Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Pravidelné zneužití Dne české státnosti: Vládnoucí věrchuška se státní televizí dělá revoluci. Jiný názor? Zadupat do země! Mediální hysterie a festival nevkusu. Cos dělal, Halíku, když byl Duka ve vězení?

Pravidelné zneužití Dne české státnosti: Vládnoucí věrchuška se státní televizí dělá revoluci. Jiný názor? Zadupat do země! Mediální hysterie a festival nevkusu. Cos dělal, Halíku, když byl Duka ve vězení?

31. 10. 2016

Tisk článku

Václav Klaus ml. se ohlíží za vzrušenými pátečními "oslavami" výročí naší samostatnosti a přináší několik komentářů ke specifické povaze našich "vysoce morálních" aktivistů

Lidé jsou stádo, šílenství propadají ve stádech a k rozumu přicházejí jen pozvolna, jeden po druhém. Ian Plimer, australský autor světového bestselleru Heaven and Earth, tohle nenapsal k českému 28. říjnu. Ale mně se ten citát líbí. Nicméně popořadě.

Den státnosti

Český národ bojuje přes tisíc let o udržení a často o samotné přežití. Střídaly se doby temné i velkolepé. Desetitisíce Čechů položily v tomto boji život. Od Přemyslovců až po dnešek. 28. říjen je (tedy měl by být) symbolem. Jeden den v roce, kdy si uvědomujeme, že jsme společný „kmen“. Hned 29. se do sebe zase můžeme s vervou všichni pustit, ale 28. by se měl vzpomenout TGM, legionáři, prezident Beneš, naši vojáci na východní i západní frontě a možná i dál do minulosti. Zkrátka historie a kultura, co nás spojuje. Nikoli rozděluje.

No tak ne, evidentně. Bohužel.

Nechci být agresivní, tak začněme objektivně a politologicky: TOP09 po krajských volbách velmi oslabila, naopak posílili lidovci (hlavně tedy proto, že senát ani kraje lidi nezajímá, ale to je jedno). V přímém přenosu jsme teď mohli sledovat převádění městského elektorátu Topky pod novou značku KDU-ČSL a STAN. Tihle lidi jsou na převody ODA-Unie svobody-4koalice-TOP- zvyklí a probíhá to poněkolikáté.

Přestože se jedná vesměs o formálně vysoce vzdělané lidi, potřebují překvapivě ke svému přechodu vždy povel seshora a mediální hysterii. 

Čtěte ZDE: Horáček zahajuje předvolební kampaň proti Zemanovi: Šmíra rozbila šapitó. Královna vdova, Denní husa a další atrakce. Platíme je my. Sorosovy peníze v pozadí. Pohrdání svátkem republiky

Pravidelné pokusy o revoluci

Celá situace se velmi hodí hnutí ANO a panu Babišovi. Toho zaprvé nikdo nekritizuje, zadruhé ANO se v poslední době tvrdě vymezovalo proti sociální demokracii a vypadá to, že by příště rádo vládu sestavovalo bez nich. Lidovci s šesti procenty nestačí, ale kdyby slupli a přiměřeně ochočili městské voliče Topky, pod tandemem Herman-Gazdík. Už by to třeba šlo.

Každoročně, když se venku ochladí – přichází pokus o revoluci. Jednou se to jmenuje Sarajevo, jednou televizní krize, jednou „studenti nesměli na Albertov“, jednou strýc Brady. Ale vesměs vidíme stále stejné lidi, kteří nám už 19 let něco „vysoce morálního“ vzrušeně sdělují z obrazovky. Patos, snaha o rozvášnění davů, overkill.

Vždy, když se po čase emoce uklidní, vidíme, že sami protagonisté získali maličko něco jiného, než asi původně chtěli. Po Sarajevu získali Zemana, pak zase Špidlu nebo Babiše. Když kampaní sundávali Fishera – favorita prezidentských voleb, dostali nakonec zase Zemana. Co to bude teď, těžko soudit.

Mně jsou tyhle kampaně protivný, jedna jak druhá. Ale letos je to horší ve dvou bodech.

Nevkusné a nevkusnější

Zaprvé nevkusem. Skoro hlavním hrdinou „oslav 28.10.“ je lidovecký ministr Herman, známý svým opakovaným bratřením se na sudetoněmeckých srazech. Tedy s lidmi, pro něž byl 28. říjen tragédií, na kterou reagovali povstáním a z celé té hrůzy a české krutovlády je osvobodil až Henlein, K. H. Frank a především sám vůdce. 

Ještě mnohem nevkusnější mi přijde fakt, že revoluce na ulicích dělá přece normálně prostý lid, že. To je snad normální. U nás je to tam ale samej ministr, náměstek předsedy sněmovny a další velké šarže. Vládnoucí věrchuška. Státní televize to taky oslavně celý týden vše vysílá.

Takže lidi, co nám vládnou (třeba odhlasovali inkluzi do škol a zákaz šunkofleků do škol) a ve sněmovně vyhrávají jedno hlasování za druhým – se jaksi pod patronátem velkých médií – teď ještě pateticky obracejí k davu, aby vládli ještě víc. 

Ani samotnýho Bartošku, který vyzval k revoluci, neklidu a stávkám – současná vláda (ani ty předešlé) moc netýrá v těch Varech, ne?

Tak vzhůru psanci této země. Nemáte co ztratit, jen své okovy. :-)

Čtěte ZDE: Metál pro strýčka příhodu: Hermanova cynická past na Zemana a celou naši zemi. V Kavárně bouchá šampaňské trochu předčasně. Je kardinál Vlk Hermanův "příručí"? Start předvolební prezidentské kampaně

Odpadlík Halík

Ale závěr s prominutím na vážnější notečku: Tady se opakovaně útočí na lidi, co si myslí něco jiného. Srazit vše, co ještě nehraje stejnou písničku. Zadupat a zesměšnit.

Další z revolucionářů, kněz Halík, zaútočil v Lidových novinách na arcibiskupa Duku (který šel na Hrad), kde jeho postoj přirovnal k Pacem in terris (církevní kolaboranti s tehdy vládnoucí KSČ).

Tak se s dovolením občansky vyjádřím. Dominik Duka byl komunisty vězněn. A ten druhý pán dělal za bolševika co? Připomeňte mi. Někde na ministerstvu průmyslu? Myslím, že jeden z těch pánů silně spoléhá na to, že ten jejich bůh (a boží soud) neexistuje.

Tak příště snad něco veselejšího.

Zdroj.


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Komunisté Říše středu sněmují: Jiná forma pluralitního systému? Čína jako nový hegemon místo USA? Čtvrtá cesta k fungujícímu systému. Žádné menšiny - žádné problémy

Komunisté Říše středu sněmují: Jiná forma pluralitního systému? Čína jako nový hegemon...

Něco jsme se dozvěděli: Kapitulanti, svazáci a zombie s odřenýma ušima. Český volič není hlupák. Proč tak uspělo ANO? Není toho mnoho, ale stačí to. Co se všechno semele? Počkáme si v teplém smrádku

Něco jsme se dozvěděli: Kapitulanti, svazáci a zombie s odřenýma ušima. Český volič není...

REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invazi. Proč se i Babiš a Zeman bojí Okamury? Vtáhneme za hradby koně? Stát, národ i rodiny v ohrožení

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou...

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky