Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Od Henleina k Hermanovi: Posvěcení sudeťáctví v přímém přenosu. Co moudrý Karel IV. vůči Říši vybojoval, tupý Sobotka rozdává. Jak rychle se řítí Posselt z kopce po silnici? Ťok s majáčkem 50 000 platit nebude

Od Henleina k Hermanovi: Posvěcení sudeťáctví v přímém přenosu. Co moudrý Karel IV. vůči Říši vybojoval, tupý Sobotka rozdává. Jak rychle se řítí Posselt z kopce po silnici? Ťok s majáčkem 50 000 platit nebude

16. 5. 2016

Tisk článku

Václav Klaus ml. komentuje neuvěřitelné politické epizody, které se v několika posledních dnech staly jakoby nic realitou na území Čtvrté říše i protektorátu Čechy a Morava

Slavíme 700 let narození Karla IV. a premiér Sobotka se ve čtvrtek v Karolinu vyznal z toho, jaká je Karel IV. inspirující osobnost a že by chtěl vládnout podobně. Chvályhodné.

Vidím v tom jen tři problémy.

Zaprvé, Karel IV. byl udatný bojovník, který se nebál postavit přesile – viz např. jeho italská anabáze v mládí.

Zadruhé, Karel IV. byl vzdělaný muž, hovořící plynně pěti jazyky, a zůstalo po něm obrovské dílo.

Zatřetí, Karel IV. měl rád Čechy. Mimo jiné Čechům vybojoval práva vůči Říši – Zlatá bula Karlova, 1356.

Obávám se, že pan Sobotka má zatím v těchto klíčových kompetencích  průnik s Karlem IV. – čistá nula.

Od Henleina k Hermanovi

Lidovecký ministr Herman zavítal o víkendu na sraz sudetoněmeckého landsmanšaftu. Což o to, tento pán se tam jezdí bratřit často, tentokrát však jako ministr a vyslal ho oficiálně premiér Sobotka. Byl tam coby zástupce České republiky. Poprvé v historii vyslala česká vláda svého zástupce na akci tohoto „občanského sdružení“.

Můžeme volat pateticky "not in my name", můžeme přesněji říci, že tato vláda nehájí zájmy Čechů v ničem, dokonce se vesele podílí na přepisování a relativizaci historie.

Čtěte ZDE: Zapomenutý tajný plán: V prostoru Čech a Moravy nemá Čech co pohledávat. Odsun českého etnika za hlaholu mediálních trub. Budeme se omlouvat za hrdiny? Vlastenců bude potřeba – dřív, než si myslíme

Můžeme vzpomenout na hrdiny odboje. Jak se asi obrací v hrobě třeba řídící učitel Zelenka-Hajský, předseda Krušnohorského Sokola, vyhnaný 1938 z pohraničí – hlavní opora parašutistů v protektorátu – se synem spáchali sebevraždu, manželka zavražděna v roce 1942.

Stále se setkáváme s pokusy jakýchsi omluv tu sudetským, tu brněnským Němcům za odsun. Do dnešní mládeže je hrnuto zleva zprava, o jaké bezpráví se údajně jednalo. Ale v žádné hodině dějepisu (výjimkám se osobně omluvím) se dnes nevyučuje, že první odsun proběhl v Sudetech v roce 1938, kdy bylo vyhnáno cca 300 tisíc Čechů a stovky přitom zavražděny.

I v Peci pod Sněžkou, což považuji za svůj druhý domov, dosud žijí pamětníci, kteří prchali na poslední chvíli v noci do vnitrozemí a zachránili si tím život. Za jásotu místního obyvatelstva a 90% podpory henleinovců ve volbách.

Nesmíme si nechat pravdu o historii ukrást a zničit.

Chytroprdi teď začnou namítat něco ve smyslu, ale „vy jste uvězněný v minulosti…“ Hm, a sudetoněmecký landsmanšaft je uvězněný v čem? Doufám, že ne v budoucnosti.

Ťok nám ukáže

A do třetice ministr Ťok. Ten sníží do deseti let počet smrtelných nehod na silnicích na 50 %. Za pomoci drakonických trestů nového bodového systému a tak. Ale když umí pan Ťok zastavit smrt, proč to nesníží třeba na 30 % nebo na 10 % nebo na nulu?

Nebo je to jinak? Vždyť bezpečnost se dá snižovat různými způsoby. Třeba by mohli dostavět nějaké dálnice a zlepšit kvalitu silnic. Třeba by mohli snížit daně, aby měli lidi víc peněz a koupili si pak kvalitnější auto. Třeba by většina obecních kamer nemusela sloužit jen k výběru peněz (takřka vždy umístěna na rovném, bezpečném úseku s nulovou nehodovostí) a mohly by být v nebezpečných místech, před přechody, u škol a tak, kde ale nejsou, protože se tam nic nevybere.

Čtěte ZDE: Postupné kroky Velkého Bratra: Vše pro naše dobro a bezpečnost. Individuální doprava brzy zanikne. Zatím "jen" omezení rychlosti. Ještě v 70. letech byl u nás Autobahn všude. A byl bezpečnější. Utajená čísla hovoří...

Nebo z jiného úhlu pohledu – když bude nejvyšší povolená rychlost 30 km/h, taky se zvýší bezpečnost. Akorát to nebude mít už moc velký smysl, že.

Vracel jsem se tuhle z Brna, jel po pražské dálnici a automaticky zpomalil na vyhlášeném úseku, kde bývala nesmyslná padesátka. A teď jsem si nebyl jist – je to tam ještě, nebo už to zrušili? Značku jsem neviděl, ale v tom provozu jsem si nebyl jist, zda jsem ji nepřehlédl nebo ji někam neposunuli. Teď půjde třeba o 50 000 Kč v těchhle situacích, jestli pojedete 50 nebo 80.

Pan ministr však pojede okolo s majáčkem v pohodě. Jen tisíce řidičů budou zase ve větší nervozitě, zvlášť ti chudší, kteří nemají tempomat, aby se jim to náhodou z kopečka trochu nerozjelo.

Zdroj.


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Justiční džihád zachvacuje Evropu: Francie ukázala strategii. Kritika islámu je vždy rasismus. Společná ofenzíva neziskovek a muslimských organizací. Původní společnost je &quote;fašosférou&quote;. Zažijeme totéž i u nás?

Justiční džihád zachvacuje Evropu: Francie ukázala strategii. Kritika islámu je vždy rasismus....

Hodnotový kolaps Západu:  Dvě cesty? Trump chce zachovat samostatné státy. Macron kuje pikle s Německem a Bruselem. Média neúnavně sypou jed. Na čí stranu se přikloníme?

Hodnotový kolaps Západu: Dvě cesty? Trump chce zachovat samostatné státy. Macron kuje...

REKLAMA

NEJČTENĚJŠÍ

Zeman proti Kontejneru: Drahoš zmizel, promluvila basa. Těžká honička Kavárny. Zabijácký mix podle Orwella. Ti, kteří vědí, co činí. Orel létat umí. Porazí &quote;venkov&quote; Prahu a zachrání kousek naděje?

Zeman proti Kontejneru: Drahoš zmizel, promluvila basa. Těžká honička Kavárny. Zabijácký...

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky