Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Televizní mše a všichni dobří vojáci
Popisek: Tak nám ta naše televize oslavila šedesátku | Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

Televizní mše a všichni dobří vojáci

8. 5. 2013

Tisk článku

Petr Bahník „Tak nám ta naše televize oslavila šedesátku, pane Švejk...“

„A která televize paní Millerová? Já znám těch televizí víc…“

„Ale přece ta naše, Česká, veřejnoprávní! “

„Aha, ale to maj tak paní Millerová, já ji znal ještě jako československou…“

„No jo, to taky pamatuju: Pionýrská vlaštovka, Bakaláři, Rány do klobouku a pořady s hvězdičkou…“

„Všechny byly s hvězdičkou. Ale značku měla ta televize hezkou, dvě propletený písmena do tvaru vobrazovky.“

pp

„Nebyly tři?“

„To až když doktor Husák prosadil federaci. Doprostředka tý vobrazovky tehdá dali velký S, vypadalo to napůl jako porucha a napůl jako ten jing a jang co maj někde v tramtárii.“

„A to taky pamatuju. Třeba ten pořad, kde herci vyprávěli anekdoty a tomu nejvtipnějšímu zahráli tuš. Nebo dětský pásmo Zlatá brána z Bratislavy. To už si vybavějí  jenom fajnšmekři. Utkvěla mi z něj píseň  „v žuvačkovej krajině bieva všetko ze žuvačky“.  Nebo ten seriál o dívce z cizí planety, která spadla z oblaků rovnou do Tater.“

„To byla Májka z Gurunu.“

„No vidíte. Pro děti  toho vůbec ta naše televize dycky dělala a pořád dělá hodně. Třebas to Studio Kamarád, vzpomínáte. Ten hodný pan dramaturg v něm uměl dětem vysvětlit všechno, i co je to dejme tomu RVHP. Dneska na to navazuje Tykadlo, děti se tam dovídaj o dobrodiní multikulturalismu a takovejch věcech. Ostatně i my dospěláci  bysme se bez tý naší televize často neuměli v tom šírým světě vůbec zorientovat. Bohu dík za seriály, to člověk hned tak nějak ví, co a jak. „

„Vyprávějí paní Millerová…“

„Ale ne, však sám víte. A to vůbec nemluvím o tom, kolik dobra dělá ta televizní Nadace Člověk v tísni.“

„Tak to ano. To říkával už náš hejtman Urban, Člověk v tísni musí bejt, vy kluci pitomí, poněvadž jinak byste lezli po stromech jako vopice.“

„ A tohle všechno by bez tý naší veřejnoprávní jubilantky nebylo.“

„Ale tý značky je škoda. Místo ní je teď  takový dvojbarevný nic“.

„Přece byste nebazíroval na xenofobních háčcích pane Švejk. Zrovínka teď, když je to výročí. Víte vůbec, že za tu naši televizi sloužil v neděli mši sám pan arcibiskup?“

„A sou si jistá paní Millerová, že to nebyl exorcismus?“

 pp


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Politruci vtrhli do škol: Týdny mediální nenávisti. Na naše děti si troufnou. Kdo jim to dovolil? Co takhle se učit matiku a češtinu? Soudruzi z Člověka v plísni by to potřebovali. Zašít se na stávce proti počasí je větší zábava

Politruci vtrhli do škol: Týdny mediální nenávisti. Na naše děti si troufnou. Kdo jim...

Atentát z dílny tajných služeb: V Rakousku první výstřely opravdové války. Kauza Strache odhaluje víc, než by její autoři chtěli. Druhý plán celé provokace. Testují si nás. Otestujme si je: Hoďme to Okamurovi!

Atentát z dílny tajných služeb: V Rakousku první výstřely opravdové války. Kauza Strache...

NEJČTENĚJŠÍ

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa. Mašinerie ukázala svou sílu. Jak zlikvidovat nepřítele Deep state? Okno také do naší blízké budoucnosti. Zkuste nahlas říci Alex Jones. Tohle tu ještě nebylo

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa. Mašinerie ukázala svou sílu....

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky