Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Dětské krabice: kontejnery na odkládání nepotřebných lidských bytostí. Člověk bez hodnoty a identity. Nesnesitelná lehkost početí. Krabice na nesympatické bloggery?

Dětské krabice: kontejnery na odkládání nepotřebných lidských bytostí. Člověk bez hodnoty a identity. Nesnesitelná lehkost početí. Krabice na nesympatické bloggery?

10. 11. 2015

Tisk článku

Ladislav Jakl citlivě, avšak důsledně polemizuje s obdivovateli vynálezu dnešní doby - sítí babyboxů.

Správné by asi bylo říkat ne dětské krabice, ale „krabice na děti“. Jen si vzpomeňte, jak se kdysi populární dětská šunka musela přejmenovat na šunku pro děti, aby si třeba někdo nemyslel, že se dělá z dětských prdýlek.

Takže krabice na děti. Po světácku řečeno babyboxy. Prý úžasný nápad. Nejmíň na státní medaili, možná spíš na Nobelovku. Že to zachrání novorozence, kteří by jinak skončili mrtví v popelnici. Ale je tomu opravdu tak?

Je to už skoro dvě stě let od doby, kdy Fréderic Bastiat napsal legendární esej O tom, co je vidět, a co vidět není. Žijeme ve světě věcí na první pohled viditelných, zatímco ty „neviditelné“, často ale mnohem zásadnější, se na rozhodování téměř nepodílejí, protože lidé nedomýšlejí důsledky. Nedomýšlejí, že za viditelnou věcí se schovává nezamýšlený vedlejší, nechtěný a nežádoucí efekt.

Pro ilustraci oblíbený příklad: Je lepším bezpečnostním prvkem airbag, nebo spíše ostrý hrot směřující od volantu k řidičově hrudi? Na první pohled pitomost. Ale teď si představte, jak asi jede řidič v tom prvním případě, jak riskuje, jak je pozorný a opatrný, a jak v případě druhém. Najednou odpověď na to, ve kterém případě je řidič vlastně ohroženější, již není tak jednoduchá.

Proti babyboxům se stavějí pediatři i psychologové. Pediatrům vadí hlavně to, že babyboxy zbavují děti identity, dědičné anamnézy a pediatry tak i cenných informací, třeba na rozdíl od legálních utajených porodů, které dědičná rizika mohou dokumentovat.

Čtěte ZDE: Dítě (a rodiče) versus stát: Cestička do školy, nebo do sociální laboratoře? Sametová výuka v udavačství. Jsme tam, kde jsme byli. Pavlík Morozov – náš vzor. Dokážeme se ubránit?

Psychologové říkají, že vraždy novorozenců páchají ženy asociální nebo v afektu, tedy takové, co by k babyboxu stejně nikdy nepřišly, zatímco své děti tam odkládají takové matky, které by při neexistenci této snadné možnosti zbavit se dítěte nakonec volily zodpovědnější cesty.

Kriminalisté říkají, že šíření babyboxů na počet vražd novorozenců nemá žádný pozitivní vliv, a mají na to svá data. Některá data dokonce hovoří o opaku.

A jsme u věcí, které „vidět nejsou“ Tedy na první pohled. V dobách, kdy nebylo možné snadno odložit své dítě do krabice, aby matka měla pokoj, samozřejmě vraždy novorozenců existovaly a znám o nich několik jímavých lidových písní. Ale početí bylo především věcí zásadně měnící všechno, ne drobný zákrok na úrovni piercingu.

A kolem této výjimečnosti se točil celý život s mnoha rozhodnutími, co dělat a co ne, jak se chovat, co se smí a co by se už nemělo. Dnes nás obklopují stovky věcí, které nás přesvědčují, že početí je banalitou. Proto je dnes banalitou chování, které k početí může vést.

Takové chování už nevyžaduje rozvahu, zodpovědnost a vážení všech možných důsledků. Existence babyboxů tuto bezstarostnost podporuje. Je faktorem posilujícím nesnesitelnou lehkost sexu včetně možnosti početí. Je airbagem, který vede k pocitu, že nic nehrozí a lze tedy riskovat bez obav. A je tedy dost pravděpodobné, že neviditelným nepřímým důsledkem babyboxů může být naopak větší počet mrtvých novorozenců, než by bylo bez nich.

Anebo tento nový jev přijměme a dotáhněme ho do konce. Zaveďme krabice na odkládání otravných manželek, tchýní nebo nesympatických bloggerů. Je to přece lepší, než je zabít a strčit do popelnice.


REKLAMA

Tagy článku

Doporučujeme

Jediný, který to říkal od počátku: Ani prosperita, ani demokracie. Unie slouží  pouze Německu. V Evropě není mír díky EU, ale přesně naopak. Vnutí nám imigranty? Bát se Ruska je směšné. Czexit? Jen zázrakem!

Jediný, který to říkal od počátku: Ani prosperita, ani demokracie. Unie slouží pouze...

Dnes i u nás můžeme volit Salviniho: Šokující, protože úplně normální projev. Evropa pod mocnou ochranou. Hrůza vatikánských marxistů. Šance na záchranu. Čí zbrojnoši chceme být? Klíč pro racionální volbu

Dnes i u nás můžeme volit Salviniho: Šokující, protože úplně normální projev. Evropa pod...

NEJČTENĚJŠÍ

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa. Mašinerie ukázala svou sílu. Jak zlikvidovat nepřítele Deep state? Okno také do naší blízké budoucnosti. Zkuste nahlas říci Alex Jones. Tohle tu ještě nebylo

Dokonalé spiknutí: Digitální vražda a vymazání ze světa. Mašinerie ukázala svou sílu....

REKLAMA
REKLAMA
Facebook Protiproud.cz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky