročníky 1984, ani data narozenin a jmenin připadajícími na 8. 4. atd. A všichni, kteří touží po bílých Vánocích, jsou extremisté!

Jenže pokud se zamyslíme ještě jednou nad vyjádřeními paní ředitelky Zemské centrály pro politické vzdělávání v Hamburku, jí vadí oslavování Vánoc jako takových, rozčiluje ji i přiznání křesťanské identity a - abychom použili její vyjádření - vykreslování zdravého světa. Pokud budu jí zveřejněné tvrzení dešifrovat podle jejího klíče, potom Sabina Bambergerová-Stemmannová je proti Vánocům, křesťanství a proti zdravému světu.

Pouze pokud bychom se mýlili...


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Chaos jako iluze: Kam oko pohlédne, všude se to hroutí. Katalánci popraveni jako vrazi. Brexit bude! Proč Poláci volí dle národních zájmů? Budou zostřené oslavy nové totality. Kdo komu předal moc? Zvítězíme

Chaos jako iluze: Kam oko pohlédne, všude se to hroutí. Katalánci popraveni jako vrazi....

MY a migrace: Skutečně k nám nikdo nemíří? Již teď máme fatální problém. Pohnutá historie v číslech. Praha městem cizinců? Nevíme, odkud jsou. Islám klepe na dveře. Co s tím?

MY a migrace: Skutečně k nám nikdo nemíří? Již teď máme fatální problém. Pohnutá historie...

NEJČTENĚJŠÍ

Kavárna a Kurdové: Sedmero lží a iluzí. Jak se s tím vším srovnají? Svět je zase naruby. Vše, co si lepšolidé o světě mysleli, byla nepravda. Mohou procitnout? Mýlit se je normální. Řešením je jít pracovat na zahrádku

Kavárna a Kurdové: Sedmero lží a iluzí. Jak se s tím vším srovnají? Svět je zase naruby....

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky